Чевли

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Emilija, 11 ноември 2009.

 1. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  20
  ВИСОКИИИИИИИИИИИИИИ штиклииии :))))))
   
 2. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  67
   

  Прикачени фајлови:

 3. QWEEN

  QWEEN Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  1
  Секако дека сакам високи потпетици...
  Ама нив ги носам кога не носам патики,зашто за секој ден патиките ми се најпогодни.
  Инаку цената,марката и останатото не се битни...Битно е на мене да ми се допаѓаат,а дали се од пазар или се 2500 ден. не ми е битно...Тоа не се однесува само на чевлите туку на се остнато... :D :D :D
   
 4. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.969
  LIFE CAN BE MURDER IN HIGH HEELS!!! :mrgreen:
  морав да ја ставам сликава иако обожавам да носам штикли :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 5. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.816
  Пол:
  Женски
  visoki stikli i crni corapi :lol: :lol:
   
 6. Pokice

  Pokice Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Obozavam patiki da nosam...cel zivot ne bi gi slekla od noze :)
   
 7. zenska

  zenska Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  339
  штикли, штикли и само штикли. За преку ден za fax se razbira nesto ponisko, ne sum onie koi za fakultet i skolo se doteruvaat kako za nokno iskacanje :)
  Imam crni visoki cizmi nad kolenata i mislam deka ovaa zima ne gi soblekov :)))))))))))))))
   
 8. sanasweety

  sanasweety Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  MMMMMMMmm BITNO DA SE VISOKI UDOBNI I PREUBAVI NA IZGLED A BI BILO I NAJ COOL DA SE U NEKOJA SIK BOJA :lol:
   
 9. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  390
  Ми треба помош: Ајде КУМАНОВЧАНКИ напаѓајте :D
  Сум слушнала дека во Куманово има човек кој изработува штикли по желба на клиентот за околу 2000 денари. Знаете да ми кажете каде точно се наоѓа (адреса и сл) бидејќи се ближи матурата, а сакам а ми направат по нарачка, бидејќи немам многу време да се замарам со шетање по бутици.
  Ви благодарам однапред!
   
 10. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  obozavam stikli no pribidejki sum mn visoka i imam problemi so nozete posledno vrme ne nosam mn stikli veke 2 meseci nemam klaeno stikli i pocnav da se naviknuvam t.e praktikuvam patiki i niski cizmi ili najgolema stikla do 5 sm
   
 11. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  75
  Obozavam STIKLI VISOKI nonstop sum na stikli,na prolet i leto znam ponekogas i baletanki da oblecam a patiki recisi voopsto ne nosam osven za sportuvanje i za do prodavnica :lol:
   
 12. ivani

  ivani Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  6
  sakam da kupam nekoj cevli no nemozam da najdam ,daj prporacajte nekoj dobar store,,,sakam antilospki stikli dali ima vo fornarina dali nekoj znae?
   
 13. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.547
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  sakam da nosam od patki pa do cevli so visoki potpetici. Za sekojdnevno poveke nosam patki ili cevli koi se mnogu niski a vecerno vreme koga sum izlezena nosam visoki potpetici. Najdobro e da nosis ona sto najmnogu ti se dopaga da nosis i prijatno da se custvuvas :)
   
 14. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.413
  Имаш во Шевињон...јас чевли, чизми...се од таму купувам...и до шевињон продавницата италијанска за чевли и таму имаш многу добри...поздрав
   
 15. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  390
  зарем никоја не е од Куманово? :( :(
   
 16. babyI

  babyI Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  6
  Не сакам штикли ... Покомотно ми е во патики :D Или ниски чизми. Најновите ми се овака нешто :
   

  Прикачени фајлови:

 17. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  515
  Пол:
  Женски

  Ммммм...ии јас сакам вакфииии!!!

  Кај ги купи???
   
 18. babyI

  babyI Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  6
  Еее мама од Бугарија ми ги донесе :mrgreen: Кожни се, скроз исти како на сликата, позади имаа врчки ама им ги извадив :D
   
 19. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  515
  Пол:
  Женски
  Преубави се!
   

  Прикачени фајлови:

  На eleni23 и Miah им се допаѓа ова.
 20. lili5

  lili5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  obozavam stikla i toa sto povisoka ama imam problem da najdam broj 35 nosam ,dali nekoj znae kade da najdam?