Часот на раѓање го открива вашиот карактер

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Steff.Unique, 28 февруари 2012.

 1. Jessie-J

  Jessie-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  60
  18-19 - Само ако се поврзани со други луѓе можат многу да постигнат.

  Точно :)
   
 2. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  503
  Пол:
  Женски
  03-04 - Чувствителни се, сакаат финансиска сигурност, вешто раководат со пари.

  И бре ќе ме биде за финансиски директор :D
   
 3. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.388
  00-01 така некако :lol:
   
 4. LollipOp16

  LollipOp16 Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  11-12 - Посебно се успешни кога никој не им се меша во работата. Кариера можат да имаат во уметноста. :clap:
   
 5. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2.864
  Допаѓања:
  19.605
  Пол:
  Женски
  21-22 - Се плашат да не бидат повредени. На својата околина подаруваат топлина и сочувство.
  Не да подарувам топлина ,туку и зрачам со неа :lol:
   
 6. sweet25

  sweet25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  314
  И за мене е точно :)
   
 7. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  03-04 - Чувствителни се, сакаат финансиска сигурност, вешто раководат со пари.

  04-05 - Полни со концентрација. Често паѓаат во депресија.
   
 8. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.524
  Допаѓања:
  30.948
  Пол:
  Женски
  07-08 - Секогаш зборуваат она што го мислат, но умеат и да молчат. Интриги и недоверба можат да ги исфрлат од колосек.

  Точно, секогашго кажувам тоа што го мислам, без преправање и лицемерие колку и да е сурова вистината.. мразам лаги
   
 9. stefi556

  stefi556 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  10-11 - Ги сакаат луѓето и речиси секогаш се опкружени со искрени пријатели.
  Точно. :)
   
 10. Chica.Loca

  Chica.Loca Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  2.260
  08-09 - Го сакаат спортот, патувањата, ги привлекуваат странци. Родени авантуристи.
  Се е точно. :clap:
   
 11. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  21-22 вистина е точноо
   
 12. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  :^) :shake:
   
 13. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.880
  На се што мрда, а? :rofl: :rofl: :rofl: глупости во боја..
   
  На starbucks му/ѝ се допаѓа ова.
 14. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  а богами и што не мрда испаѓа работава. глупости :rofl:
   
  На LittleDevil му/ѝ се допаѓа ова.
 15. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  675
  не сум некој спортист , не ми стои точно ова
   
 16. mace1

  mace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  176
  Пол:
  Женски
  13-14 - Често се осврнуваат на тоа што другите го зборуваат и мислат дека сè е наменето за нив.
   
 17. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  04-05 - Полни со концентрација. Често паѓаат во депресија. :nod:
   
 18. papagal4e

  papagal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  134
  01-02 - За нив моќта и угледот претставуваат сè. Најчесто се успешни
  8) само тоза за моќта не е точно :^)
   
 19. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.817
  Пол:
  Женски
  02-03 - Истовремено се посветуваат на повеќе задачи. Динамични се и понекогаш нетолерантни.

  Точно е :)
   
 20. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  480
  Пол:
  Женски
  10-11 - Ги сакаат луѓето и речиси секогаш се опкружени со искрени пријатели.