Часот на раѓање го открива вашиот карактер

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Steff.Unique, 28 февруари 2012.

 1. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  03-04 - Чувствителни се, сакаат финансиска сигурност, вешто раководат со пари.
  Стварно е точно, никогаш не сум изгубила пари :!:
   
 2. Justinna

  Justinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  29
  Лелеее, не е можно дека е толку реално. Незнам од кога немам нешто прочитано а да е толку вистинито :clap:
   
 3. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  08-09 - Го сакаат спортот, патувањата, ги привлекуваат странци. Родени авантуристи.

  Оу јеа, тоа сум јас чергар во душа :rock: :D
   
 4. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.181
  10-11 - Ги сакаат луѓето и речиси секогаш се опкружени со искрени пријатели.

  Тоочно, а за искрени пријатели незнам баш :))
   
 5. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.817
  Пол:
  Женски
  02-03 - Истовремено се посветуваат на повеќе задачи. Динамични се и понекогаш нетолерантни. :) :) :) даааа
   
 6. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  302
  03-04 - Чувствителни се, сакаат финансиска сигурност, вешто раководат со пари.

  точно е ова :)
   
 7. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  855
  17-18 = Перфекционисти и практични.
  Truuee xP
   
 8. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.080
  23-00 - Не сакаат компромиси. Нивно мото е: „сè или ништо“. Склони на љубомора и посесивност.
  Првото е точно а бога ми и мотото, но љубомората и посесивноста (барем кај мене) не се мои карактеристики :)
   
 9. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.202
  Пол:
  Женски
  Точно :clap:
   
 10. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.256
  17-18 - Перфекционисти се и практични.

  :nod:
   
 11. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  06-07 - Шармантни, а емоционалната стабилност ќе им зависи од други личности :)
   
 12. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  541
  Исто ...
   
 13. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  22-23 - Интелигентни се, успеваат да излезат на крај со сите проблеми, во предност се пред сите, но треба да бидат поскромни.

  Само за скромноста не е точно, баш напротив прескромна сум... а се друго е точно. :)
   
 14. t.i.n.k.b.e.l.l

  t.i.n.k.b.e.l.l Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  :) :) i jas :) :)
   
 15. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски

  Не дека ова не е точно,ама јас сум згрешила. :$ :$ :^) :lol:
  Родена сум помеѓу 2 и 3.
  Еве ова е точното за мене.. 02-03 - Истовремено се посветуваат на повеќе задачи. Динамични се и понекогаш нетолерантни.
   
 16. Lovely15

  Lovely15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  31
  11-12 - Посебно се успешни кога никој не им се меша во работата. Кариера можат да имаат во уметноста.

  Точно... :clap:
   
 17. Lady17

  Lady17 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  00-01 - Агресивни, но издржливи. Ги сметаат за тврдоглави, горделиви. Во поволни околности оваа констатација може да овозможи неверојатни достигнувања.
  :)
   
 18. Roxanne

  Roxanne Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  119
  Кај мене воопшто не е точно. Ми имаат кажано дека на мојот карактер треба време за некој да се навикне. Директна сум и некогаш изгледам груба, а ако имам нешто да кажам за некоја тема, без разлика дали е совет или мислење, ќе го кажам па ако сака некој да ми верува или да се сложи со мене добро, ако не пак добро.
   
 19. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
  Другото можи да помини но дека сум агресивна :x баш спроивно.
   
 20. priti

  priti Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  83

  Ми се погоди 8)