1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Часот на раѓање го открива вашиот карактер

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Steff.Unique, 28 февруари 2012.

 1. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Освен хороскопот, врз карактерот влијае и часот кога сте родени. Доколку знаете во кое време барем од прилика сте родени откријте како ова влијае врз вас или можете да прочитате повеќе за вашите пријатели. :)

  00-01 - Агресивни, но издржливи. Ги сметаат за тврдоглави, горделиви. Во поволни околности оваа констатација може да овозможи неверојатни достигнувања.

  01-02 - За нив моќта и угледот претставуваат сè. Најчесто се успешни.

  02-03 - Истовремено се посветуваат на повеќе задачи. Динамични се и понекогаш нетолерантни.

  03-04 - Чувствителни се, сакаат финансиска сигурност, вешто раководат со пари.

  04-05 - Полни со концентрација. Често паѓаат во депресија.

  05-06 - Трошат многу, на работи кои не им се потребни. Мрзеливи се.

  06-07 - Шармантни, а емоционалната стабилност ќе им зависи од други личности.

  07-08 - Секогаш зборуваат она што го мислат, но умеат и да молчат. Интриги и недоверба можат да ги исфрлат од колосек.

  08-09 - Го сакаат спортот, патувањата, ги привлекуваат странци. Родени авантуристи.

  09-10 - Организирани, дисциплинирани, убаво се чувствуваат кога помагаат некому.

  10-11 - Ги сакаат луѓето и речиси секогаш се опкружени со искрени пријатели.

  11-12 - Посебно се успешни кога никој не им се меша во работата. Кариера можат да имаат во уметноста.

  12-13 - Сè што ќе започнат завршуваат. Материјалната сигурност и безбедност им е најважна.

  13-14 - Често се осврнуваат на тоа што другите го зборуваат и мислат дека сè е наменето за нив.

  14-15 - Верни се, но ако забележат дека не се главни во очите на партнерот, веднаш бараат друг. Се жртвуваат многу за своите деца.

  15-16 - Љубезни се, но знаат да паднат во депресија ако почувствуваат дека се отфрлени.

  16-17 - Најбитно од сè и на прво место им се парите.

  17-18 - Перфекционисти се и практични.

  18-19 - Само ако се поврзани со други луѓе можат многу да постигнат.

  19-20 - Имаат големи сексуални потреби, често менуваат партнери, не знаат за верност.

  20-21 - Оптимисти се, речиси никогаш не се верни.

  21-22 - Се плашат да не бидат повредени. На својата околина подаруваат топлина и сочувство.

  22-23 - Интелигентни се, успеваат да излезат на крај со сите проблеми, во предност се пред сите, но треба да бидат поскромни.

  23-00 - Не сакаат компромиси. Нивно мото е: „сè или ништо“. Склони на љубомора и посесивност.
   
 2. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  571
  08-09 - Го сакаат спортот, патувањата, ги привлекуваат странци. Родени авантуристи.

  За мене е точно. Ни сама немаше да го склопам вака добро :lol: :lol:
   
 3. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.292
  Допаѓања:
  17.164
  Пол:
  Женски
  12-13 - Сè што ќе започнат завршуваат. Материјалната сигурност и безбедност им е најважна.

  Па да бе 8)

  А јас пак сум слушнала дека тие што се родиле пред 13:00 часот биле нај среќни :rofl:
   
 4. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  03-04 - Чувствителни се, сакаат финансиска сигурност, вешто раководат со пари. :)
   
 5. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.299
  Пол:
  Женски
  03-04 - Чувствителни се, сакаат финансиска сигурност, вешто раководат со пари.


  :P :P Точно..!!
   
 6. guguence

  guguence Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  320
  Пол:
  Женски
  11-12 - Посебно се успешни кога никој не им се меша во работата. Кариера можат да имаат во уметноста.
  точно
  03-04 - Чувствителни се, сакаат финансиска сигурност, вешто раководат со пари.
  ова е точно за дечко ми :lol:
   
 7. bumbuleya

  bumbuleya Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  105
  03-04 - Чувствителни се, сакаат финансиска сигурност, вешто раководат со пари.

  Точно е :)
   
 8. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Се е точно.Од збор до збор.Ќе почнам да верувам во овие работи :) .
   
 9. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  652
  Допаѓања:
  1.083
  Пол:
  Женски
  21-22 - Се плашат да не бидат повредени. На својата околина подаруваат топлина и сочувство.
  Сосема точно.. :)
   
 10. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.565
  Допаѓања:
  20.035
  07-08 - Секогаш зборуваат она што го мислат, но умеат и да молчат. Интриги и недоверба можат да ги исфрлат од колосек.

  Ахмм :)
   
  На najubava2010 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Точно! :)
   
 12. vrc-prc

  vrc-prc Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  7
  22-23 - Интелигентни се, успеваат да излезат на крај со сите проблеми, во предност се пред сите, но треба да бидат поскромни.


  Баш така :P :P :P
   
 13. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  443
  Пол:
  Женски
  09-10 - Организирани, дисциплинирани, убаво се чувствуваат кога помагаат некому.

  :up:
   
 14. JenniferLove

  JenniferLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  70
  16-17 - Најбитно од сè и на прво место им се парите.
  Сега до толку не, има други работи што ми се на прво место.
   
 15. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  776
  Се погодиле... :clap:
   
 16. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Не. :shake:
   
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.983
  Пол:
  Женски
  50%-50%
  Но нормално е, не секогаш да е погодено.
   
 18. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.361
  Допаѓања:
  18.517
  Пол:
  Женски
  NOT...баш спротивното...
   
 19. hehehe

  hehehe Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  52
  21-22 - Се плашат да не бидат повредени. На својата околина подаруваат топлина и сочувство.
  Многу точно! :)
   
 20. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Кој е роден за да живее сам? Не земајќи го предвид фактот дека понекогаш и осаменоста не ми пречи, напротив. Но, што се однесува до остварување на цели и постигнување успеси, нормално дека апсолутно сам не можеш да успееш. Во некој момент со сигурност ќе се јави потреба од поддршка, помош и сл.