1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Челзи vs Манчестер Ј,Недела 17 часот

Дискусија во 'Спорт' започната од Pelikuna, 27 октомври 2012.

 1. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  Дуел на два сериозни претенденти за титулата оваа сезона...
  Јунајтед со одбраната е ко швајцарско сирење а Челзи ке настапува без Џон Тери заради издржување на казна.
  Моментачната форма во дуелите на дербињата во Англија не е важна.До победа на Челзи ке се одалечат на табелата со 7 победи а со победа на Јунајтед -1 .
  Судија Марк Калтенбург.
  Можни состави:

  Челзи
  Чех
  Иванович - Луиз - Кејхил - Кол
  Микел - Рамирес
  Хазард - Оскар - Мата
  Торес

  Манчестер Јунајтед
  Де Геа
  Рафаел - Фердинанд - Еванс - Евра
  Керик - Клеверли - Сколс
  Руни - Ван Перси - Чичарито

  Ja отворив темата бидејки гледам дека се жалат само Јунајтед се зборувало во темата за фудбалски натпревари па ако нема потреба од нејзе може да иде во канта.

  Јас типувам победа како фан на Јунајтед но се може да се случи.

  Ајде народе да видиме ваши типувања.
   
 2. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.554
  Како подржувач на Челзи од Премиер лигава, секогаш во дуелите со Манчестер сум за нив.

  Лани не верував во нивна победа затоа што беа во очајна форма ама сезонава сум се посигурна дека ќе ги победат. Плус, се игра на Стемфорд Бриџ. Точно дека Тери го нема и тоа е еден голем недостаток секако, ама Кејхил е совршена замена за него. Барем судејќи по последниов меч со Тотенхем.

  Така да, утре конечно по долго време ќе го гледам овој дерби меч и ќе ги бодрам Чезли, се разбира.

  Blue is the color
   
  На Sw3et.Ang3l му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.884
  И јас како фан на Челзи ќе ги поддржувам сините во уште една победа, и зацврстување на првото место на табелата. И покрај тоа што е столб на одбраната, мислам дека одлично се справуваат без Тери така да очекувам голови, нормално на спротивната страна. И Чех да нема многу работа. :D
   
  На Sw3et.Ang3l му/ѝ се допаѓа ова.
 4. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.902
  Допаѓања:
  31.200
  Пол:
  Женски
  Glory glory Man. United :rock:
  Ма утре се навива за Манчестер :!: Очекувам сигурна победа 8)
  Не дека ќе биде лесно де, ама мислам дека Јунајтед ќе победи.
   
  На elena.lavigne и Pelikuna им се допаѓа ова.
 5. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  13.053
  Допаѓања:
  195.690
  Челзи е во одлична форма, би рекла во подобра од Јунајтед :) .
  Играат одлично, додека Јунајтед едвај глава спасуваат во последниве натпревари.
  Утре чист 1 :D .
  Малга ја погодив, така да... ^_^

  Инаку сметам дека нема потреба од темата, Фудбалски натпревари е соодветна, ако се отвараат теми за сите дерби натпревари, тогаш зошто би постоела таа тема.
   
  На Sw3et.Ang3l му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.991
  Јас сакам Челзи да горат , ама не ни ги сакам судиите црвени ... така да ќе навивам да биде Нерешено :!:
   
 7. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  Јипи да не потсекам дека и Челзи имале помош против Јунајтед ама да го оставиме тоа.

  Јуле,џуле како и да е и ајс се мислав да не отварам ама знаеме дека после мечот само за тој натпревар ке се збори дали имало судиски грешки ова она а на некому тоа ке му пречи :D па нека има посебна тема,ако смета модераторот дека не треба нека ја заклучи слободно.
  Башка реков претходно,моменталната форма воопшто не е важна во дерби дуелите ;)
   
 8. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.991
  Затоа на последниот дуел Челзи водеа 3-0 и два пенала за Манчестер и 3-3 заврши ;)

  Како и да е , џабе ќе ти објаснувам ... ќе видиме утре што ќе биде
   
 9. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021

  Ako зборуваме за оштетени натпревари тогаш пред две три сезони Мајк Дин со гол од офсајд и непостоечки пенал за Челзи?тоа не го спомна? ;) Ако веке зборуваме за оштетени натпревари.
  Или пак уште почудно...баш пред тој натпревар Тери имаше добиено црвен картон па по некои чудни околности му беше поништен.
  И онака Челзи тапа беа таа сезона,и со победа немаше да бидат во првите четири.Да не беше лш освоена немаше да играат сезонава во Европа ама тоа е веке друга приказна.

