1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Често будење и плачење кај бебињата

Дискусија во 'Бебе' започната од whitedevil6, 5 мај 2010.

  1. Vase89

    Vase89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2020
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    268
    Пол:
    Женски
    Majki sovet nekakov makata mi ima 2 meseci i non stop si place ja nosev na pedijatar dobro napreduva espumisan za grcevi prima no prodolzuva da place noke duri vo son i koga se budi od spienje ne place kako bebe tuku vristi i preku den e isto na sekokov nacin so soprugot probuvame da ja smirime no dzabe si vristi i si vristi
     
  2. Lilly.

    Lilly. Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2018
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    Sovet nemam, ama uteha ke ti dadam. Isti bevme i nie...sega malata ke mi napravi 3g uste malku, se uste e ista....so vristenje i placenje. Mozam samo da ti kazam deka toa e temperament i takov karakter si e...sto vikaat...takvo si e deteto :)
    I kako mala ne bese trpeliva...primer vednas morase da mi bide spremno mlekoto inaku vristenje i plus meseto sto ja macese.
    Se uste e malecko tvoeto 2 meseci e, mozebi samo e mesheto problem. Jas dosta menuvav kapki, mi pomognaa SAB najmnogu. Probajte i samo zivci e resenieto :)
     
    На Vase89 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Vase89

    Vase89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2020
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    268
    Пол:
    Женски
    Ok mila ke probame mada sve probavme da sega
     
  4. Janka panka

    Janka panka Активен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2022
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Decki zdravo vaka imame 1 mesec samo sto napravivme mnogu place od period 16 h do 20 h nemoze dq spie aa my se spie mnogu se plaši ima strav go stavam vo krevetce odma se budi aa stom go zemam vo race ubavo si spie preku den isto taka ne spi samo 10 minuti ke dremne I se budi sakam nekakov sovet što da pravam
     
  5. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.094
    Допаѓања:
    37.553
    Пол:
    Женски
    Мајка, тоа што плаче преку ден од 16 до 20ч најверојатно е од грчеви. Прави масажа на меше, капки давај, пробиотик, термофор. Пробај некако да го ублажиш грчевите. Ќе мине. Уште е мало
     
    На Janka panka му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Iphone7

    Iphone7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2017
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Женски
    Здраво мамички вчера наполнивме 1 година и 1 месец али со бебе имаме проблем имаше период спиеше добро последниве 2 месеци да ги речам имам проблем спие со мене на спална сопругот спие во дневна и се буди по 10 пати на вечер прво сакаше да спие на спална сега сака да спие на мене стварно почнува да ми биди проблем не се жалам но стварно сакам да си фати ред да спие од 10 пример до сабајле секој ден скоро легнува исто на вечер немам проблем со тоа но многу често станува не знам што е пред 1 час да си легни му давам нутрино со млекце мислам дека е ок скоро секој ден си го јади тоа ве молам за совет да ми помогните секаков совет би ми дошло од корист

    Сакам да ми кажете можеби негде грешам прво детенце ми е

    Поздрав <3
     
  7. Secret-Angel7

    Secret-Angel7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    534
    Допаѓања:
    762
    Пол:
    Женски
    Мајка одамна е постот ама во иста ситуација сум. Синко е скоро 3 месеци, не спие ни ден ни ноќ. Кога подзаспива тоа е во интервал од 45минути а будењето е со врескачка хистерија. Што направивте? Промени однесување? Мојов не реагира ни на нишкање во раце ни цуцла прифаќа, а секое будење му е такво без исклучок.
     
  8. Beunique555

    Beunique555 Активен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2023
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    49
    Пол:
    Женски
    Моето е 1 месец, уште од почеток сме комбинирано со мајчино млеко и ад. Но, од кога е родено цело време плаче, како да не го најадува мајчиното млеко. Мака мачам 1 час го дојам и после ќе заспие и за 5 минути се буди и пак плаче и се така во круг. Единствено кога ќе му дадам АД се смирува и ќути.
    Не ми е јасно што се случува. А млеко имам, тече се гледа.
    Многу ми е тешко, не можам ни во тоалет да отидам.
     
  9. Fenix05

    Fenix05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    1.963
    Допаѓања:
    3.447
    Пол:
    Женски
    Има активен циклус влече голта дише ? Се слуша она голтање да мрда доле вратче ушиња? Да не си спие на града 1ч а да цицнува малце само? Моево така денски прави 2 3 денови само да осети града си заспива цврсто стај го во кревет аларм пали за 10мин :D затоа го закачам штипкам да голта активно па да спие
     
    На AlchinovaR1979 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.848
    за нек0ј ден 6 месец ќе фатиме.
    3 дена како многу прета не спие мирни се врти на стомак се плашам дали диши ,квичи нешто немирен,вознемирен е
     
  11. Easter

    Easter Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2023
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    5ти скок ..
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.848
    kolku dena trae otprilika i što e sledno
     
  13. Easter

    Easter Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2023
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Околу месец дена
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Bellaa1234

    Bellaa1234 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2020
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    822
    Пол:
    Женски
    Mesec dena sme, Bebe navecer Sto ne spie ne spie. No pocna vo posleden moment da se budi I odman place. Mu davam cice SE smiruva. I potoa place, vreska. Mu pravam I dohrana I potoa place. Imase grcevi no sega nema ne gi vitka nozete. Sto moze da e