Часот на раѓање го открива вашиот карактер

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Steff.Unique, 28 февруари 2012.

 1. stefiy

  stefiy Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2011
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  71
  помеѓу 11 и 12 или како е помеѓу 10 и 12
  точно е се и секаде пишува успех во уметноста :D :D
   
 2. kettygirl

  kettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  244
  03-04 - Чувствителни се, сакаат финансиска сигурност, вешто раководат со пари.
  :lol: :lol: :lol: Да,да
   
 3. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.388
  Snow-Queen :*
  и
  julie77 :*
  ептен точно јас сум родена во:00 и 34 минути
  девојки баш сте ми при срце многу ...поздрав :hai:
   
  На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 4. deedee0

  deedee0 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  364
  13-14 - Често се осврнуваат на тоа што другите го зборуваат и мислат дека сè е наменето за нив. ДАДАДАДАДАДАДДАДДАААААА
   
 5. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Баш така. :)
   
 6. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.566
  Допаѓања:
  684
  Пол:
  Женски
 7. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.655
  Пол:
  Женски
  07-08 - Секогаш зборуваат она што го мислат, но умеат и да молчат. Интриги и недоверба можат да ги исфрлат од колосек.

  Родена сум во 07:05, многу блиску до границата, па ваљда затоа не ми е баш погодено :lol: Не го зборувам секогаш тоа што го мислам, ретко, најчесто кога сум поттикната од некоја ситуација или личност.Интригите и недовербата се мое секојдневие, живеам во такво време, па навикната сум на тоа и никако не ме исфрла од колосек :^)
   
 8. elenna-GG

  elenna-GG Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  11-12 - Посебно се успешни кога никој не им се меша во работата. Кариера можат да имаат во уметноста.
  мммм точно. the earth without "art" would be just "eh" .
   
 9. Emcee

  Emcee Активен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  6
  леле ова точно е со часот баш ми погодивте браво :D
   
 10. Camellie

  Camellie Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  107
  Со тешко срце признавам дека ова е точно...
   
 11. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.582
  Допаѓања:
  4.668
  Пол:
  Женски
  8 до 9.Точно е.
   
 12. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  08-09 - Го сакаат спортот, патувањата, ги привлекуваат странци. Родени авантуристи.

  Точно :nod: ^_^
   
 13. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.631
  Допаѓања:
  14.576
  Пол:
  Женски
  20-21 - Оптимисти се, речиси никогаш не се верни.
  за верноста не е точно ич :!: |(
   
 14. Sexy-Lady

  Sexy-Lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  16
  01-02 - За нив моќта и угледот претставуваат сè. Најчесто се успешни.
  хехе ;)
   
 15. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.137
  Допаѓања:
  8.037
  Пол:
  Женски
  Богами не е точно !
   
 16. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  502
  Допаѓања:
  197
  16-17 - Најбитно од сè и на прво место им се парите
   
 17. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.334
  Допаѓања:
  1.272
  Нормално дека часот на раѓање го открива карактерот. Овие податоци не се ништо друго освен астролошки пресметано и составено објаснување за часот на раѓање.
  Со часот на раѓање се прави и целосната натална карта.
   
 18. xoxo..gossip-girl

  xoxo..gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  642
  09-10 - Организирани, дисциплинирани, убаво се чувствуваат кога помагаат некому.
  точничко се се се.
   
 19. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.274
  Пол:
  Женски
  22-23 - Интелигентни се, успеваат да излезат на крај со сите проблеми, во предност се пред сите, но треба да бидат поскромни.

  Не е баш така. :^)
   
 20. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  334
  Пол:
  Женски
  03-04 - Чувствителни се, сакаат финансиска сигурност, вешто раководат со пари.
  Точно така :rofl: