1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Челзи vs Манчестер Ј,Недела 17 часот

Дискусија во 'Спорт' започната од Pelikuna, 27 октомври 2012.

  1. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.648
    Пол:
    Женски
    Хмммммм штама на темава :?:
     
  2. Towelie

    Towelie Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    688
    Викаш? :D
    Епа заслуживте,мајке ми!
     
  3. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Изедначен натпревар со шанси на двете страни,за Челзи 2 пенала не знам дали заслужени или не нема да коментирам да не ми нарипат пак :D Како и да е честитки за победата.
     
  4. Towelie

    Towelie Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    688
    Еј,не квари утисак со тоа заслужени или не,признај си убаво ко чоек дека ви зема здравје Челзи :D
     
  5. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022

    Цело време имаше пресврти не велам не :) ама имаше и два пенали досудени за Челзи,не велам дека Јунајтед е оштетен.мене и тој куп и така не ми е важен а и Фергусон излезе со комбиниран тим.
     
  6. Towelie

    Towelie Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    688
    A и "Губентус" те поздрави,49 меча непоразен :*
     
  7. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.648
    Пол:
    Женски
    Хехехе нешто си ги помешал лончињата. Јас сум фан На Реал Мадрид 8)

    Погледни го составот на Јунајтед, па после пишувај глупости ;)

    И да, честитки на навивачите на Челзи :)
     
  8. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Не ни зема здравје, зошто со младинци дадовме 4 гола и се боревме, а Челзи играа скоро со прв тим.
    GGMU. :l:
     
  9. Towelie

    Towelie Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    688
    На почеток на темава како да прочитав дека за Манчестер ќе навиваш.
    Леле кој муабет ми го направи,составот ви бил крив,а чиви се тие играчи што играа,на Вест Бромвич? И тие се играчи на Манчестер,да победеа немаше да се жалиш на нив. Јас кога игра Јувентус не кукам со кој состав играл,кој како играл,кој бил повреден и остало :)
     
  10. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.648
    Пол:
    Женски
    Ти нешто не ме разбираш изгледа. Не кукам, ти реплицирам на глупоста која ја напиша ;)

    Челзи - Чех, Рамирез, Хазард, Мата, Оскар, Луиз, Микел, Кејхил.

    Манчестер - Ник Пауел, Скот Вотон, Рајан Таниклиф, Александер Битнер, Мајк Кин. - сите имат изиграно 2-3 натпревари максимум.

    И Челзи едвај победи 5-4 и тоа со 2 пенали.
     
    На MacaLove му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Towelie

    Towelie Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    688
    Да де,Манчестер играше со состав Пауел,Вотон,Таниклиф,Кин и Битнер,а од нив петорица голови дадоа Гигс(еден од пенал),Нани и Чучулигито. Ма немој.
    Челзи не победи едвај,водството беше 5-3,и Манчестер со пенал го намали на 5-4.
    Пеналот е сосема регуларен дел од фудбалот,затоа што големи се шансите ако не се случел прекршок во тој момент,обидот да заврши со гол. И не се вади на таа карта,освен тоа пеналите беа сосема регуларни,вклучувајќи го и тој на Гигс.
     
    На vendiii му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Не провокација туку прашање , нели беше поразен од Наполи во Купот на Италија ? или не се рачуна тоа :D


    Абе нека искочат и со инвалиди на терен пак за 10 години кога ќе има расправии никој нема да му текне дека Манчестер искочил со втор или пети состав ама ќе им текнува како испиле петарда ...

    Ако ми беше драго што изгубија и тоа изгубија со нивното оружје , пенали ... иако на крај пак пенал им свирнаа и на нив ....
    Али нема грижи за Манчестер , нели глуп куп е .... мора да се концентрираат за понатаму
    Сега ќе пристигне засилувањето против Арсенал , Howard Webb
     
  13. Towelie

    Towelie Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    688
    Секако дека се рачуна,праев муабет за Серија А :)
     
  14. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Инаку Јипи не суди Веб туку Мајк Дин а тој судија не е ни на едната ни на другата страна.
    Како му се погоди денот така.
    А и за мене тој куп не е важен,секогаш Фергусон ги играл помладите,а и не паметам дека го освоиле тој куп некад.
     
