1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чартер летови

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Faline, 29 јуни 2011.

 1. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  543
  Што мислите вие ? Мене ова ми се допаѓа многу ! Редно беше и во нашата држава да се воведат чартер-летовите! Баш гледав 25 евра до Венеција-па луѓе тоа е за џабе :o само ме интересире дали картите се повратни или во еден правец ? Ајде да развиеме дискусија,мислам дека нема друга таква тема,ако има клуч! :D
   
 2. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  мислам дека се во 2 правци.........се надевам
   
  На Faline му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Во два правци се. А дури и да не се, пак не е скапо.

  И имам прашање. Каква дискусија може да се развие околу чартер летови? :?:
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.710
  Допаѓања:
  150.487
  Може да се пренесе некоја информација,не мора да е дискусија.
   
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Aбе жени 50е е до лондон и до венеција :) не 25е... сигурно 50е повратна, јас баш читав, некоја турска компанија е тоа, направиле нискобуџетни летови, мада и ова не е нискобуџетно за нас, ама да не бараме преку леб погача, зашто реалните цени се изгор :)
   
  На verica94 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.333
  Да преку Пегасус се тие нискобуџетни карти арно ама да ја букираш или платиш неколку месеци однапред. За Венеција ќе леташ за 25 евра повратна карта ама во Февруари а сега да ја купиш. Познат маркетиншки трик на авио компаниите. Инаку редовните линии т.е редовни летови ќе си платиш со редовна цена.
  http://www.flypgs.com еве тука може да се види што и како има моментално
   
 7. Kicky

  Kicky Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  74
  Луѓе дали знае некој колку е повратна карта за Париз? и ако знаете кажете некој линк...Значи зборувам само за билет, не за сместување и целокупен ангажман...
   
 8. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  6.176
  Допаѓања:
  23.855
  Имаш ефтини летови од Софија за 40 евра во 1 правец...


  Инаку за нискобуџетниве компании... Супер се, кога точно знаеш каде сакаш да одиш после неколку месеци, и можеш да се спакуваш во 1 мало куферче (значи за кратки дестинации)... Многу се заштедува и навистина ми е мило што почнаа и од кај нас да летаат, иако не е толку развиено како од соседните градови. Разликата во цената во споредба со обичните авиокомпании е заради тоа што не ти даваат храна во авион (а и што ќе ти е за 1 ипол саат лет), слетуваат на помали аеродроми кои најчесто се подалеку од градот (ама сите аеродроми во Европа се поврзани со градот преку автобуси, метроа, возови кои не се воошто скапи) и тоа што за да имаш 1 куфер плус се доплаќа најчесто 10евра повеќе. Ама ако заштедам 100 евра, па и ќе одам со 1 мало куферче :)
   
  На Kicky му/ѝ се допаѓа ова.