1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Честитање роденден на фејсбук

Дискусија во 'Сингл' започната од RealLover, 30 јули 2016.

 1. RealLover

  RealLover Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Машки
  Незнам дали е на соодветно место прашањево, но, дали е во ред да и честитам роденден на чат на некоја што воопшто не ја познавам?
   
 2. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.480
  Пол:
  Женски
  Во ред е! Јас би го сватила како дел од култура .
   
  На JustBeautiful, cresa-jagoda, fallenangel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.111
  Допаѓања:
  56.716
  Пол:
  Женски
  А зошто би и честитал ако воопшто не ја познаваш?
   
  На Someonespecial, crimson, rose60 и 9 други им се допаѓа ова.
 4. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.785
  Пол:
  Машки
  Така сака да почне муабет излеа.
   
  На fairy88, Bozica1980, zhap4e и 2 други им се допаѓа ова.
 5. RealLover

  RealLover Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Машки
  Ти благодарам на одговорот, но сепак едноставно не мислам дека сите го ценат твоето мислење.
  Како што напомена @anakonda88 тоа е и дел од култура(барем она така го смета) така што делиме исто мислење, и од една страна би се отворила можност за спријателување.Меѓутоа мислам дека повеќето не гледаат од таа страна на приказната.
  Не ми е тоа примарната цел, само сакам да знам дали е исправно(иако според мене е многу исправно).Иако не се исклучува и таа можност.Но како што кажав и погоре повеќето од младиве сега размислуваат на друг начин и тој чин/постапка верувам ќе го/ја сметаат за смешен/на.
   
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.111
  Допаѓања:
  56.716
  Пол:
  Женски
  Јас не го сметам за смешно само малку е чудно ако воопшто не ја познаваш. Јас и на познати ако не сме баш блиски не честитам ама ти си знаеш, ако сакаш тогаш честитај не е којзнае што. :) Тоа е ко на непознат на улица да му речеш Здраво, како си, културно е ама човекот ќе те гледа чудно.
   
  На Florenсе и srcence1607 им се допаѓа ова.
 7. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.959
  Допаѓања:
  41.863
  Пол:
  Женски

  Мене ми е глупо така на некој\а што не го познавам да честитам роденден на чат. Ако сакаш да почнеш муабет со неа може пиши и ако не на зид можеш да и пишеш.
  Ако мислеш дека е исправно пиши и :)
   
 8. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.480
  Пол:
  Женски
  Мн конзервативни мислења , јас кога правам роденден на фб многумина ми честитале во инбукс ( иако не ги познавам ) а и на ѕид исто , и сосема тоа е нормално , никој не умира од тоа!
   
  На cresa-jagoda, eloves и stejsi2005 им се допаѓа ова.
 9. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.264
  Допаѓања:
  16.537
  Пол:
  Женски
  Абе не е тоа до конзервативни или не мислења, туку лично мислење. Можеш, зошто да не, секако дека е културно ама истовремено е и чудно. Бар мене лично ми е тоа чудно, ако воопшто не ја познаваш, доаѓа малку како избацување од нигде-никаде.
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Dabria

  Dabria Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2016
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека нема ама баш ништо лошо во тоа, сепак е роденденска честитка, знак на внимателност и култура.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Capricorn96

  Capricorn96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2014
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  406
  Пол:
  Женски
  Па зошто да не?
  Нормална роденденска честитка е во ред, ништо нападно. Ако е некоја умислена ќе те блокира, ако не може ќе се спријателите како што имаш напишано :)
   
  На Dabria и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 12. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  873
  Пол:
  Женски
  на зид честитај и го а вака на порака малце чудничко е освен ако имаш некоја друга намера
   
  На Sashko1992 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.132
  Допаѓања:
  128.836
  Пол:
  Женски
  Ќе кажам лично за мене, враќам и ми е океј гест ама го земам со резерва зошто сум нашла секакви по социјалните мрежи и за жал тие сите испаднале да сакаат едно исто. Чудно. А за лошо не е лошо, ама ако ѝ е отворен профилот - подобро пиши ѝ на ѕид зошто тогаш веќе се знај дека сакаш ти да се дружите, било како, ама биди свесен како таа ќе го сфати тоа дружење. Ако профилот ѝ е затворен за честитање, честитка во порака е сосем океј.
   
  На Sashko1992 и ***nekoja*** им се допаѓа ова.
 14. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.481
  Допаѓања:
  39.274
  Не е срамота, само зависи кој како ќе сфати.
   
  На ku4ence му/ѝ се допаѓа ова.
 15. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.851
  Допаѓања:
  103.582
  Пол:
  Женски
  Ако човек нема интерес /намера да разврзе муабет со личноста...да се зближи, да ја запознае итн., јас не гледам причина да честитањето биде на чат или во приватна порака. Особено ако никогаш претходно немало некој муабет меѓу вас. Ако сакаш да се зближиш со личноста... ок, ако не, пишуваш на ѕидот ко и сите други и ај чао.
   
  На Sashko1992 и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 16. lunchy

  lunchy Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2016
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
  Da vo red e :) no jas povekje cenam ako nekoj na wall ke mi pise zosto koga e vo inbox mi deluva deka se krie od drugi i ne saka site da vidat deka mi cestital b-day. Ama sepak cestitaj taman mozebi ke si se zblizite preku chat . Toa ne e nisto loso :)
   
  На eutixismena му/ѝ се допаѓа ова.
 17. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.124
  Пол:
  Женски
  A mene ne mi e jasna potrebata da imam nekoj za prijatel na fb koj ne go ni poznavam a ne pak da mu cestitam rodenden ili praznici (facepalm)
   
  На mariatim, cresa-jagoda, Sashko1992 и 3 други им се допаѓа ова.
 18. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.348
  Допаѓања:
  28.142
  Пол:
  Женски
  Да ви кажам една работа...се случи наместо..наместо на ѕид:Среќен роденден како секој шо би напишал,е не можам хахаххахаха се напиша Среќен роден еден :rofl:
   
 19. Kallina

  Kallina Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2016
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  42
  Пол:
  Женски
  Од една страна нема ништо страшно да честиташ роденден на некој што не го познаваш, убав гест, само која како би го сфатила.
  Мене искрено чудно би ми било некој непознат да ми пише среќен роденден иако ова нема врска, you can do whatever u want:f::sun:
   
  На Libra♥ му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  1.522
  Пол:
  Машки
  Па добро на ѕид сите честитаат, немора да познаваш некого, ма да јас многу не користам фејсбук и ретко честитам, а во инбокс мене ми е глупо да и честитам на некоја со која никогаш не сум пишувал, ниту пак ја познавам, а и може сешто да помисли ;).