  Ке видиме.Се надевам дека ке нема судиски гртешки и нека победи подобриот.
   
 10. Sw3et.Ang3l

  Sw3et.Ang3l Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  2.096
  Пол:
  Женски
  хаха секако дека ке тепа Челзи.. мислам, Манчестер сезонава никаде ги нема ;) а кога ги имало :D

  No one can stop us now !
   
 11. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  Извини ама од кај тоа дека никаде ги нема?2 порази досега не го менува фактот дека се борат за титулата.
  кај бевте ланската сезона со освоено 6то место?
  Рекло магарето на зајакот имаш големи уши :lol:
   
 12. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Jас типувам нерешено. Така и ќе си го пишам на тикетот...
   
 13. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  293
  јас си ја уплатив синглче х-1 ако излезе добро ао не на другото ливче си ја имам ГГ :)
   
 14. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.554
  Сељаци бее, до кога вака со судии ќе се влечете бе. Какви црвени картони бе :fubar: .

  Ама ќе ве плесне Челзи, и со два играчи помалку не се грижите ;).

  Циганиве заедно са Фарселона школа за судии да отворат. Ми се гади од такви тимови :puke:.

  Дадоа гол, па ќе дадат со повеќе два играчи. Срам ме е да гледам веќе.
   
  На Rozich, Sw3et.Ang3l и JuLleE им се допаѓа ова.
 15. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.884
  Ако до 80та минута не дадоа гол, веројатно на Чех ќе му дадеа црвен, за да победат.

  Наздравје ваквата победа. :puke:
   
  На Rozich, BlackSwan5 и JuLleE им се допаѓа ова.
 16. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  Кај бевте на полувреме на 2-0 зошто немаше ниту еден коментар за играта на двата тима А?Или сега кога е Челзи оштетен се јавувате.Си даде Луиз Автогол,судијата е крив?Даде гол Перси судијата е крив а?
  и без голот на Чичарито ист ке беше резултатот 2-2 доста кењавте за Јунајтед кога и во нивна корист имале досудени ситуации,не ме терајте да ставам видеа овде :fubar:
  Еве признавам,многу лошо судење на Марк Клатембург...и слаба игра,слаба одбрана.
  Немам коментар.
  Искрено нерешен резултат би бил најреален.
   
 17. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  13.053
  Допаѓања:
  195.690
  Леле Пеликуна па уште прашуваш кај сме биле. Еве не, ајде ако не и Чех нека го исклучат, па к*опилињата од Јунајтед да се среќни. Пу бре. И со Арсенал или Ливерпул вака беше. Па срамота е ова.
   
  На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  Па зошто не коментиравте на полувреме за играта на двата тима м?Признав лошо судење лоша игра ама не ме терајте да вадам ситуации во кој јунајтед бил оштетен.
   
 19. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.554
  Пеликуна не трае еден натпревар до полувреме ;) . И арно, добро што си признаваш.

  Не знам, колку би требало да биде реален резултат. Со вакво лошо судење не може ни да се види тоа. Но факт е дека Манчестер ги снема по двата гола на Перси а се вратија по двата црвени картони, што е нормално.

  Абе трагикомедии, почна и коментаторот да се смее.

  И не, не му купувам чоколадо на татко ми, педерски победи не признавам.
   
  На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
 20. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.884
  А што да коментираме на полувреме?
  Даде автогол Луиз, даде Перси гол, чиста ситуација. Што, статистика треба да приложуваме?

  Не треба воопшто да коментираш за судиите и Барселона, кога навиваш за Манчестер. :!:

  Челзи лавовски и поштено дадоа 2 гола и израмнија, фалеше и 3 играч да избркаат. Срамота е бре. Ми се згади. :|