Честитки, пораки за среќен брак

Дискусија во 'Свадба' започната од Umbrella22, 29 јули 2015.

 1. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.952
  Допаѓања:
  33.898
  Пол:
  Женски
  Барав слична тема и не најдов па се одлучив да отворам нова :) се надевам дека не е дупла.

  Овде можиме да пишуваме пораки со некој интересен текст со кои ќе им го честитаме бракот на младите.

  Еве за почеток една од мене, од последната свадба на која бевме со дечко ми.

  "Единствено нешто што ќе крцка и чкрипи во вашиот брак, нека биде вашиот брачен кревет"
  :D
   
  На Irrepleceable и Luna91 им се допаѓа ова.