1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чаши

Дискусија во 'Дом' започната од Ariel, 28 септември 2011.

  1. barbyyy

    barbyyy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Во однос на чашите, не пребирам многу многу. Пијам во што ќе ми се најде при рака.

    Исклучок правам за две работи:
    - Вода пијам во едни малечки чашки од подебело стакло на кои не остануваат траги од лабело (зашто нон-стоп сум намачкана, а на секои пет минути сум на чешма).
    - И си имам омилена шолја во која си го пијам утринското кафе. И моја си е. И никој не пие од неа ]:) :D

    Фанатик сум за шолји и често добивам желба да купувам нови (желба која резултира со празен новчаник :D ).
    [​IMG]
     
  3. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.504
    Допаѓања:
    144.206
    Првото нешто што му го купив на малиот за кај него беа два филџана за кафе за него и за мене.

    Ептен сакам убави чаши, за соодветна употреба. Дома имаме разни видови, за разни пијалоци, а и едни за секојдневна употреба, кои за кратко време се прават сол.

    Исто е и кај малиот, тој пак има од сите фирми рекламни материјали, кои ги користи за секојдневна употреба , а кај него единствен виновник за чаша минус - сум јас :$
     
  4. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    Девојки да прашам:
    Може ли некаде да се најдат чашки за мартини ама пластични??
    [​IMG] вакви некако
    имате ли видено некаде??
     
  5. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.223
    Допаѓања:
    124.267
    Луда сум по чаши.
    Вода у сенешто можам д апијам, ама алкохол - мора да се внимава на чашата. Сок не пијам така што не знам ни во какви чаши се става.
    Имам чаши за црвено вино, чаши за пиво, од Германија сум носела посебни за светло пиво по 2 авиона во раце, едни супер високи и тенки, ракиени чаши, чоканчиња за ракија, секакви шолји за кафе, ама...не можам никаде да најдам чаши за бело вино.
    Го пијам во чаши за црвено, од пуста мака што никаде у Скопјево нема чаши за бело вино!! Значи не сакам чаши за шампањ- сакам за бело вино.
    Високи, со широко дно и тесно грло. Вакви имаа Траминец чаши во рестораните, а не се продаваат никаде. Значи формата не им е топка, туку доле се шитоки а горе тесни. Можам да платам од 1000 денари за две чаши. Мислам дека е ок цената, оти двете за црвено вино беа 850.
    Иначе кај дечко ми он ги искрши сите чаши :) па купувавме обични за вода, и за тие некако не бев заинтересирана какви ке бидат.
     
  6. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Уште од ептен мала лудувам по секаков тип на чаши, купувам и без да има потреба за тоа и никако никој не смее да ги бира освен мене. :lol:
    Моите си пијат вода и сок секојдневно во каква им текне, поготово во некои со аблеми, од Кока Кола или Rauch, а јас секогаш сакав да си пиеме и ние во убавите, ама не за џабе рекле во старо село не носи нов обичај. :D
    Инаку немам некои посебно убави или интересни чаши, како мала повеќе се бавев со тоа, сега сум позафатена а мајка ми си е лаик за такви работи и не се замара. :rofl: Немаме дури ни широки за вино, само тесни за бело. Ама се тоа ќе се смени кога ќе се омажам, ќе си набавам сетови уххх каквиии, ќе нема кој да ми се меша. :!: :D
     
  7. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    во маркетите на му маrкеt имам вдувано вакви чаши ама пред можебигодина дена,купуваше мајка ми за поклон и не беа скапи воопшто,ама сепак беше пред година дена провери може ќе најдеш и сега
     
    На Cka му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Petunia-Queen

    Petunia-Queen Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    315
    Па ако си од Скопје, во Џамбо би требало да има :)
     
    На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Talita

    Talita Популарен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    941
    Допаѓања:
    1.396
    Пол:
    Женски
    Кај можам да најдам пластична чаша за нескафе?Нешто слично на ова [​IMG] или ова [​IMG].. Гледав во веро и Џамбо ама се нешто за шејкер пишува.Сакам за на факс интересна некоја за нескафе што се затвара :/
     
  10. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    имаше пред некое време такви со нескафе одеа побарај по маркетите може ќе најдеш уште, мада одамна беше тоа :?:
     
  11. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.919
    Допаѓања:
    32.535
    Пол:
    Женски
    Да додадам. Ме фати некое лудило за чаши. :D Имам и - чаши за црвено и бело вино, чашки за жестоки пијалоци, кригли за пиво (и од оние високите тенки), за нескафе. А филџани за кафе имам во разни дезени, а и стаклени. Планирам уште да купувам, ама имам закана дека ќе бидам иселена од дома. :rofl:
     
  12. ilkagx

    ilkagx Активен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2023
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    396719573_182028631636549_2415895591780836107_n.jpg
    Lusso Home Boutique во вистинското срце на градот! [​IMG]
    Синоминот за модерен и стилски уреден дом од 02.11 повторно достапен за сите. Ве покануваме на одличен шопинг со промотивни понуди до -50% на одредени производи и подароци за сите потрошувачи кои ќе траат до 05.11