1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чевли

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Emilija, 11 ноември 2009.

 1. Emilija

  Emilija Истакнат член Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 ноември 2009
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
  Каков тип на чевли сакате да носите? Сакате повеќе чизми или чевли? Што гледате кога купувате чевли: цената, квалитетот или само изгледот? Високи или ниски потпетици?
   
  На little women, Mini12mouse, JaneAusten и 3 други им се допаѓа ова.
 2. kate

  kate Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  29
  Мислам дека ако има смисла да одам на плажа со чизми, сигурно би одела од толку мнооогу што сакам да носам чизми :lol: Ја обожавам модата во последно време затоа што многу акцент им се дава на чизмите ;)
   
  На little women, Dr. Zaki -Sk, EMA2 и 6 други им се допаѓа ова.
 3. Angy

  Angy Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Najprvin gledam da mi se sviga, pa posle dali e visoka niska poso decko mi e na moja visina i ne mozam bas golema stikla da oblecam, a na kraj duri cenata.....i togas doaga razocaruvanjeto!!!!!! :DDD.....inace poise sakam onie cizmicki do gluzd i sandali ... :lol:
   
  На Swatki4ko, gabriela223, Kristinna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. kiki-riki

  kiki-riki Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  116
  обожавам високи потпетици и многу шесто ги купувам, ама со моето темпо на живот не можам да ги носам и така си стојат дома а јас пак НЕМАМ ШТО ДА ОБУЈАМ :evil: и пак купувам и пак штикли и така незнам кога ќе ми дојде умот :oops:
   
  На little women, CrazyGirl96, Jowe и 2 други им се допаѓа ова.
 5. slavka

  slavka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  4
  ja sum pretvorena samo vo kupuvanje stikli ama da bidat po moj stil.vcera kupiv pak novi cizmi haha pozz
   
  На CucixD, Swatki4ko и m.m990 им се допаѓа ова.
 6. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Моите стапала многу многу не поднесуваат високи потпетици, иако сакам да носам за некое вечерно излегување. :)

  како и да е, секогаш одбирам класични црни штикли/чизми. И мислам дека за чевли и не треба многу да се штеди, ама и нормално не да се фрлат 150 евра.
   
  На Medical girl, Struma55, misperfekt и 3 други им се допаѓа ова.
 7. sexymama

  sexymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  84
  sekojdnevno nosam niski cevli , sportski najcesto
  a za odreden nastan stikla
   
  На gabriela223 и gami им се допаѓа ова.
 8. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  mnogu mi e vazna obuvkata bidejki mnogu mi zavisi raspolozenieto od nea! tesni ili previsoki stikli cesto pati se me prinuduvale da si odam porano doma ili da trpam bolka! zatoa nosam cizmi so poniska stikla(5-6 sm) za na rabota a koga stanuva zbor za vecerno izleguvanje znam i da se ,,kacam,,na malce povisocki! znaci zavisno od prigodata! koga kupuvam stikli najprvo gledam dali ke mi odogvara na mojata garderoba, potoa ja zabelezuvam stiklata, cenata i takaaaa....
  ponekogas znam i da iznenadam vo niski cevlicki ili patiki (sportski) i se cuvstvuvam mnogu udobno...no za zal visinata ne mi dozvoluva da sum sekogas na niski cevli :(
   
 9. GlamourouS

  GlamourouS Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  32
  Aуууууу...убаа тема за пишување...:D
  Барем јас така мислам,имам 3 пара црни high heels чизми,никад не ќе излезат од мода,имам розеви бидејќи ја обожавам бојата,имам бели и сеа си купив сини со сива нијанса...ги сакам сите...и ги носам...ofcourse
  А сеа за ваа сезона да ви кажам се на мода дебела висока чизма,мислам у штиклата висока,а онака ниски
  Незнам колку ме разбравте...но сепак тоа е тоа!! :lol:
   
 10. prettygirl

  prettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  38
  Сакам да носам патики со бела или црна боја , чизми со високи потпетици или со полу-високи..не купувам марки и скапи чевли
   
  На simpaticnaa и kitttyy им се допаѓа ова.
 11. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.229
  Допаѓања:
  42.503
  Чевли, класични немам!Носам патики... А имам само зимски црвени и црни чизми, и од двете бои високи и ниски. Сакам балетанки, но со интересен дезен, а се уште не сум си нашла соодветни штикли, ги позајмувам на сестра ми ако ми требаат :)
  Се заљубив во едни единствени штикли од Вивиен Вествуд , но само поради изгледот. Како од гума се и не се баш носливи :)
  Еве ги:[​IMG]
   
