1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Челзи vs Манчестер Ј,Недела 17 часот

Дискусија во 'Спорт' започната од Pelikuna, 27 октомври 2012.

  1. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    16.988
    Допаѓања:
    233.306
    Доволно за да влегувам во дискусија ;) .
    Јас би те запрашала колку ти воопшто следиш? :^)
    Годинава Јунајтед едвај глава спасуваат, впрочем и лани беше така, додека Челзи се во одлична форма, играат подобро. Премиер лигата ја следам повеќе и од Калчото, па затоа се сметам за компетентна да искоментирам и за Јунајтед и за Челзи.
    Последниве твои постови зборуваат дека си заслепен фан на Јунајтед, тврдоглава, и уверена дека Јунајтед е најдобар |( . Пристрасна си, и тоа многу.
    Кога ви ги нема на помош судиите, губите, ама и тогаш има оправдување. Нани е крив!
     
  2. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Кај реков дека се најдобри?најди ми го тој коментар.
    Кога не сум признавала дека сме имале судиска помош?Еве признав пред некој ден НЕЗАСЛУЖЕНА ПОБЕДА :D
    И ако лани биле лоши немаше со Сити да се борат за титула а Челзи да заврши на 6то место,да не беше Европската титула дали ке играа сезонава лш Челзи?НЕ.
    И да,Нани е крив со неговото егоистично однесување,барање на голема плата,себичност и го глуми Кристиано Роналдо а не му е ни до колена |(
    Си се запрашала ли ти зошто воопшто Фергусон му дава толкава мала минутажа на Нани?Баш заради тие причини кои ги наброив.Следи ги повеке настаните мила ;) Фергусон не е за џабе толку успешен тренер и сигурно знае многу повеке од мене и тебе а ние ке дискутираме до утре наутро но нема да најдеме заеднички јазик.
    Јунајтед бил оштетуван исто и Челзи,и по не знам кој пат ке кажам на темава:Никој не им е крив на останатите што не се успешни како Јунајтед.Зар сите титули се освоени со судиска помош?

    Кој му е крив на Ливерпул што од 6 место нагоре не тргаат а некогаш ни тоа место не го освојуват?Судиите?
    Кој е крив на Арсенал што губи од екипи како Норвич?Судиите?Или ги продаваат најдобрите играчи?Пак тие?и раководството на Јунајтед?
    Или пак постојаното менување на Челзи тренерите и дрлање на астрономски суми за играчи кои не е сигурно дали ек се снајдат во новата средина?Пак судиите и Јунајтед?
    Е драга така не се освојува титула.Запрашај се зошто Јунајтед е поуспешен тим од тие што ги набројав?
    Постојан тренер,некупувањето на играчи звезди,и правење свои-пример Велбек,Еванс,Гигс Сколс...
    А за судиска помош,за судиски грешки секогаш ке имало и ке има.Ама тоа дека Јунајтед имале само помош претерувате.Не можам сега да наогам ситуации во кои и останатите тимови имале помош ама кога е за Јунајтед галамите.
    За мене е најдобар,како што за некој друг е Реал или Барса ама тука никаде не напишав дека е најдобар. И така.
    Можда ги мешам работите ама погледнете малку и другите работи.Освен судии друго ништо не коментирате.
     
  3. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    16.988
    Допаѓања:
    233.306
    Ливерпул последниве неколку сезони има кризи, ама знам дека знаеш дека до лани беше најтрофеен клуб во Премиер.
    Секој клуб има лоши сезони, затоа почит малце.
    А за Јунајтед, јас и ти никогаш нема да се најдеме на иста френкфенција.
    И зошто кога некој тим губи, вие одма вадете статистика, освоени титули и сл.? Никој не рекол дека Јунајтед или било кој друг тим не го бива, нема освоено титула или ја освоил со помош на судиите, туку зборувам за конкретен натпревар, за моменталната состојба на тимот. Читаш како е насловот на темата? Всушност ти ја отвори :D .
     
  4. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    (Како ти е составот ќе идам реченица по реченица)

    Прво треба да ти се забрани да коментираш во фудбал оти по глупави примери ни другарите па ни јас неможам да смислам .....

    Прво Челзи беа 6то не поради лошо играње туку поради тренерот што ги сјеба ненормално , друго одкако Матео дојде они не видоа пораз
    И беа подобри од Манчестер минатат сезона , заради .... repeat after me slowly .... THEY WON EUROPE !!!!! Додека Манчестер губеа 1-6 и 1-0 од Сити ....

    Нани има право да се буни оти беше добар и се сеќавам во средно сите ми го тупеа како бил јак или ова или она па сеа како мислиш да се покаже дечкото ако го игра ферги 5 пати во сезона ....

    Јунајтед оштетуван исто како и Челзи :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: ахаххахахах .... нема ни да коментирам

    Дали ми спореди тоа што Ливерпул неможат да сврзат победи и Арсенал што продава со тоа што на Јунатед му подаруваат офсајди и пенали и црвени и све само за да победи и после зашто биле подобри ....
    Абе ќе станам модератор и ќе банирам од темава не се зезај :!:

    НЕ
    Не е исто дека имало судиски грешки , 90% од нив се во корист на Јунајтед .... и неможеш да бараш оти нема да ги најдеш

    И ако ми најдеш сега видео од Челзи-Јунатед 2010 ќе те банирам :!:


    Ама мора да признам баш си срце вака кога се обидуваш да ги одбраниш Јунајтед а ВРСКА НЕМААТ ни примерите ни ништо :!:
     
    На LilBaby и JuLleE им се допаѓа ова.
  5. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.648
    Пол:
    Женски
    Јипи деновиве апла настроен за контрање во фудбалските теми :lol: :devil:

    Арно лошо од хејтер почнуваш да стануваш фан на Челзи ;) Ако, ако, убавоо е тоа ;)
    Ако добро се сеќавам лани ти беше еден од најгласните дека Челзи се дрва, дека немаат никаква игра, дека Торес е инвалид(оуууу колку само го реметеше Торес :lol: )...дека Челзи паркирал автобус... дека освоиле на среќа... И оп сега одеднаш мењаш мислење :^) ;)

     
  6. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    ШТО !??!?!? абе тие Челзи треба да горат , ама кога ќе слушнам некој муабети за фудбал , па уште од Фанови на Јунајтед .... боже сачувај


    Тоа ако сум застанал на страна на нив во дебата Манчестер-Челзи незначи дека сум фан ....
     
  7. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.648
    Пол:
    Женски
    Знам бе Јипи,само се надам дека ќе дочекам некад вака ватрено да го браниш и Реал :D ;)
     
  8. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Јас уште не можам да сфатам и да заклучам кого повеќе фаворизира Јипи од Челзи и Манчестер и од Реал и Барса :D.

    Наградно прашање, па кој одговори добива лајк од мене :).

    сори за оф топик :)

    А инаку секоја чест реален си е за овие дуеливе иако не ги сака Челзи. Очекувам и за Реал да биде така РЕАЛен :).
     
    На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
  9. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    16.988
    Допаѓања:
    233.306
    Боа никогаш не се знае...што носи фудбалот :D
     
    На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
  10. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.648
    Пол:
    Женски
    И Челзи и Манчестер ги мрази. Сака да горат во пеколот. Ама од двете зла го бира помалото, зависно од ситуацијата :lol:
    Реал не го сака ич!!! Ама затоа Барса ја сака иако не сака да признае :rofl:

    А навива за Милан и од инат на навивачите на Јунајтед и Челзи навива и за Астон Вила.

    Молим лајк за точниот одговор :rofl:
     
    На Smilly, LilBaby, BlackSwan5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Кај се обидувам тука да направам фер битка и да ги прикажам сите точни аргументи они се свртеле сите против мене :lol:

    И навивам за Астон Вила бидејќи се интересни и никогаш не се знае што може да се случи со нив , е не ќе најдам топ 10 клуба у светот и ај ќе навивам за некој од нив ....

    Земи си Астон Вила , Болтон ,Блекбурн ,Сампдорија ,Мајорка навивај за нив да видиш каква поинтересна дискусија ќе се развие 8)
     
    На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Towelie

    Towelie Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    688
    Ma сум ги следел Јунајтед последните неколку години,верувај ми,имам другар што е запален по Јунајтед доволно многу за да знам и кој им фрла шишиња со вода на играчите и кој ја скубе травата.
    Коа више кажуваш дека имате судиска помош,не отварај друга дискусија. Не е единствен клуб,фала богу дека не е единствен,ама тука како што гледаш се збори стрикно за Манчестер и Челзи и стрикно за овие 2 меча.
    А,да,зборувај ми за тоа колку знаеш за историјата на Јувентус,неговите играчи и Калчополи,те молам.
     
  13. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Ме мрзи да реплицирам,ај по ваше нека е :)
     
  14. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Пеликуна , Боа и остало фанови на црвените ретко сум на форумов затоа и ме немаше на темава . Повелеле http://footyroom.com/chelsea-5-4-manche ... d-2012-10/ тука имаше и уште еден пенал заради игра со рака ама ај ... Пеналите се чисти контакт имаше , што младите ви се тапа друг муабет е тоа . Ми се допаѓа иднината на Јунајтед :rofl: . Факт е дека Јуанјтед се за никаде ама донесоа добри засилувања Ван Перси и Клатнбург и добро легендата на клубот Хауард Веб ги има уште 2 ама овие се моментално предводници на клубот . Добра зделка на Ферги нема што . Не сте тој опасен тим што бевте минатите години тоа е факт . Секогаш се игра со резерва со Јунајтед ама делуваат изгубено и стандарт се вадат на поединци и на крај некако магично се дешаваат пресврти ама тоа дека сте класа бе :wasntme: моментално тие што ве вадат се или е Руни или е Ван Перси ама секогаш е судијата :D Ќе почнат да се бројат утакмици на прсти што сте ги изиграле без пенал и црвен картон хупс и офсајд гол . Зошто толку сте способни не за друго . Сме играле со прв состав хмм комбиниран е правиот збор . За тоа никој не е крив играчите можеш да ги бираш судиите не . И не знам како пуштате глас воопшто да дискутирате за натпревари , кога цел свет се ремети со вас ?! ?
    Сите буквално сите авторитет и ренамето ви тонат како титаник . Многу наскоро слично на Ливерпул ќе почнете да се вадите на историја и трофеи . Факт е дека сме подобри од вас генерално земено засега бар оваа сезона .
    Го имаме еден непостојан Торес , и деца во напад значи сме без гол машина за разлика од вас . Кај нас одбраната игра во напад , како ретко каде , се прават грешки не велам сме совршени . Ремиот со Свонси оправдано бевме тапа . Ама молим вас не коментирајте за помош од судии немаме ние кого да поткупиме сите кај вас се и лојални ви се ! :!: Респект
     

    Прикачени фајлови:

  15. elena.lavigne

    elena.lavigne Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    Манчестер се најдобрии ♥
     
  16. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Ај легни си, касно е :devil:
     
  17. SomeWhere

    SomeWhere Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    70
    Пол:
    Женски
    Ајде Челзи можеш ти знам :D Торес мора за мене да даде 1 гол :inlove: