1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Честитање роденден на фејсбук

Дискусија во 'Сингл' започната од RealLover, 30 јули 2016.

  1. Јаневски

    Јаневски Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    925
    Допаѓања:
    1.930
    Пол:
    Машки
    Не гледам причина за церемонии, теми отворање...
    Едноставно е - правиш како сакаш, твоја одлука.
    „Не знаеш“ како сакаш? - Запрашај се што чувствуваш.
    Сабота отворена темата - Понеделник дојде, досега ќе и честиташе, без многу размислување.
    На крај краишта, што има други да одлучуваат за тебе? Покажи мадиња.

    Disclaimer: Не верувам во Facebook.
     
    На ***nekoja*** му/ѝ се допаѓа ова.
  2. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    На фејзбук роденден и честитам само на луѓе кои ми значат и ги познавам.
     
    На Sashko1992 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Дугокоси Швалер

    Дугокоси Швалер Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2016
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    302
    Пол:
    Машки
    Licemerna "kultura". Da mu cestitas vo inbox ok, ama na zid za da vidat site e non sence. Bilo sto se cestita od srce ako stvarno custvuvas nesto, a ne od "kultura".
     
    На realGirl, kolovoz и КикиМаус им се допаѓа ова.
  4. Derby

    Derby Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    204
    Пол:
    Женски
    Има едно момче што ми се допаѓа,а мислам дека му се допаѓам и јас нему.На излегувања постојано ме гледаше,ме додаде на сите социјални мрежи и почнавме да си праќаме многу слики на снапчет.На 21 јули му беше роденден и јас иако не го познавав лично му честитав на чат и тој ми врати и потоа ме праша како сум,што правам и така почнавме да си пишеме 24/7,за најразлични теми.Муабетот ни оди одлично и имаме многу заеднички работи,на излегување кога ќе се видиме се поздравуваме со прегратка и мислам дека во скоро време ќе ме повика да излеземе.Така да според мене нема ништо лошо во тоа да се честита роденден на чат,на некој/а што ти се допаѓа.:D
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  5. InWonderland

    InWonderland Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2016
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    420
    Пол:
    Женски
    Јас веќе не честитам на скоро никого више, пошто од чиста култура испаднав глупача. Значи ова беше мај месец и и беше роденден на една пријателка од фб, која не ја знаев таа се знаеше со повеќе мои другарки, иии, се решив да и честитам роденден на чат пошто времепловот и беше заклучен, абе онака од чиста култура си викам зашто па да не. И и честитав најнормално она само *среќен роденден и се најубаво и едно смајли, и гледам ја видела пораката и ништо не ми одговори, па си реков океј и на тоа. Утре дента се сретнувам со една другарка блиска и ми вика за девојчево што и честитав, демек викала "еве оваа лигушкава ми честитала роденден". Лигушка си викам? Па баш да видиме која е лигушка, случајно ми кажа другарка ми дека викендот ќе го славела роденденот во диско, и и појдов таму со вино кое и го истурив на фустанот демек случајно, и онака цинички и се насмевнав и и реков извини со потсмев. Тогаш си немав никакви проблеми или притензии, али пусти роденден како таков и ќе си го памтам, искрено непријатно е чувството кога на добра услуга/работа/посакување ќе те направат будала.
     
    На LadyInTheDark, cresa-jagoda и PrettyDramaQueen им се допаѓа ова.
  6. Дугокоси Швалер

    Дугокоси Швалер Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2016
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    302
    Пол:
    Машки
    Bravo :clap: liguske. Treba da dobies zlaten medal za liguska na godinata... Tie turski serii kako vlijaat samo na zenskite aklcinja toa e cudo. :whew:
     
  7. InWonderland

    InWonderland Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2016
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    420
    Пол:
    Женски
    Тоа е
     
  8. Lilik

    Lilik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    6.243
    Пол:
    Женски
    Toa e odlicna ideja
     
    На Kate karate му/ѝ се допаѓа ова.