1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чај од рузмарин

Дискусија во 'Диети' започната од ludoto19, 1 јули 2010.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  па една пријателка на мајка ми и кажа дека нејзина колешка била ослабена од овој чај... го пиела некое време и има ефекти вика :lol: сеа ја почнав да го пијам ама чајов е :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: али трпи сестро :D
   
 2. DrBabl

  DrBabl Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  9
  i pomaga? o_O ke go trpam nema veze toa vazno e da pomaga te molam kazi mi dali pomaga !! pozz :*
   
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  дааааааа таа ослабела 6кг за 1 месец без диети, само со не јадела после 20 часот, извини сеа видов дека си пишала еве ја го пијам, и можам да кажам дека сум намалила малце од него е сигурно... пошо се јадам, ок не вечерам... е сеа потужен вкус амин :puke: ама после 2-3 ден веќе ке се навикнеш.... пробај зашо слабее да знаеш :D
   
 4. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  и да не заборавам! 3 чајни чаши, една на гладно срце, една после ручек, и една пред спиење :D :D
   
 5. tanje.love

  tanje.love Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  7
  а колку време го пиеш и имаш ли забележано ефект? ако треба ќе го правам коктел зо зелениот :D
  се зезам, навистина има ли ефект? и од каде го купуваш и колку чини? :*
   
 6. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  па од 1ви јули го пијам :D и да ослабена сум малце горе кај половината :lol: :lol: не го купувам јас имам мајка ми у двор има, а неверувам дека е скап прасај у аптека... ама гарант е ефтин :D до душа можеш коктел зашо овој е зелена боја ама она чудна зелена хахахаах и доста чуден и :puke: вкус има
   
 7. swety

  swety Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  5
  e aj i toa cudo da go vidam i jas imam vo dvor ruzmarin ama kako da go prigotvuvam ke objasnis li malku podetalno
   
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  ќе исечеш 3-4 поголеми гранки, ке наполниш тенџерче вода, ке го ставиш да се вари и од коа ке се свари, покриј го со капак... коа ќе се излади, у шише и у фрижидер можеш да си го ставиш :D среќно, јас мислам дека ќе има ефекти, само да напоменам уште еднаш после 20.00 нема јадење :| и чекам коментар за неговиот вкус :D :D :D
   
 9. swety

  swety Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  5
  znam deka ima specificen vkus no ke se naviknam e sega vaka ke stavam da se vari ama odprilika kolku vreme treba i se konzumira vo tekot na celiot den ili????? ke pocnam da go pijam ili ke bide :puke: ili :inlove: za rezultatite pa ke videme
   
 10. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  па кажав 3 пати на ден, голема чаша, една на гладно од сабајле, една по ручек и една пред спиење.... е сеа ако го пиеш редовно, и не вечераш ке ослабеш 5-6 кг за еден месец, баш јас и на нет читав чајот од рузмарин ги топи маснотиите ]:) море се нека ги стопи :D епа додека не почне да врие вари го, после со капак покриј го, и остај го така пола саат... темно зелена е бојата дури и накај црна... и веруј ми ке :puke: ама после еден месец пред огледало ке :inlove:
   
 11. strange-woman

  strange-woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  7
  А освен тоа што не треба да се јаде после 20:00 часот има ли други работи што треба да се направат во врска со исхраната ??
   
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  не не, се се јаде само после 20часот ништо... јас забушавам, кога како го пијам а мајка ми го пие веке 10 дена без престан редовно, и ослабена е 2кг без диети :D
   
 13. strange-woman

  strange-woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  7
  А го има во аптека како филтер кесички ако некој случајно знае??
   
 14. strange-woman

  strange-woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  7
  Уствари утре ке проверам! Од утре почнувам да го пијам овој чај. За еден месец 6 килограми звучи примамливо. И само уште едно прашање пред да почнам да го пијам дали е неопходно да се пие одма после ру4ек илки може да се причека барем 1 саат фала. :)
   
 15. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  сега видов дека си пишала :D можеш да пиеш вода, гајле немаш, само значи 3 пати на ден од чајот 1 шолја на гладно срце, една после ручек и една пред спиење, и нема јадење после 20... а за чајот ја го имам у двор, па прашај у аптека може го има, овој е како гранки и мајка ми става 3-4 поголеми гранки во тенџерче и вари :)
   
 16. DrBabl

  DrBabl Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  9
  Епа кога е така , еве од утре сабајле го почнувам .. прочитав долу што треба како треба , па ке ти пренесам впечатоци од вкусот не е важно тоа , важно е до крај 25 август да ослабам
   
 17. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  D[/quote]
  Епа кога е така , еве од утре сабајле го почнувам .. прочитав долу што треба како треба , па ке ти пренесам впечатоци од вкусот не е важно тоа , важно е до крај 25 август да ослабам[/quote]
  ама само 1 месец се пие ;( после пауза 2-3 недели па пак! така ми кажа мајка ми мене
   
 18. strange-woman

  strange-woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  7
  Само да прашам дали морам одма после ручек да го пијам или може да ми спадне ручекот 1 саат барем :D . фала многу.
   
 19. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  за чајот? па мислам дека нема врска, мајка ми некад пред ручек, некад после ручек, ама навистина е ослабена ејјјј без диета, не е на диета
   
 20. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  сега и јас сум решила да пробам со рузмаринов, ама првин да го допиам зелениот чај(кој by the way многу го запоставив :P )