Чевли

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Emilija, 11 ноември 2009.

 1. marija89

  marija89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  10
  Носам многу често штикли и многу сакам луда сум по штикли еве некои што ги имам јас
   

  Прикачени фајлови:

 2. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  286
  Пасија ми се 8)
   

  Прикачени фајлови:

  • 458.jpg
   458.jpg
   Големина на фајлот:
   6,6 KB
   Прегледи:
   348
  • 800 evra.jpg
   800 evra.jpg
   Големина на фајлот:
   7,4 KB
   Прегледи:
   348
  • 554 evra.jpg
   554 evra.jpg
   Големина на фајлот:
   6,7 KB
   Прегледи:
   348
  • 156591_1.jpg
   156591_1.jpg
   Големина на фајлот:
   11 KB
   Прегледи:
   348
  На maca cvet му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  78
  DA ima nesto i od mene..ama ke kazam edno ..na zensko cevli nikogas dosta :D :D
   

  Прикачени фајлови:

 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
   

  Прикачени фајлови:

 5. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.826
  Пол:
  Женски
  Катја ме потсети и на балетанки :D И тие се бројат во чевли,нели?Е и тие ми се пасија,среќа што не се многу скапи,имам многу пара,и одвај чекам да се стопли па да тргнам во купување на нови.Некако ми се пријатни за на факултет,за обични прошетки,за шеткање по гости.Убави се,посебно за висинава моја :D
   

  Прикачени фајлови:

 6. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.956
  jas obozavam cizmi..mislam da se nosat non stop,vo sekoja sezona i godisno vreme bi nosela..kozni strogo :)
   
 7. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Ептен необични
   

  Прикачени фајлови:

 8. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  515
  Пол:
  Женски
  ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • stikli2.jpg
   stikli2.jpg
   Големина на фајлот:
   22,2 KB
   Прегледи:
   290
  • fffffl4.jpg
   fffffl4.jpg
   Големина на фајлот:
   60,7 KB
   Прегледи:
   290
  • 2a65376ca3.jpg
   2a65376ca3.jpg
   Големина на фајлот:
   16,5 KB
   Прегледи:
   290
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
   

  Прикачени фајлови:

  • dare07.jpg
   dare07.jpg
   Големина на фајлот:
   11,4 KB
   Прегледи:
   284
 10. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  80
  Најголема слабост ми се чевли секаков тип,за ништо не би дала голема сума пари само на чевли квалитетни,прво го гледам квалитетот и цената а ми се случило да најдам добри чевли ефтини,сакам секакви али највеќе чизми високи и ниски на штикла или рамни и балетанки :) без нив неможам :D
   
 11. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.681
  Највеќе сакам стартки и ги имам во разни бои,а најомилени ми се црвените - од конверс се разбира :)
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  И мене. Си ги обожавам :D
   

  Прикачени фајлови:

 13. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  80
  еве неколку што ми фаќаат око
   

  Прикачени фајлови:

  • stiklici.jpg
   stiklici.jpg
   Големина на фајлот:
   17,1 KB
   Прегледи:
   556
  • 60321_fr_l.jpg
   60321_fr_l.jpg
   Големина на фајлот:
   22,4 KB
   Прегледи:
   556
  • fdsf.jpg
   fdsf.jpg
   Големина на фајлот:
   11,8 KB
   Прегледи:
   556
  • efwf.jpg
   efwf.jpg
   Големина на фајлот:
   13,6 KB
   Прегледи:
   556
  На maca cvet му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Vendetta

  Vendetta Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  3
  Еве неколку интересни модели :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   7,3 KB
   Прегледи:
   544
  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина на фајлот:
   18,2 KB
   Прегледи:
   544
  • 3.jpg
   3.jpg
   Големина на фајлот:
   22,4 KB
   Прегледи:
   544
  • 4.jpg
   4.jpg
   Големина на фајлот:
   22,7 KB
   Прегледи:
   544
 15. mia-m

  mia-m Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Лелее колку ми се свиѓаат овие... Љубов на прв поглед! :D аку најдам вакви, макар слични, не размислувам туку одма ќе ги купам!!!
  Еве уште некои интересни модели ...
   

  Прикачени фајлови:

  На maca cvet му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  Конверс...
   

  Прикачени фајлови:

  • 2i0u2k2.jpg
   2i0u2k2.jpg
   Големина на фајлот:
   38,5 KB
   Прегледи:
   530
 17. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.681
  Леле mia-m посебно ми се допаѓаат 2рите и последните :mrgreen: :mrgreen: прекрасни се :mrgreen:


  еве нешто од мене ама овие за кога ќе потпораснам уште некоја година :lol:
  [​IMG]  А кога би била машко во зима само вакви мартинки би носела :lol:

  [​IMG]
   
  На maca cvet му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  Иф ај вр а бооооооооооој :lol: :lol: :lol:
   
 19. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.681
  i will put on my boots :lol: :lol:
   
 20. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  78
  Lelel strasno mnogu mi se dopagaat modelite pogore i na dvata posta nad Hipica posebno tie so leopard dezen ..baj d vej mnogu sakam zivotinsi dezeni ama samo na detalji i eventualno nekoja maicka i baletanki ..onaka ne :)