1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Цугопол

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Lady07, 9 септември 2012.

 1. Lady07

  Lady07 Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  8
  Што мислите? Сте ја играле ли некогаш и споделете ги вашите искуства :rofl: 8)
   
 2. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  Ја знам ама ја немам играно а баш би сакала, како да ја најдам?
   
 3. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  572
  Јас сум ја играла еднаш. На одмор бевме собрани големо друштво и игравме, многу е интересна ама начукување до даска, што и да се падне се пие :D Еј што убаво ме потсетивте на играва, сакам пак :D
   
 4. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  Тешко кој може да ја поднесе оваа игра (еден круг и готов си), само хард кор ништо друго. Во секој случај кога и да играме со друштвото носи незаборавни моменти. И да, +18. Може и +21 :) Озбилно, не е за деца играва.
   
 5. Lady07

  Lady07 Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  8
  Незнам дали ја има тука да се купи ние кога ја игравме ја симнавме од нет како слика и ја испринтавме :)
   
 6. Lady07

  Lady07 Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  8
  ахахах да даа дефинитивно не е за деца
   
 7. Lady07

  Lady07 Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  8
 8. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.913
  Допаѓања:
  7.726
  Пол:
  Женски
  А иначе луѓе стварно што е играва? :/
   
 9. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  6.033
  Пол:
  Женски
  мене ова ми е врвот ! И не е со пиење, како кај цугопол. Треба само добро друштво и забавата може да почне! :D

  http://pijopol.mk/
   
 10. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  277
  Пол:
  Женски
  Интересна игра одамна ја немам играно ама кога ќе се собереме со друштво ја играме и пепел се правиме.Претходниот пат како се погоди јас со плаво човече се ми се паѓаше да пијам и уште на вториот круг веќе бев светната хахахаха а другиве гајле немаа