Часот на раѓање го открива вашиот карактер

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Steff.Unique, 28 февруари 2012.

 1. butterfly6223

  butterfly6223 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2012
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  424
  23-00 - Не сакаат компромиси. Нивно мото е: „сè или ништо“. Склони на љубомора и посесивност.
  Е не сум љубоморна, а уште помалку посесивна. Инаку другото е точно :).
   
 2. xoxo.Martina

  xoxo.Martina Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  197
  ... So True ...
  06-07 - Шармантни, а емоционалната стабилност ќе им зависи од други личности.
   
 3. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  980
  04-05 - Полни со концентрација. Често паѓаат во депресија.
   
 4. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.388
  Ако сте родени ... Од 0-01 часoт
  Овие се карактеризираат со агресивнoстa на(Овен) која е поврзана со издржливоста на (Сатурн).Околината ѓи како непопустливи и многу горди. Тие немаат чувство за дипломатија. Во поволни околности, оваа констелација-положба може да ѓи доведе до една извонредна креативни достигнувања.
  ;) да
   
 5. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  1.043
  Пол:
  Женски
  21-22 - Се плашат да не бидат повредени. На својата околина подаруваат топлина и сочувство.
  :nod:
   
 6. DjinTonik

  DjinTonik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  109
  23-00 - Не сакаат компромиси. Нивно мото е: „сè или ништо“. Склони на љубомора и посесивност.

  Пффф нема врска ништо од ова....
   
 7. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  10-11 - Ги сакаат луѓето и речиси секогаш се опкружени со искрени пријатели.

  Па точно е :D
   
 8. Torte19

  Torte19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2012
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  86
  16-17 - Најбитно од сè и на прво место им се парите.
  No way :shake:
   
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.647
  Допаѓања:
  53.505
  Пол:
  Женски
  09-10 - Организирани, дисциплинирани, убаво се чувствуваат кога помагаат некому. (y)
   
 10. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.817
  Пол:
  Женски
  02-03 - Истовремено се посветуваат на повеќе задачи. Динамични се и понекогаш нетолерантни. Па така е :D
   
 11. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.954
  Допаѓања:
  20.676
  Пол:
  Женски
  21-22 - Се плашат да не бидат повредени. На својата околина подаруваат топлина и сочувство.
  Точно .