1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чадори

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Tenkai, 14 октомври 2010.

  1. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Бидејќи нема ваква тема, решив да отворам за да видиме какви чадори сакате и користите. Дали повеќе ги практикувате оние големите или оние малите чадори? Поставете слики од чадори. :)

    Еве неколку чадори за есен 2010 кои можете да ги искористите како дополнителен аксесоар. :)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На glammur му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Чадори.

    Е ај да не размислував да отворам тема за чадори. :^)
    Ме плаши ова, телепатија или што е. :wasntme:

    Чадори, имам над 2454 дома, освен што ми служат како ,,покрив‘‘ над главата, за да не наврнам, секогаш гледам да ми одговараат со гардеробата. А што си имам еден, со сите бои, виножито.
    Големи или мали, повеќе користам а и ги сакам поголемите чадори, мада помалите се попрактични и не мораш да ги влечкаш. И да, не ги сакам тие прешарените чадори, поелегантни и поубави ми се тие, поедноставните со 2-3 шари.
    [​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
    На Feminas и glammur им се допаѓа ова.
  3. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.649
    Пол:
    Женски
  4. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Чадори.

    Јас па чадорот не го сметам за некој акцесорис, не дека нема чадори со шара од кои на гз можам да паднам :D
    Финтата е што чадорот е практичен предмет затоа имам неколку дома малецки, ги ставам во ташна и речиси секој ден ги носам кога е облачно, за секој случај, мразам да ме наврне макар и росело, косата ко буф ќе ми стане :emo:
    Големи не носам, ме замара нивното влечкање низ цел град и цел ден, а притоа ни капка нема да заврне.
    Плус кога врне кога истура никој речиси не ти го гледа чадорот, сите гледаат да стигнат што побрзо дома!

    Иако некогаш во зависност од гардаробата може да изберам боја на чадор, ама у глобала ич не внимавам. И имам најобични од циганине за 100че, имам и убави големи, ама тие ми се гломазни и фаќаат прашина дома!

    А најактуелни моментално дефинитивно се проѕирните. Гледам девојкиве следат трендови и ги носеа на дождовиве деновиве. Ако ако. :)
     
    На strangewoman и sesilija им се допаѓа ова.
  5. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Чадори.

    Обично секогаш кога ќе заврне а не носам чадор со мене - си купувам нов. Дома во соба имам една кошница од бамбус каде ми се ставени сите чадори. Имам еден омилен во циклама боја, имам кафен, зелен, бел, црвен со бордо линии, плав... така што обично гледам да ми одговара на облеката. Имам и големи и мали. Малите ми се попрактични бидејќи можам и во ташна да ги ставам, ама не се толку јаки, па така еднаш ми се искрши еден кога дуваше многу ветер. Беше розев со цветови, сеуште не го прежалив ;(
     
  6. elygj

    elygj Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    68
    Чадори.

    Јас пак ич не сакам чадори,мочеби затоа што и дожд не сакам :?: И чадор носам само ако излегувам а веќе врне,а немам навика да носам онака за случај да заврне.Па така и не се оптеретувам со изборот на чадор.Земам кој ќе го најдам дома,само да не е премногу шарен.
     
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Чадори.

    Јас си проверувам стално прогноза на интернет, и ако се најавуваат и најмали врнежи, јас си земам чадор. Неќам да наврнам. Моментално во функција имам еден, голем, БЕЛ. И иако помалечките чадори се попрактични, повеќе ги сакам поголемите. Цела ме покриваат :)
     
  8. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Чадори.

    Дома имам секакви чадори ама повеке ги практикувам големите зш цела ме покриваат :lol: А инаку малите се мн попрактични излегуваш о врни потоа престанува и си го ставаш во чанта не мораш да го влечкаш или да го заборавиш некаде рашен проблем ;)
     
  9. PinkPanterka

    PinkPanterka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    499
    Допаѓања:
    142
    Чадори.

    Па како што врне секој ден приморана сум без чадор да не излезам ;(
     

    Прикачени фајлови:

    • green-rain-umbrella.jpg
      green-rain-umbrella.jpg
      Големина на фајлот:
      42,3 KB
      Прегледи:
      1.432
    • parashell2.jpg
      parashell2.jpg
      Големина на фајлот:
      8,5 KB
      Прегледи:
      1.432
    • umbrella.jpg
      umbrella.jpg
      Големина на фајлот:
      23,9 KB
      Прегледи:
      1.432
    • umbrella1_lg.jpg
      umbrella1_lg.jpg
      Големина на фајлот:
      21,6 KB
      Прегледи:
      1.432
  10. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Чадори.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Чадори.

    [​IMG]
     
    На glammur му/ѝ се допаѓа ова.
  12. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
  13. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.572
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Maлите ми се некако попрактични ги собира во ташна, а тоа дали чадорот ќе одговара со гардеробата и не ми е баш битно, само да не е некој прешарен или во дречлива боја :D
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  14. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    Имам едно мало и црно. Ми го собира во чантата и + е црно т.д не се замарам дали ми одговара на гардеробата. Сакам големи чадори ама ме мрзи да ги влечкам со мене а и знам да го заборавам некаде :$
    Леле како помала имав еден проѕирен розев чадор мама ми го купи. Пресреќна бев и секој ден го носев на училиште и кога не врнеше :$ Деца.... :$
    [​IMG]
    Еве ваков беше само розев ;)
     
  15. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    И јас како помала имав проѕирни . А сега не ми е битно . Искрено , никогаш не ми текнало да усогласам со облеката :lol: Ама ќе гледам од сега . Иначе не се замарам , што ќе купи мајка ми тоа ќе ме штити :)
     
  16. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.131
    Допаѓања:
    88.389
    Пол:
    Женски
    Имам црн и ми одговара на се :)
    Ама сега сакам црвен да купам, малку да дречи :D
     
  17. Street.chic

    Street.chic Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    24


    повели :)
     

    Прикачени фајлови:

    На marama му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
  19. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    имам прекрасен голем црвен чадор и мн си го сакам оти е црвен :D
     
  20. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Kина ни донесе купишта ќадори употреби па баци, така да дома имам мал милион речиси до еден искршени. :lol: И јас како една девојка што кажа претходно(не се сеќавам која :$ )ако ме фати дожд неспремна, влегувам во првиот кинески шоп, и оп, за 80 денари си имам чадорче. До дома не го носам, ако дувне ветер ќе си е** мајката, ама битно во моментот се наоѓа. Е сега си имам еден за специјални пригоди :D , голем, со убава дршка, проѕирен, со лента црна(тенкаи постираше еден таков) па си го чувам ко очите него, многу е убав и голем и практичен. И еве го три години не се расипал, да не го подречам :) Инаку не внимавам за да одговараат со облеката, тоа ми треба да ме штити а не моди да бркам. Добро сега, не сакам некој да вришти од шарки, или не дај Боже да има животински дезен. Еднобојни најубаво. Или па тегет, на коцки, најчесто такви среќавам :D
    Еве неколку :) [​IMG]