1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чај од рузмарин

Дискусија во 'Диети' започната од ludoto19, 1 јули 2010.

  1. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    па една пријателка на мајка ми и кажа дека нејзина колешка била ослабена од овој чај... го пиела некое време и има ефекти вика :lol: сеа ја почнав да го пијам ама чајов е :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: али трпи сестро :D
     
  2. DrBabl

    DrBabl Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2010
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    9
    i pomaga? o_O ke go trpam nema veze toa vazno e da pomaga te molam kazi mi dali pomaga !! pozz :*
     
  3. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    дааааааа таа ослабела 6кг за 1 месец без диети, само со не јадела после 20 часот, извини сеа видов дека си пишала еве ја го пијам, и можам да кажам дека сум намалила малце од него е сигурно... пошо се јадам, ок не вечерам... е сеа потужен вкус амин :puke: ама после 2-3 ден веќе ке се навикнеш.... пробај зашо слабее да знаеш :D
     
  4. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    и да не заборавам! 3 чајни чаши, една на гладно срце, една после ручек, и една пред спиење :D :D
     
  5. tanje.love

    tanje.love Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    7
    а колку време го пиеш и имаш ли забележано ефект? ако треба ќе го правам коктел зо зелениот :D
    се зезам, навистина има ли ефект? и од каде го купуваш и колку чини? :*
     
  6. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    па од 1ви јули го пијам :D и да ослабена сум малце горе кај половината :lol: :lol: не го купувам јас имам мајка ми у двор има, а неверувам дека е скап прасај у аптека... ама гарант е ефтин :D до душа можеш коктел зашо овој е зелена боја ама она чудна зелена хахахаах и доста чуден и :puke: вкус има
     
  7. swety

    swety Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    5
    e aj i toa cudo da go vidam i jas imam vo dvor ruzmarin ama kako da go prigotvuvam ke objasnis li malku podetalno
     
  8. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ќе исечеш 3-4 поголеми гранки, ке наполниш тенџерче вода, ке го ставиш да се вари и од коа ке се свари, покриј го со капак... коа ќе се излади, у шише и у фрижидер можеш да си го ставиш :D среќно, јас мислам дека ќе има ефекти, само да напоменам уште еднаш после 20.00 нема јадење :| и чекам коментар за неговиот вкус :D :D :D
     
  9. swety

    swety Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    5
    znam deka ima specificen vkus no ke se naviknam e sega vaka ke stavam da se vari ama odprilika kolku vreme treba i se konzumira vo tekot na celiot den ili????? ke pocnam da go pijam ili ke bide :puke: ili :inlove: za rezultatite pa ke videme
     
  10. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    па кажав 3 пати на ден, голема чаша, една на гладно од сабајле, една по ручек и една пред спиење.... е сеа ако го пиеш редовно, и не вечераш ке ослабеш 5-6 кг за еден месец, баш јас и на нет читав чајот од рузмарин ги топи маснотиите ]:) море се нека ги стопи :D епа додека не почне да врие вари го, после со капак покриј го, и остај го така пола саат... темно зелена е бојата дури и накај црна... и веруј ми ке :puke: ама после еден месец пред огледало ке :inlove:
     
  11. strange-woman

    strange-woman Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    7
    А освен тоа што не треба да се јаде после 20:00 часот има ли други работи што треба да се направат во врска со исхраната ??
     
  12. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    не не, се се јаде само после 20часот ништо... јас забушавам, кога како го пијам а мајка ми го пие веке 10 дена без престан редовно, и ослабена е 2кг без диети :D
     
  13. strange-woman

    strange-woman Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    7
    А го има во аптека како филтер кесички ако некој случајно знае??
     
  14. strange-woman

    strange-woman Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    7
    Уствари утре ке проверам! Од утре почнувам да го пијам овој чај. За еден месец 6 килограми звучи примамливо. И само уште едно прашање пред да почнам да го пијам дали е неопходно да се пие одма после ру4ек илки може да се причека барем 1 саат фала. :)
     
  15. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    сега видов дека си пишала :D можеш да пиеш вода, гајле немаш, само значи 3 пати на ден од чајот 1 шолја на гладно срце, една после ручек и една пред спиење, и нема јадење после 20... а за чајот ја го имам у двор, па прашај у аптека може го има, овој е како гранки и мајка ми става 3-4 поголеми гранки во тенџерче и вари :)
     
  16. DrBabl

    DrBabl Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2010
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    9
    Епа кога е така , еве од утре сабајле го почнувам .. прочитав долу што треба како треба , па ке ти пренесам впечатоци од вкусот не е важно тоа , важно е до крај 25 август да ослабам
     
  17. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    D[/quote]
    Епа кога е така , еве од утре сабајле го почнувам .. прочитав долу што треба како треба , па ке ти пренесам впечатоци од вкусот не е важно тоа , важно е до крај 25 август да ослабам[/quote]
    ама само 1 месец се пие ;( после пауза 2-3 недели па пак! така ми кажа мајка ми мене
     
  18. strange-woman

    strange-woman Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    7
    Само да прашам дали морам одма после ручек да го пијам или може да ми спадне ручекот 1 саат барем :D . фала многу.
     
  19. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    за чајот? па мислам дека нема врска, мајка ми некад пред ручек, некад после ручек, ама навистина е ослабена ејјјј без диета, не е на диета
     
  20. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    сега и јас сум решила да пробам со рузмаринов, ама првин да го допиам зелениот чај(кој by the way многу го запоставив :P )