1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чадори

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Tenkai, 14 октомври 2010.

  1. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    Јас сега си имам еден и единствен чадор.Другите отидоа.Тој што си го имам е црвен со бели крупни точки,дамски. :D Јас не носам баш чадори,бидејќи ретко се случува да сум надвор а да врне. ;) И така во ретките денови кога врне а одам во школо сакам да го носам,а најмногу мразам кога тегнам затворен чадор,кога носам за да имам да не заврне. :@
     
  2. MerlinMonro8

    MerlinMonro8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2012
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    209
    Ги сакам чадорите, но повеќе како аксесоари, хахахха :lol:

    Го сакам дождот и несакам многу,многу да се кријам од него, посебно не кога роска малку а сите се набутале под своите чадори, како шеќерчиња, ќе се стопат :) :P
    Инаку кога носам сакам да е црн, најпрактично
    [​IMG] а ги сакам и они кои имаат заболен долен дел и сакам да е гооолем, ама ова кога одам на шетање ;) , кога одам некаде каде што се брзам, школо, или било што каде што ми треба практичност користам вакви чадори
    [​IMG]
    Што можат лесно и брзо да се сколопат и да ги собира по ташната :) :D
     
  3. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
  4. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Несакам да носам чадор кога врне воопшто.Неможам едноставно ме н-е-р-в-и-р-а! И каков ќе купам и носам во ранец воопшто не ми е битно како изгледа пошто и онака ретко го употребувам.Сакам да гледам чадори со убави дезени.Инаку имам дома едно малечко со светло зеленкаста боја омиелно ми е :inlove: Си го чувам како очиве,си има причина бе :rofl: Еднаш други сум го заборавила,па сум се враќала назад по него. :rofl: :rofl: А по обичај кога заборавам некаде чадор,не се ни враќам да го земам :D
     
  5. cucii...ii

    cucii...ii Активен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    12
    Кога морам носам. Имам плав и розев. Практичен е, соберен е мал и за во чанта :P
     
  6. the-girl1

    the-girl1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    1.297
    Допаѓања:
    664
  7. l0vE...-love

    l0vE...-love Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2012
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    [​IMG] сакам баш вакво :inlove:
     
  8. OneHeart

    OneHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2012
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    33
    Не дека не сакам чадори, ама незнам зошто никогаш не носам освен мама ако не ме натера или па ептен врне и ке позајмам од другарка (ова кога е зима), а во лето никогаш не носам чадор, просто обожавам кога сум наврната :lol:
     
  9. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Незнам колку чадори имам искршено.Не сум баш љубител на дождот и мразам кога треба да одам некаде пешки и да врне.Имам мал розов кој секогаш стои во чанта.Но би сакала да имам еден поголем и постабилен,бидејки овој е мал и ветрот лесно го носи :tmi: :D
    А како аксесоар не ми одговара со облеката,ама не се замарам за тоа бидејки и така врне и сите некаде брзат,па некој ќе има време да види каков чадор носиш :D
     
  10. stoilovat

    stoilovat Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2013
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    9
    хаха Кога носам чадор мора да го заборавам некаде инаку сега ми е црн со црвени точки ко бубамара..
     
  11. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.437
    Допаѓања:
    1.449
    Не е до тебе. Толку им е „силата“ :D Таков им е квалитетот. Впрочем како и се' купено за време на Југославија и се купено пост Југославија ама надвор од Македонија, во споредба со тоа што го нудат пазарите кај нас пост Југославија. :lol:
     
    На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ana-girl

    ana-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    535
    Допаѓања:
    648
    Јас не сакам чадори многу ги кршам, уништувам :( И немам свој чадор.Мајками се откажа да ми купува оти тешко дека повеќе од два пати ке користи. :^)
    Сега ми треба помош.Каде во Битола да најдам убаво чадорче со пристојна цена. На роденден сум а другарками е обожавател на чадори така да ке ја израдува.Некоја средна големина.И колку пари се отприлика. :)
     
  13. Simonna7

    Simonna7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    128
    Сакам ваква форма на чадор да си најдам, инаку другиве повеќе ме капат отколку што ме штитат.
    [​IMG]
     
  14. homealone

    homealone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Немам мој чадор и не обоѓавам чадори поубаво ми е да наврнам отколку да се плеткам со чадори во рака ,а вакви чадори имаш на битпазар на автобуската ,но просирен како овј не сум видела повеќето се во боја секој ден поминувам и се некој нови има.
     
  15. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Не гледам ниту бои, ниту шара.
    Само нека бие во супер форма. Да не ми капи од сите страни.
    И, да ,оие жиците да се добро приберени, оти еднаш очи ќе извадев! :!:

    Ааа, и уште едно нешто. Да биде стабилен, а не кога ќе дувне ветар наопаку да се превртува. :D
     
  16. the-girl1

    the-girl1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    1.297
    Допаѓања:
    664
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Spidy му/ѝ се допаѓа ова.
  17. l0vE...-love

    l0vE...-love Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2012
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    преубави се :$
     
  18. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.195
    Допаѓања:
    10.827
    Пол:
    Женски
    Секогаш и секаде носев чадор, од оние малите во ташна си носев. Сега имам голем гломазен, и го носам само ако врне истура. Еден ден ќе ме начека некаде дожд а јас без чадор, па ќе се сликам :D
     
  19. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.832
    Не гледам бои или дезени,едноставно само да е функционален и не премногу гломазен.
     
    На bubuce му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Ma4icaaaa

    Ma4icaaaa Активен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    5
    Ima vo Tetovo cadori so ovaa forma i toa so razlicni dezeni. Mnogu se slatki :)
     
    На bubuce му/ѝ се допаѓа ова.