Чај од рузмарин

Дискусија во 'Диети' започната од ludoto19, 1 јули 2010.

  1. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    па една пријателка на мајка ми и кажа дека нејзина колешка била ослабена од овој чај... го пиела некое време и има ефекти вика :lol: сеа ја почнав да го пијам ама чајов е :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: али трпи сестро :D
     
  2. DrBabl

    DrBabl Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2010
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    9
    i pomaga? o_O ke go trpam nema veze toa vazno e da pomaga te molam kazi mi dali pomaga !! pozz :*
     
  3. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    дааааааа таа ослабела 6кг за 1 месец без диети, само со не јадела после 20 часот, извини сеа видов дека си пишала еве ја го пијам, и можам да кажам дека сум намалила малце од него е сигурно... пошо се јадам, ок не вечерам... е сеа потужен вкус амин :puke: ама после 2-3 ден веќе ке се навикнеш.... пробај зашо слабее да знаеш :D
     
  4. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    и да не заборавам! 3 чајни чаши, една на гладно срце, една после ручек, и една пред спиење :D :D
     
  5. tanje.love

    tanje.love Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    7
    а колку време го пиеш и имаш ли забележано ефект? ако треба ќе го правам коктел зо зелениот :D
    се зезам, навистина има ли ефект? и од каде го купуваш и колку чини? :*
     
  6. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    па од 1ви јули го пијам :D и да ослабена сум малце горе кај половината :lol: :lol: не го купувам јас имам мајка ми у двор има, а неверувам дека е скап прасај у аптека... ама гарант е ефтин :D до душа можеш коктел зашо овој е зелена боја ама она чудна зелена хахахаах и доста чуден и :puke: вкус има
     
  7. swety

    swety Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    5
    e aj i toa cudo da go vidam i jas imam vo dvor ruzmarin ama kako da go prigotvuvam ke objasnis li malku podetalno
     
  8. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    ќе исечеш 3-4 поголеми гранки, ке наполниш тенџерче вода, ке го ставиш да се вари и од коа ке се свари, покриј го со капак... коа ќе се излади, у шише и у фрижидер можеш да си го ставиш :D среќно, јас мислам дека ќе има ефекти, само да напоменам уште еднаш после 20.00 нема јадење :| и чекам коментар за неговиот вкус :D :D :D
     
  9. swety

    swety Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    5
    znam deka ima specificen vkus no ke se naviknam e sega vaka ke stavam da se vari ama odprilika kolku vreme treba i se konzumira vo tekot na celiot den ili????? ke pocnam da go pijam ili ke bide :puke: ili :inlove: za rezultatite pa ke videme
     
  10. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    па кажав 3 пати на ден, голема чаша, една на гладно од сабајле, една по ручек и една пред спиење.... е сеа ако го пиеш редовно, и не вечераш ке ослабеш 5-6 кг за еден месец, баш јас и на нет читав чајот од рузмарин ги топи маснотиите ]:) море се нека ги стопи :D епа додека не почне да врие вари го, после со капак покриј го, и остај го така пола саат... темно зелена е бојата дури и накај црна... и веруј ми ке :puke: ама после еден месец пред огледало ке :inlove:
     
  11. strange-woman

    strange-woman Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    7
    А освен тоа што не треба да се јаде после 20:00 часот има ли други работи што треба да се направат во врска со исхраната ??
     
  12. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    не не, се се јаде само после 20часот ништо... јас забушавам, кога како го пијам а мајка ми го пие веке 10 дена без престан редовно, и ослабена е 2кг без диети :D
     
  13. strange-woman

    strange-woman Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    7
    А го има во аптека како филтер кесички ако некој случајно знае??
     
  14. strange-woman

    strange-woman Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    7
    Уствари утре ке проверам! Од утре почнувам да го пијам овој чај. За еден месец 6 килограми звучи примамливо. И само уште едно прашање пред да почнам да го пијам дали е неопходно да се пие одма после ру4ек илки може да се причека барем 1 саат фала. :)
     
  15. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    сега видов дека си пишала :D можеш да пиеш вода, гајле немаш, само значи 3 пати на ден од чајот 1 шолја на гладно срце, една после ручек и една пред спиење, и нема јадење после 20... а за чајот ја го имам у двор, па прашај у аптека може го има, овој е како гранки и мајка ми става 3-4 поголеми гранки во тенџерче и вари :)
     
  16. DrBabl

    DrBabl Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2010
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    9
    Епа кога е така , еве од утре сабајле го почнувам .. прочитав долу што треба како треба , па ке ти пренесам впечатоци од вкусот не е важно тоа , важно е до крај 25 август да ослабам
     
  17. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    D[/quote]
    Епа кога е така , еве од утре сабајле го почнувам .. прочитав долу што треба како треба , па ке ти пренесам впечатоци од вкусот не е важно тоа , важно е до крај 25 август да ослабам[/quote]
    ама само 1 месец се пие ;( после пауза 2-3 недели па пак! така ми кажа мајка ми мене
     
  18. strange-woman

    strange-woman Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    7
    Само да прашам дали морам одма после ручек да го пијам или може да ми спадне ручекот 1 саат барем :D . фала многу.
     
  19. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    за чајот? па мислам дека нема врска, мајка ми некад пред ручек, некад после ручек, ама навистина е ослабена ејјјј без диета, не е на диета
     
  20. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    сега и јас сум решила да пробам со рузмаринов, ама првин да го допиам зелениот чај(кој by the way многу го запоставив :P )