  На nikokan му/ѝ се допаѓа ова.
 12. gabrielas

  gabrielas Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  navistina nemozam da mu se iznacudam na ovoj nov hit letno vreme kupaki so cizmi auuuu tolku mi e grozno i nesmislivo..pa leto e treba da ni disi kozata..ne veruvam i deka se cuvstvvuvaat udobno vo cizmi..jas sakam sekakvi vidovi na obuvki od patiki pa se do gooolemi stikli so platforma no za se si ima vreme i mesto! :D
   
 13. Inna

  Inna Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Lele jas sum zavisnicka od cevli,cizmi ma bilo kakvi obuvki samo da se na visoka potpetica.Znaci samo kupuvam i kupuvam i nema kraj:D Inaku za ovaa sezona mislam deka se in onie cizmicki do zglob,lakirani na visoka stikla sekako:D inace bas vcera si kupiv takvi slicni violetovi i se NAJPREKRASNI:D
   
 14. Eli4e

  Eli4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  39
  Чевлите се втора женска љубов. Обожавам од патики до чевли со високи потпетици. Не купувам марки, најважно ми е моделот да ми се допадне.
   
  На kitttyy му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ElenaRbd

  ElenaRbd Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  141
  Jas sum LUDA po sekakov vid na obuvki. Mnogu poveke sakam shopping za 4evli otkolku shopping za samata obleka. Obozavam se sto e so platforma.. :D Eve nekoi navistina impresionantni koi bi sakala da gi imam..nekoj den :)
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На maca cvet, skorpy, dlikedevil и 2 други им се допаѓа ова.
 16. enna

  enna Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Cevlite Iskerno Mi Se Slabost .. Luda Sum Po Niv .. Eve Nekolku Slatki Cevlicki :P :D
   

  Прикачени фајлови:

 17. MissX

  MissX Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  6
  Najprvo moram da ja pozdravam devojkata sto ja otvori ovaa tema 8)
  Koga kupuvam cevli prv kriterium mi e stiklata, kolku e povisoka tolku pobrzo ja zabelezuvam.Za visoki stikli sum manijak :) i dovolno mi e da ja poglednam od napred i veke znam dali e visoka.Site potpetici koi gi imam vo mojot plakar se visoki 10cm ili poveke i moram da priznaam deka koga gi nosam ne cuvstvuvam nikakva bolka ni zamor.Cenata sekako ja zemam predvid no za dobri potpetici bi dala i "nesto" poveke ,sto da pravam koga ednostavno gi obozavam :D.Za kvalitetot mozam da kazam samo edno,site potpetici koi mi se udobni i ne mi go zamoruvaat stapaloto bi gi zemala, no sepak ne mozam da odrecam deka marka si e marka.(iako nasite standardi i ne dozvoluvaat bas mnogu da si dopustime....nazalost)
   
  На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Amelie

  Amelie Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  9
  Obozavam elegantni i udobni cevli pred se. Visoki potpetici pocnav da nosam mnogu cesto poslednava godina. Sakam da imam mnoguuuuuu konduri slabost mi se, sakam vo razlicni boi da gi imam a vazen mi e modelot no i cenata se razbira :D
   
  На Aleksandra333 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. stefanija-m

  stefanija-m Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  28
  Браво за девојката што ја отвори темата... Значи штиклите се оние без кои не ја прават девојката да изгледа по женствена, елегантна и привлечна... Обожавам штикли и најпрво што гледам е дали ке ми се свиѓаат... а еве и од мене едни штикли што некогаш сакам да ги имам :P :P :P
  [​IMG]
   
  На kitttyy му/ѝ се допаѓа ова.
 20. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  668
  Sto se odnesuva do cevli sakam visoki potpetici....unikatni ,kvalitetni cevli od ubav i kvaliteten materijal...UDOBNI!
  Porano kupuvav se i sesto,ama sega preferiram samo kvalitet.
  Probuvam i ako ne mi "legene"odma na noga ne gi kupuvam.
  Imam OGROMNA sreca sto majka mi raboti vo "PEKO" ,pa nosam sekogas mnogu kvalitetni i ubavi cevli i cizmi.
  Posledno sto zedov od "PEKO" se lakovani visoki cizmi na visoka potpetica.
  Mnogu se udobni iako stiklata e mnogu visoka.
  Mnogu se i skapi 7500 ama koga drug te casti ... :D
   
  На bojana му/ѝ се допаѓа ова.