1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чадори

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Tenkai, 14 октомври 2010.

 1. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.903
  Бидејќи нема ваква тема, решив да отворам за да видиме какви чадори сакате и користите. Дали повеќе ги практикувате оние големите или оние малите чадори? Поставете слики од чадори. :)

  Еве неколку чадори за есен 2010 кои можете да ги искористите како дополнителен аксесоар. :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На glammur му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Чадори.

  Е ај да не размислував да отворам тема за чадори. :^)
  Ме плаши ова, телепатија или што е. :wasntme:

  Чадори, имам над 2454 дома, освен што ми служат како ,,покрив‘‘ над главата, за да не наврнам, секогаш гледам да ми одговараат со гардеробата. А што си имам еден, со сите бои, виножито.
  Големи или мали, повеќе користам а и ги сакам поголемите чадори, мада помалите се попрактични и не мораш да ги влечкаш. И да, не ги сакам тие прешарените чадори, поелегантни и поубави ми се тие, поедноставните со 2-3 шари.
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Feminas и glammur им се допаѓа ова.
 3. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.632
  Пол:
  Женски
 4. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Чадори.

  Јас па чадорот не го сметам за некој акцесорис, не дека нема чадори со шара од кои на гз можам да паднам :D
  Финтата е што чадорот е практичен предмет затоа имам неколку дома малецки, ги ставам во ташна и речиси секој ден ги носам кога е облачно, за секој случај, мразам да ме наврне макар и росело, косата ко буф ќе ми стане :emo:
  Големи не носам, ме замара нивното влечкање низ цел град и цел ден, а притоа ни капка нема да заврне.
  Плус кога врне кога истура никој речиси не ти го гледа чадорот, сите гледаат да стигнат што побрзо дома!

  Иако некогаш во зависност од гардаробата може да изберам боја на чадор, ама у глобала ич не внимавам. И имам најобични од циганине за 100че, имам и убави големи, ама тие ми се гломазни и фаќаат прашина дома!

  А најактуелни моментално дефинитивно се проѕирните. Гледам девојкиве следат трендови и ги носеа на дождовиве деновиве. Ако ако. :)
   
  На strangewoman и sesilija им се допаѓа ова.
 5. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Чадори.

  Обично секогаш кога ќе заврне а не носам чадор со мене - си купувам нов. Дома во соба имам една кошница од бамбус каде ми се ставени сите чадори. Имам еден омилен во циклама боја, имам кафен, зелен, бел, црвен со бордо линии, плав... така што обично гледам да ми одговара на облеката. Имам и големи и мали. Малите ми се попрактични бидејќи можам и во ташна да ги ставам, ама не се толку јаки, па така еднаш ми се искрши еден кога дуваше многу ветер. Беше розев со цветови, сеуште не го прежалив ;(
   
 6. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  67
  Чадори.

  Јас пак ич не сакам чадори,мочеби затоа што и дожд не сакам :?: И чадор носам само ако излегувам а веќе врне,а немам навика да носам онака за случај да заврне.Па така и не се оптеретувам со изборот на чадор.Земам кој ќе го најдам дома,само да не е премногу шарен.
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Чадори.

  Јас си проверувам стално прогноза на интернет, и ако се најавуваат и најмали врнежи, јас си земам чадор. Неќам да наврнам. Моментално во функција имам еден, голем, БЕЛ. И иако помалечките чадори се попрактични, повеќе ги сакам поголемите. Цела ме покриваат :)
   
 8. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.554
  Чадори.

  Дома имам секакви чадори ама повеке ги практикувам големите зш цела ме покриваат :lol: А инаку малите се мн попрактични излегуваш о врни потоа престанува и си го ставаш во чанта не мораш да го влечкаш или да го заборавиш некаде рашен проблем ;)
   
 9. PinkPanterka

  PinkPanterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  138
  Чадори.

  Па како што врне секој ден приморана сум без чадор да не излезам ;(
   

  Прикачени фајлови:

  • green-rain-umbrella.jpg
   green-rain-umbrella.jpg
   Големина на фајлот:
   42,3 KB
   Прегледи:
   1.432
  • parashell2.jpg
   parashell2.jpg
   Големина на фајлот:
   8,5 KB
   Прегледи:
   1.432
  • umbrella.jpg
   umbrella.jpg
   Големина на фајлот:
   23,9 KB
   Прегледи:
   1.432
  • umbrella1_lg.jpg
   umbrella1_lg.jpg
   Големина на фајлот:
   21,6 KB
   Прегледи:
   1.432
 10. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.903
  Чадори.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Чадори.

  [​IMG]
   
  На glammur му/ѝ се допаѓа ова.
 12. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.565
  Пол:
  Женски
 13. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.177
  Допаѓања:
  79.898
  Пол:
  Женски
  Maлите ми се некако попрактични ги собира во ташна, а тоа дали чадорот ќе одговара со гардеробата и не ми е баш битно, само да не е некој прешарен или во дречлива боја :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 14. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  367
  Имам едно мало и црно. Ми го собира во чантата и + е црно т.д не се замарам дали ми одговара на гардеробата. Сакам големи чадори ама ме мрзи да ги влечкам со мене а и знам да го заборавам некаде :$
  Леле како помала имав еден проѕирен розев чадор мама ми го купи. Пресреќна бев и секој ден го носев на училиште и кога не врнеше :$ Деца.... :$
  [​IMG]
  Еве ваков беше само розев ;)
   
 15. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  И јас како помала имав проѕирни . А сега не ми е битно . Искрено , никогаш не ми текнало да усогласам со облеката :lol: Ама ќе гледам од сега . Иначе не се замарам , што ќе купи мајка ми тоа ќе ме штити :)
   
 16. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.007
  Допаѓања:
  86.371
  Пол:
  Женски
  Имам црн и ми одговара на се :)
  Ама сега сакам црвен да купам, малку да дречи :D
   
 17. Street.chic

  Street.chic Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  24


  повели :)
   

  Прикачени фајлови:

  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
 19. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  имам прекрасен голем црвен чадор и мн си го сакам оти е црвен :D
   
 20. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Kина ни донесе купишта ќадори употреби па баци, така да дома имам мал милион речиси до еден искршени. :lol: И јас како една девојка што кажа претходно(не се сеќавам која :$ )ако ме фати дожд неспремна, влегувам во првиот кинески шоп, и оп, за 80 денари си имам чадорче. До дома не го носам, ако дувне ветер ќе си е** мајката, ама битно во моментот се наоѓа. Е сега си имам еден за специјални пригоди :D , голем, со убава дршка, проѕирен, со лента црна(тенкаи постираше еден таков) па си го чувам ко очите него, многу е убав и голем и практичен. И еве го три години не се расипал, да не го подречам :) Инаку не внимавам за да одговараат со облеката, тоа ми треба да ме штити а не моди да бркам. Добро сега, не сакам некој да вришти од шарки, или не дај Боже да има животински дезен. Еднобојни најубаво. Или па тегет, на коцки, најчесто такви среќавам :D
  Еве неколку :) [​IMG]