Чевли

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Emilija, 11 ноември 2009.

 1. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.408
  Допаѓања:
  16.168
  Пол:
  Женски
  Каде е Лоли?
   
 2. ForeverYoung

  ForeverYoung Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  368
  ГТЦ, приземје.
   
  На 0ли му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Medical girl

  Medical girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2016
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Јас имам неколку балетанки земено од Глечер и ги носам ндколку години преудобни се.. Чизми уште немам земено инаку имаат продавница нивна во Куманово и поевтино е таму за разлика од ГТЦ.
   
  На ForeverYoung му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Maja333

  Maja333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  60
  Мислиш, гтц во подрум
   
  На ForeverYoung му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ForeverYoung

  ForeverYoung Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  368
  Да, грешка sorry :)
   
 6. Marina*F

  Marina*F Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  164
  Пол:
  Женски
  Во кои продавници во Скопје држат обувки на Биана Trade?
   
 7. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.050
  Допаѓања:
  20.367
  Пол:
  Женски
  Каде да најдам слични чизми црни по нормална цена? IMG_20191211_174323.jpg
   
  На Roksifoksi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  2.147
  Пол:
  Женски
  На irena.1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Freya123

  Freya123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  121
  Дали имате искуство со posh.shoeshop? Ги гледам на инстаграм стално, па се мислам дали да купам чизми од нив.
   
  Последна измена: 15 декември 2019
 10. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  367
  Пол:
  Женски
  девојки како би ги искомбинирале чизмичкиве? дали би ги носеле врз фармерка или само со нешто кратко? јас имам вакви од лани на подарок ги добив и ниту еднаш не сум ги облекла бидејќи не знам како се носат ..
   

  Прикачени фајлови:

  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Dahliaa

  Dahliaa Активен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2019
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  191
  Пол:
  Женски
  Можеш и со фармерки, само да се темни. Темен тексас, темно сиви или црни.

  Можеш и со сукња, фустан и не мора да се кратки. Исто така би одбрала темни бои и би додала проѕирно црни хулахопки.

  Еве некои идеи што ги најдов, приближни на мојата замисла
  bf1d20e997e31447d7d22c68144337d0.jpg
  Јас би одбрала само неискинати фармерки.

  20191216_183152.jpg 20191216_183134.png
  На ваков фустан би ги додала проѕирно црните хулахопки.

  20191216_183118.jpg 15d54454fd75ce6e676023d23fb3c4d9.jpg
   
  На Bozica1980, Jana06 и Darlingzz им се допаѓа ова.
 12. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  367
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам :inlove:
   
  На Dahliaa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. matejaaaa

  matejaaaa Активен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2019
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Deckii dali znaete kade bi mozela da najdam motorski cizmi? Mi trebaat za zimovo ve molam helpp

  motordziski*
   
  Последна измена од модератор: 29 декември 2019
 14. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  2.147
  Пол:
  Женски

  И јас сум задоволна.
  Сега зедов чизми со висока штикла Ептен се лесни и удобни.
   
 15. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.294
  Допаѓања:
  28.343
  Пол:
  Женски
  Дали може да најдам некаде обувки на Imac, освен во Пеко?
   
 16. Marina*F

  Marina*F Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  164
  Пол:
  Женски
  Дали сеуште постои Бата во Сити мол?
   
 17. Maja333

  Maja333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  60
  Не
   
  На Marina*F му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.294
  Допаѓања:
  2.681
  Задоволни ли сте од обувките од Nine West? имам штикли од поодамна убави ми се. Сакав и чизми зимава да земам ама не беа баш ефтини, околу 7000 беа..
   
 19. Shugarspice

  Shugarspice Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2017
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  524
  Пол:
  Женски
  Да убави им се обувките,знам за штикли и еспадрили.Нема сега попуст нешто 50%?
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.294
  Допаѓања:
  2.681
  Епа не сум од Скопје, ако доаѓам можно е да проверам.