  15. Towelie

    Towelie Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    688
    Проста тактика,Челзи сакаа да играат со појак состав за да докажат на сите дека победата на Манчестер беше незаслужена и со помош на судии(не дека им е битен купот),а Ферги се напраи фаца и пушти младинци за да ги понижи играчите на Челзи. И секаде е ист муабет,да победеше Манчестер,ќе викавте Ете,видовте дека не играме со судии? А пошто тепаше Челзи,се вадите на младинци и на тоа како купот не е битен. Такво инфериорно однесување,надменост и его трип може да се види само кај навивачите на Манчестер Јунајтед.
     
    На LilBaby му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Се гледа колку си го следел ти Јунајтед последните неколку години.
    Значи секогаш играл со измешан состав баш пред домашно и европско натпреварување.Ке игра и против Брага со младинци.Шанса за докажување на младите. :!:
    Реков и претходни,признавам дека имавме судиска помош,ама не е единствен клуб кој имале помош.
    И никогаш ама никогаш не му е приоритет тоа натпеварување на Фергусон,а ако сака ке излезе со сите првотимци и ке освои требл.Зошто им се потребни на играчите непотребен замори или пак некоја повреда?
    И фан на Јувентус најде да ми зборува за местење на натпревари.Трагично.
     
  17. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Пеналите си беа сите заслужени и нема збор тука. Самиот збор пенал не значи по дифолт дека е судиска помош.

    И не е важно натпреварувањето што не е важно ама Челзи си ја заслужи победата. Си беа и во неделата морални победници де :) .
    И сега нема веза прв, втор состав. Не значи дека Манчестер се сега нешто ликови затоа што играле со комбиниран состав а сепак дале четири гола. Кога како што е кажано головите ги дадоа играчи од првиот состав. Па и на Челзи му беше комбиниран составот. Не се сеќавам Мозес, Бертранд, Ромеу... нешто да се прв состав во ПЛ, сега што се направија измени друга работа...

    Битна е победа секогаш врз Манчестер без разлика на натпреварувањето. Браво Челзи :clap:.
     
    На LilBaby му/ѝ се допаѓа ова.
  18. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    16.985
    Допаѓања:
    233.292
    Манчестер Јунајтед изјави дека настапи со младиот тим односно со играчи од академијата. Еве ја просечната возраст на тимот:
    Giggs - 38, Nani - 26, Fletcher-28, Cicakrito - 24 , Anderson - 24, Welbeck-22, Lindegaard - 28, Rafael - 22, Buttner - 23, Wootton -22, M.Keane - 18.

    Просечна возраст - 25

    Челси играше со првиот тим: Cech - 30, Mata - 24, Mikel - 25, Moses - 21, Bertrand - 21, Azpilicueta - 22, Luiz - 25, Cahil - 26, Romeu - 21, Sturridge - 23, Piazon - 18.

    Просечна возраст - 23.27

    Пак ќе се вадите дека игравте со младинскиот тим? :^)
    Челзи играше со помлад тим ако е така.
     
    На LilBaby му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    На LilBaby му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022

    1Линдегаард е втор голман не е прв и има само 3 одиграни натпревари сезонава ако не лажам,Андерсон исто така не е повеке мегу стартните 11 туку едвај и шанса добива,Нани е отпишан и онака од клубот и има само 4 настапи за клубот сезонава прашање на време е во кој преоден рок ке замине,Флечер се врати од болест од која паузираше 11 месеци од која 90% од заболените умираат.И ти очекуваш покрај размешан и млад состав ке победат од кој пола повредени биле да победат?па јас не ни сакав да побдат од причината која ај кажав претјходно додатен замор и повреда?па не знам колку си следела мечот ама Јунајтед цело време прв поведуваше и кажи ми Јуле колку пати си ги видела последниве три играчи во игра освен во премер лигата за помладите?Мислам ако си ги следела.Зирни малку и мечевите за резервирвите па после дојди кажувај кој како играл,
    Колку пати имаш следено сезонава Јунајтед и воопшто сите натпреварувања во Англија за да си сигурна во твоите коментари тука?проследи два три меча и од едниуте и од другите,кога ке иамш попрегледна ситуација дојди напиши па тогаш јас се повлекувам воопшто во од дискусија во врска со фудбал ветувам.