1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чарли Сент Калуд (Charlie St. Cloud) [2010]

Дискусија во 'Филмови' започната од StylishGirl135, 10 февруари 2013.

 1. StylishGirl135

  StylishGirl135 Активен член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2013
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  16
  Филмов (се извинувам ако има друга ваква тема)е навистина преубав. Малку е тажен бидејќи
  брат му на Чарли, Сем ќе умре и после Чарли ќе полуде од жал за брат му. Се случуваат многу интересно, тажни, а има и радосни случки.
  Содржина во спојлер.
  Чарли Сент Клауд (Зак Ефрон) е искусен морнар од пацифичкиот северозапад, кој тукушто добива стипендија што ќе го однесе далеку од дома. Чарли и неговиот помал брат Сем се светлината во животот на мајка им, но возејќи се доцна една вечер тие доживуваат смртоносна сообраќајка во која умира Сем, а Чарли се менува засекогаш. По несреќата, Чарли е преполн со вина и е убеден дека доколку бил повнимателен зад воланот, Сем сè уште би бил жив. Кога Чарли почнува да гледа привиденија од својот помлад брат, кои изгледаат реално исто како Сем да стои пред него, неговите пријатели и соседи почнуваат да мислат дека тој се мрднува од умот. По кратко време, поранешната средношколска соученичка на Чарли, Тес, ненајавено се враќа во градот и тие двајца започнуваат љубовна врска. Но пред да може Чарли да продолжи со својот живот, прво ќе мора да го остави своето минато и конечно емотивно да се збогува од својот сакан брат Сем.

  http://www.youtube.com/watch?v=3b1VmHg1V5Q
   

  Прикачени фајлови: