1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чај од мацина трева или очајница

Дискусија во 'Бременост' започната од orhidea242, 7 мај 2013.

 1. orhidea242

  orhidea242 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  176
  Здраво

  Дали има некој искуство некакво со мачина трева или очајница сакам да почнам да пијам па предходно да слуснам нечие искуство.
   
 2. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.843
  Јас на друг форум имам читано многу позитивни искуства од чајов. Имаше некој посебен начин на пиење и наводно бил многу ефикасен за лечење неплодност, регулирање на нередовен циклус и други женски болести. Само треба да се внимава и строго да се следи упатството, затоа што доколку се забремени додека се пие чајов, може да му наштети на плодот.
   
  На elcezelce му/ѝ се допаѓа ова.
 3. orhidea242

  orhidea242 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  176
  Имам читано и јас но никој немаше конкретно дека го користел па мислев ако има некој свое искуство да пише.
   
 4. Norah Jones

  Norah Jones Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2019
  Пораки:
  712
  Допаѓања:
  310
  Пол:
  Женски
  од денес почнувам да го пијам овој чај, но што доколку сум зачнала пред некој ден и не знам за тоа... дали ќе му наштети на зачетокот? инаку да, овој чај ќе го пијам за зачнување....
   
 5. Babyiscomming

  Babyiscomming Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2019
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Ј
  Јас пиев еден месец пред да останам бремена, можам да кажам дека ми помогна, подолго се обидувавме за бебче. Пиев два пати по пола литар мацина трева, таа се пие само кога немаш добиено, кога ќе добиеш правиш пауза. Во исто време пиев и два пати по пола литар чај од Вирак, тоа се пие секој ден без разлика дали имаш добиено.
   
  На Sandra91 и Norah Jones им се допаѓа ова.
 6. Orchidea

  Orchidea Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2017
  Пораки:
  551
  Допаѓања:
  1.103
  Пол:
  Женски
  Каде ги купувате чаевите? Ги има по маркети, аптеки?
   
 7. Babyiscomming

  Babyiscomming Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2019
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Ги имаш на бит пазар кај што се продаваат тревки и во билна аптека
   
 8. Saba08

  Saba08 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  1.270
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  Нема да штети ако го пиеш до позитивен тест.
   
  На Norah Jones му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Norah Jones

  Norah Jones Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2019
  Пораки:
  712
  Допаѓања:
  310
  Пол:
  Женски
  јас ќе го пијам 3 пати на ден но не верувам дека ќе биде по пола литар туку се вкупно толку. А овој другиот чај не го знам баш ќе проверам. Се надевам ќе ми помогне дури и само очајницата
   
 10. Norah Jones

  Norah Jones Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2019
  Пораки:
  712
  Допаѓања:
  310
  Пол:
  Женски
  уф. Фала ти ми олесни некако. Дај Боже побрзо да успееме....
   
  На Saba08 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. skokotlivka83

  skokotlivka83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2020
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  102
  Пол:
  Женски
  Колку кесички испи до посакуваната бременост?
   
 12. Babyiscomming

  Babyiscomming Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2019
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Цел месец пиев, незнам да ти кажам во кесички бидејќи нели во литро вода одеше 2 чажици ако добро се сеќавам. Како и да е еден месец само пиев
   
  На skokotlivka83 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. SophiaBella

  SophiaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  1.534
  Допаѓања:
  4.881
  И јас да се вмешам, пред првата бременост пиев после завршување менструација до овулација 3 месеци бидејќи не се препорачува во бременост, а ние се обидувавме. 3 пати на ден по една шолја пиев. На третиот месец останав бремена, но не знам дали тоа ми помогна искрено.
   
 14. Norah Jones

  Norah Jones Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2019
  Пораки:
  712
  Допаѓања:
  310
  Пол:
  Женски
  пиев редовно 3 пати на ден и плус 3 пати на ден пиев капки од мацина но еве до сега не ми помогна...
   
 15. skokotlivka83

  skokotlivka83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2020
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  102
  Пол:
  Женски
  од каде купивте чај од Вирак?
   
 16. Babyiscomming

  Babyiscomming Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2019
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  На бит пазар на тезгите