1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чак (Chuck)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од glow, 15 јануари 2012.

 1. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.263
  Chuck (TV Series 2007– )
  [​IMG]

  Chuck е комична, акциона, шпионска серија. Главниот лик - Чак Бартовски(Zachary Levi) е компјутерски гик кој работи како сервисер на компјутери. Еден ден добива мејл од негов поранешен колега од факултетските денови кој ќе му го промени животот. Во тој мејл се содржат најголемите тајни на ЦИА кои ќе се даунлодираат во неговиот мозок. Од тој момент Чак станува мета на многумина кои сакаат да ги искористат информациите што се во него. ЦИА ќе испрати таен агент -Сара Вокер(Yvonne Strahovski) за да го заштитува. Чак и Сара ќе се заљубат и ќе започнат врска. Сара ќе го воведе во животот на таен агент и ќе се соочуваат со многу опасни мисии проследени со многу хумор...
  Моментално се прикажува 5тата сезона.


  Дали ја гледате серијава? Не е баш нова, ама не видов тема за неа. :^)
  Јас ги имам изгледано сите сезони до сега. Од 5тата не ми се гледани само последните неколку епизоди. Интересна ми е, има комични ситуации посебно со Морган - другарот на Чак. :D
  Многу ги сакам и Ели и Девон, совршен пар ми се. :$
   
 2. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  4.937
  Јас ја обожавам серијава.
  Колку ноќи летоска имав непроспиени само да ја изгледам до 4та сезона.
  Е сега,тие некоку епизоди што се излезени од петта сезона малку ми ги утнаа, или излегов од форма за гледање серии, не знам, но не ми се толку интересни како претходните. Се надевам дека брзо ќе се вратат во форма. 8)
  И плус заљубена сум во Chuck. Срце мое убаво :inlove: :inlove: :inlove:
  За тие што имаат одвишок време, топло им ја препорачувам. :)