1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чевли

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Emilija, 11 ноември 2009.

  1. mare.pet

    mare.pet Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    8
    Не познавам жена на која не и се слабост чевлите!!! Се сакам да купувам ама за чевли, чизми, сандали...имам посебен ритуал и посебна, 100%-тна уживанција:) Сакам удобни и квалитетни чизми на ниска потпетица. Знам дека високата потпетица многу поубаво делува и и дава на ногата по женствен изглед. Многу години носев високи потпетици и уживав во нив. Сега повеке сакам удобно, елегантно, квалитетно и убаво.
     
    На gabriela223 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    не дека не сакам високи потпетици, но најДОМА се осеќам во рамни ниски чизмички или во патики, особено старки.
     
    На gabriela223 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Сакам да носам чизми во зима, чевли во пролет и есен и сандалки во лето :D
    Носам со висока потпетица (имам чевли и сандалки со штикла од 15цм.) и досега сум немала проблеми со стапалата. :)
    Не обрнувам многу внимание на модата, гледам мене да ми е убаво и да ми одговара на облеката (на пр. не можам да носам ептен шпицлести чевли/чизми бидејќи имам тенки нозе и ќе изгледам смешно :D ).
    Што се однесува до цената, не ме интересира, но искрено никогаш не би дала повеќе од 100 евра за чевли.
     
    На gabriela223 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Janalicious

    Janalicious Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    14
    [​IMG]
    вакви имам сиви и црни два пара, ги обожавам! :)
    практикувам високи потпетици, носам и чизми,
    а омилен модел на чизми ми е овој [​IMG],
    исто така сакам да носам и сандали, и пак ќе кажам, високи! :)[​IMG] вакви, само не ваков материјал :)
     
    На eleni23 и srcushka им се допаѓа ова.
  5. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Штиклите ми се опсесија....Ги обожавам...Ги носам за вечерно излегување, а денски носам чизми со ниска штикла, или рамни чизми. Во лето, нормално, носам високи потпетици за навечер и сандали :) А најудобно се чувствувам во патики :)
     
    На gabriela223 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. snegulcence

    snegulcence Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    3
    Obozavam sekakov vida na obuvki , i sekogas kupuvam razni boi lilavi sivi zeleni i tn gi obozavam i isklucivo kupuvam so visoki podpetici, znaam nekogas da kupam i skapi ,no nekogas ako mi se dopadnat kupuvam i poevtini.
     
  7. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    овакви ми се последните што ги купив само имаат дијаманти на нив светкави се цел и кожни се а воедно и едни од најскапите што ги имам


    [​IMG]


    [​IMG]

    имам вакви слични само повисок тие ми се за матура

    имам многу штикли си купувам од време на времеи ниедни не ми се пониски од 10-15 цм :D
     
    На maca cvet му/ѝ се допаѓа ова.
  8. arwen

    arwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    8
    Чизмииииии-ниски до глужд на висока дебела потпетица, високи над колено, UGG, на врзување, ниски до глужд и со мала потпетица, дури и гумени за на дожд... Сите си ги сакам подеднакво! Сега ми фалат уште Timberland-ки и топ ќе ми биде :) Само моите да не ја дознаат сумата потрошена периодов на чизми :D
     
  9. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    ЕЕЕЕЕее,моја жална тема :lol: :lol: Сакам чевли,купувам со задоволство ама си имама проблем со висината.Еве на пример зимава беа во мода 15ка штикла, а јас уште да ставам такви на моиве 183 см иии...не сакам толку високи,па така го претурам градот и околината за штикла од 5 цм.А,и плус број 40 :oops: .што да правам?Не се чувствувам баш најубаво да бидам ептен над сите.А и дечко м и е за два-три сантиметри понизок и сега ми е глупо да се правам 190.Ама сите чевли што ги имам ми се преубави,и многу си ги сакам.Не е се во штиклата :lol:
    А,и ова,сакам во сите бои,си купувам и црни и крем,бели,имам и лилјакови,е сега сум запнала за рубин црвени,ама овде нема.Ај ќе истраам дури е снегов со чизми па се фрлам на барање :lol:
     
  10. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    Најчесто носам патики пошто имам доста долги и напорни денови на факултет па секогаш барам нешто покомотно.Коа ги видам таму се натепале во штикли дванаеска се чудам што им е филмот, замисли од сабајле до вечер на штикли еј! Е излегувањето веќе е друга работа.За таа пригода сакам некое добро моделче.
     
  11. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Јас релативно доцна почнав да носам штикли,на 18 год, пред тоа не можев да ги смислам ми беа селски :lol: ама како и секој период и тоа помина,и сега за излегување или био каков поважен настан носам штикли,преку ден гледам да ми се практични затоа што сум во движење повеќе.А што се однесува до видот на чевли страшно многу внимавам да се удобни и квалитетни и да се интересни и несекојдневни а пак да се вклопуваат со поголемиот дел од гардеробата.И исто многу сакам чизми и ги носам додека се може ;)[image][/img]
     
  12. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    од патики, балетанки, сандали, чизми се носам и се сакам....во рамни се чувствувам најудобно, ама некогаш може да ме заболат нозете ако се ептен рамни односно балетанки :? а кога носам штикли се чувствувам ептен убаво и секси и самоуверено......само моите нозе после некое време баш и не се чувствуваат така :lol: :lol: :lol: моите први штиклички (сандали) беа 5 cm од пеко и беа зелени хахахаххаха што да правам таква боја беше во мода, од 16 год. почнав да носам штикли и сега стигнав до 10 cm....сега имам едни кои ги пукнав од носење откако ги купив, само флекници менувам :mrgreen: еве како овие на сликава се исти....обожавам висока и тенка штикла, ама гледам ако е повисока од 7-8 cm да има и платформа зошто така е поудобно 8)
     

    Прикачени фајлови:

    На LadyYm му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Па сакам чизми на плута,на штикла,но повеќе преферирам на штикла,затоа што поженствено се чуствувам,а и тука на сликиве видов едни сиви чизми на стикла,мнооогу ми се допаѓаат,кај ги имааааа,знае ли некој?:)
     
  14. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Девојки мои, да ги оплакнеме очите! Аааааааааа ги сакам ситеееееее :o

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
  15. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    леееее ти црните со срцето срцка се :mrgreen:
    уфффф.... иштаф ме фаќа :lol: :lol: мајка ми ќе ме убие :lol:
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Ама мнооогу сакам и вакви! :mrgreen:

    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
     
    На maca cvet, sweet-cherry и Jordanovska-K им се допаѓа ова.
  17. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Уште малце и фемина продавница за чевли ке направиме :D
     
  18. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Чекај бе :lol: :lol:
    И јас да си закачам :mrgreen:
     

    Прикачени фајлови:

    • amona-heel3.jpg
      amona-heel3.jpg
      Големина на фајлот:
      102,6 KB
      Прегледи:
      791
  19. blondy

    blondy Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    зарем постои девојка што несака чевли...
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На LadyYm му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Брееее...оплакнав очиии.... :worried:hock: