1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Часови (The Hours)

Дискусија во 'Филмови' започната од Sahlene, 20 ноември 2018.

  1. Sahlene

    Sahlene Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.219
    Пол:
    Женски
    Што мислите за овој филм и дали го имате гледано? Со Meryl Streep и Nicole Kidman во главните улоги, јас имам гледано само неκои инсеρти на you tube и мислам деκа ќе го гледам во пρвата пρилиκа што ќе се најде. Веρувам деκа неκои од вас веќе го имаат гледано, а аκо не можеби слушнале за овој филм, за κојшто сметам деκа тρеба да има соодветно отвоρена тема, затоа што немаше, аκо има- κанта!
     
  2. naturallmess

    naturallmess Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2018
    Пораки:
    1.035
    Допаѓања:
    3.694
    Пол:
    Женски
    филмот е малку необичен ама прекрасен, го имам гледано 10на пати и екипата и целосната тематика го прави филмот совршен , вреди да се погледне ... мене ми е во топ 10:P
     
  3. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Во филмот е прикажан животот на три жени во различни временски периоди, ја испушти Џулијен Мур, а Никол Кидман страшно добро изглуми, во филмот тешко дека ќе видиш и трошка од нејзината убавина, глума која и донесе оскар.
     
    Последна измена: 19 јануари 2022
    На Zhukov му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Овие филмови од доцни 90-ти, рани 2000-ти: Тhe Hours, The Others, The Sixth Sense се карактеристичен обид за mindfuck :D, но ништо не е ефикасно по и како Fight Club. Другите се ОК за периодот, ама ниту еден не го издржа толку добро тестот на времето.
     
    Последна измена: 17 декември 2023