1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Четири сезони [A1]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од SOVRSENSTVO, 13 октомври 2010.

 1. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  Здраво! Не бев сигурна дали тамата да ја сместам овде или во рецепти али сепак овде. Девојки ме интересира ваше мислење за емисијата Четири сезони на А1. Дали некој има испробано од рецептите на Дени леле пред некој ден го гледав и ми е страшно смешен зар е возможно ама ништо не може да направи како што треба :lol: И ме интересира дали некој има јадено во неговата пицерија имам слушнато дека е доста скапа :) Ве поздравувам
   
 2. sexybaby22

  sexybaby22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  22
  Четири сезони

  Моја братучетка порано работеше во неговата пицерија и ми има кажано дека јадењата се навистина вкусни, но лично јас ги нема пробано. Иначе емисијата не ја пратам затоа што малку ме нервира Дени и некогаш ми е одвратен :)
   
 3. cokolado

  cokolado Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Четири сезони

  Леле Дени е катастрофа :worried: толку несмасен човек немам видено зар е можно ништо да не прави како што треба??? Па и кога готво си ги лижи прстенцата :puke:
   
 4. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  5.495
  Четири сезони

  Одвратно нешто :puke: премногу зборува за еден готвач, а и ништо не знае да направи како што треба, речиси сите рецепти не му успеваат. премногу ми е антипатичен :tmi:
   
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.598
  Четири сезони

  Мене Дени ме смее! :rofl: Ама страшно ме смее.
  "Мх мх мх" - кога ќе земе да си ц'цка, да си м'цка, можеби јадењата ми се вкусни, мене ми ги имаат пофалено сендвичите, ама он за жал, нема фат во рацете, несмасен е, и најинтересно ми е кога ќе рече - "Мене драги гледачи не ми испадна баш, Ама Вие ќе гледате да не го утнете"!!! :rofl:

  Како да мразиш такво човече, ај сега кажи... :lol:
  Башка и си пее додека готви. А кој пее :!: зло не мисли :lol:
   
  На L0ve, Cacy, GarpovaV и 3 други им се допаѓа ова.
 6. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Четири сезони

  Не ми е пријатен за гледање. Од готвачите кај нас на ТВ само храна и вино ми беше убаво за гледање.

  Инаку кај му се наоѓа пицеријата на овој и како се вика?
   
 7. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  78
  Многу ми е глупава таа емисија и не ми се допаѓаат јадењата што ги готви Дени.
   
 8. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.629
  Допаѓања:
  3.367
  АААААААААААААААААААААааааааааааааааааааааааа ...
  на нерви ми оди, само што ќе го видам дека е на А1 менувам канал, неможам да го гледам. Одвратно суштество... Па врати се во школо научи да си побрз и во рок од 30 мин да направиш три јадења а не еден мизерен десерт (заборавив што имаше направено, ама ми доаѓаше да се мавам од ѕид!!!)... Плус незнајт разлика меѓу манго и авокадо... :fubar: Нека го укинат или нека најдат некој нов ...
   
 9. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.334
  Тој човек неможам да го смислам. Кога со тие влакнети рачишта ќе замеша нешто па уште и пред камера ќе почне да си ги лизнува прстите абе просто лиги за :puke: ти доаѓаат.
   
 10. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Катастрофа е само толку ќе кажам :D
   
 11. mima83

  mima83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  57
  Колку е несмасно човечето :rofl: па кога ќе почне да си ги лиже прстите :puke: а јадењата што ги прави-неможам да му ги сфатам,нити ми изгледаат убаво-иако се труди да декорира :lol:
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  119
  Моето мислење за емисијата е ужас.
   
 13. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  ^^ Мислењето ти е ужас или емисијата?? :D

  Мене ми е смешен Дени,смотан,секогаш нешто утка...
  Па кога ќе рече..може да додате и сол,пипер,малу зачини..Ама јас не додавам! :D
  Или ова требаше да биде густо,а кај него течно испаднало.. :D
   
 14. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Дефинитивно не е една од најомилените емисии за кулинарство. :tmi:
  Ако сакам да се смеам, ќе гледам некоја комедија, нели? -.-
  Мама сака да гледа (кога нема нешто друго на тв), или кога само е љубопитна на новите глупости од Дени. :D
   
 15. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Не сум била во пицерија, а знам во Бисер им, ама како редовно си ја следев емисијата.
  Од Топ Шоп на Четири сезони преминував. :D

  Многу ми беше интересен.
  Прво гледав Храна и вино, па откако го расипаа тие квалитетот, си се префрлив на Четири сезони.
  Човечето вака доста смешно. Многу ми беше трапав, се нешто ќе му падне, ќе му се лизне, ќе промаши. И си викаш добро е, и овој прави утки. :D
   
 16. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.113
  Допаѓања:
  107.122
  Пол:
  Женски
  Го гледав кога ќе стигнев, ама буквално секој пат се убивав од смеење со човечево. Страшна трапавост е тоа, дури и поголема од мојата... а може само така изгледа пошто овој фатен на камера во тоа г’з место кујниче, бар така изгледаше покрај него и таа пупата што му штрчеше, па уште коа ќе почнеше да се вртка-тртка ем бара нешто, ем не знае што, па не знае каде е, а оно ете да ти било пред него.
  Не знам човеков дали некад у сето време дур го даваа погоди ама вистински да погоди некој рецепт, без да го загори, без да го направи живичко или без да шлакне се живо и диво околу него.
  Ама е она м, м, м.. му беше сепак за почит. Колку и да ми изгедаше смешно се, кога ќе почнеше со тоа, богами и мене ми се пријадуваше.
  Имав еден најсмешна епизода- рецепт од него со една торта со повеќе слоеви требаше да биде, нешто бело кафеаво потемно кафеаво :D ама беше нешто во стилот прво печеш пример кафеавото, па го вадиш па го додаваш другото, па третото, Бог знае што требаше да биде и јас не сфатив, пошто дечково кога го извади колачот од рерна ваљда не му беше печен во средина, од страна па му беше подзагорен и кога го шлакна со другата смеса врз него кога еруптираше еден вулкан од внатрешноста на живото тесто, тоа лава кога почна па се меша светло со темно и се прелева по тоа огноотпорниот сад врз кујнската маса. Како и да е не разбрав како требаше да испадне рецептот, ама вкусно сепак делуваше :D
   
 17. mamita

  mamita Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  176
  Пол:
  Женски
  Го имам гледано неколку пати куварчето,и ич не ме бендиса .
   
 18. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
  ЈАдењата му се по бетер и од АНА !
   
 19. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  655
  Го мразам човеков :D
  Како беше почнал на почетокот прстот во јадењето и оп во уста да го проба јадењето, катастрофа. Ај нам се оправи кога почнаа да му праќаат мејлови да не го прави тоа :D смислата за хумор според мене му е многу ниско ниво, ич не ми беше интересен. И ептен ми беше заникаде кога почна да носи гости во емисијата. Ало се работи за кулинарско шоу. Не шоу од типот на Браво шоу и сл. Си прави муабет со гостите, а што се става во јадењето и колку се става кому му е гајле :D
  Целиот ми беше како збркан, само се вртка лево десно, се нешто му паѓа од раце :D
   
 20. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  8.326
  Хахахахаах ме насмеа...Онака барам некоја добра серија и читам 4 сезони :lol: