1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Четири сезони [A1]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од SOVRSENSTVO, 13 октомври 2010.

  1. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Здраво! Не бев сигурна дали тамата да ја сместам овде или во рецепти али сепак овде. Девојки ме интересира ваше мислење за емисијата Четири сезони на А1. Дали некој има испробано од рецептите на Дени леле пред некој ден го гледав и ми е страшно смешен зар е возможно ама ништо не може да направи како што треба :lol: И ме интересира дали некој има јадено во неговата пицерија имам слушнато дека е доста скапа :) Ве поздравувам
     
  2. sexybaby22

    sexybaby22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    22
    Четири сезони

    Моја братучетка порано работеше во неговата пицерија и ми има кажано дека јадењата се навистина вкусни, но лично јас ги нема пробано. Иначе емисијата не ја пратам затоа што малку ме нервира Дени и некогаш ми е одвратен :)
     
  3. cokolado

    cokolado Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Четири сезони

    Леле Дени е катастрофа :worried: толку несмасен човек немам видено зар е можно ништо да не прави како што треба??? Па и кога готво си ги лижи прстенцата :puke:
     
  4. violetblue

    violetblue Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    5.433
    Четири сезони

    Одвратно нешто :puke: премногу зборува за еден готвач, а и ништо не знае да направи како што треба, речиси сите рецепти не му успеваат. премногу ми е антипатичен :tmi:
     
  5. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Четири сезони

    Мене Дени ме смее! :rofl: Ама страшно ме смее.
    "Мх мх мх" - кога ќе земе да си ц'цка, да си м'цка, можеби јадењата ми се вкусни, мене ми ги имаат пофалено сендвичите, ама он за жал, нема фат во рацете, несмасен е, и најинтересно ми е кога ќе рече - "Мене драги гледачи не ми испадна баш, Ама Вие ќе гледате да не го утнете"!!! :rofl:

    Како да мразиш такво човече, ај сега кажи... :lol:
    Башка и си пее додека готви. А кој пее :!: зло не мисли :lol:
     
    На L0ve, Cacy, GarpovaV и 3 други им се допаѓа ова.
  6. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Четири сезони

    Не ми е пријатен за гледање. Од готвачите кај нас на ТВ само храна и вино ми беше убаво за гледање.

    Инаку кај му се наоѓа пицеријата на овој и како се вика?
     
  7. meredith

    meredith Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    78
    Многу ми е глупава таа емисија и не ми се допаѓаат јадењата што ги готви Дени.
     
  8. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    3.269
    АААААААААААААААААААААааааааааааааааааааааааа ...
    на нерви ми оди, само што ќе го видам дека е на А1 менувам канал, неможам да го гледам. Одвратно суштество... Па врати се во школо научи да си побрз и во рок од 30 мин да направиш три јадења а не еден мизерен десерт (заборавив што имаше направено, ама ми доаѓаше да се мавам од ѕид!!!)... Плус незнајт разлика меѓу манго и авокадо... :fubar: Нека го укинат или нека најдат некој нов ...
     
  9. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Тој човек неможам да го смислам. Кога со тие влакнети рачишта ќе замеша нешто па уште и пред камера ќе почне да си ги лизнува прстите абе просто лиги за :puke: ти доаѓаат.
     
  10. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Катастрофа е само толку ќе кажам :D
     
  11. mima83

    mima83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    57
    Колку е несмасно човечето :rofl: па кога ќе почне да си ги лиже прстите :puke: а јадењата што ги прави-неможам да му ги сфатам,нити ми изгледаат убаво-иако се труди да декорира :lol:
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Моето мислење за емисијата е ужас.
     
  13. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    ^^ Мислењето ти е ужас или емисијата?? :D

    Мене ми е смешен Дени,смотан,секогаш нешто утка...
    Па кога ќе рече..може да додате и сол,пипер,малу зачини..Ама јас не додавам! :D
    Или ова требаше да биде густо,а кај него течно испаднало.. :D
     
  14. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Дефинитивно не е една од најомилените емисии за кулинарство. :tmi:
    Ако сакам да се смеам, ќе гледам некоја комедија, нели? -.-
    Мама сака да гледа (кога нема нешто друго на тв), или кога само е љубопитна на новите глупости од Дени. :D
     
  15. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Не сум била во пицерија, а знам во Бисер им, ама како редовно си ја следев емисијата.
    Од Топ Шоп на Четири сезони преминував. :D

    Многу ми беше интересен.
    Прво гледав Храна и вино, па откако го расипаа тие квалитетот, си се префрлив на Четири сезони.
    Човечето вака доста смешно. Многу ми беше трапав, се нешто ќе му падне, ќе му се лизне, ќе промаши. И си викаш добро е, и овој прави утки. :D
     
  16. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Го гледав кога ќе стигнев, ама буквално секој пат се убивав од смеење со човечево. Страшна трапавост е тоа, дури и поголема од мојата... а може само така изгледа пошто овој фатен на камера во тоа г’з место кујниче, бар така изгледаше покрај него и таа пупата што му штрчеше, па уште коа ќе почнеше да се вртка-тртка ем бара нешто, ем не знае што, па не знае каде е, а оно ете да ти било пред него.
    Не знам човеков дали некад у сето време дур го даваа погоди ама вистински да погоди некој рецепт, без да го загори, без да го направи живичко или без да шлакне се живо и диво околу него.
    Ама е она м, м, м.. му беше сепак за почит. Колку и да ми изгедаше смешно се, кога ќе почнеше со тоа, богами и мене ми се пријадуваше.
    Имав еден најсмешна епизода- рецепт од него со една торта со повеќе слоеви требаше да биде, нешто бело кафеаво потемно кафеаво :D ама беше нешто во стилот прво печеш пример кафеавото, па го вадиш па го додаваш другото, па третото, Бог знае што требаше да биде и јас не сфатив, пошто дечково кога го извади колачот од рерна ваљда не му беше печен во средина, од страна па му беше подзагорен и кога го шлакна со другата смеса врз него кога еруптираше еден вулкан од внатрешноста на живото тесто, тоа лава кога почна па се меша светло со темно и се прелева по тоа огноотпорниот сад врз кујнската маса. Како и да е не разбрав како требаше да испадне рецептот, ама вкусно сепак делуваше :D
     
  17. mamita

    mamita Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    176
    Пол:
    Женски
    Го имам гледано неколку пати куварчето,и ич не ме бендиса .
     
  18. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    ЈАдењата му се по бетер и од АНА !
     
  19. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    Го мразам човеков :D
    Како беше почнал на почетокот прстот во јадењето и оп во уста да го проба јадењето, катастрофа. Ај нам се оправи кога почнаа да му праќаат мејлови да не го прави тоа :D смислата за хумор според мене му е многу ниско ниво, ич не ми беше интересен. И ептен ми беше заникаде кога почна да носи гости во емисијата. Ало се работи за кулинарско шоу. Не шоу од типот на Браво шоу и сл. Си прави муабет со гостите, а што се става во јадењето и колку се става кому му е гајле :D
    Целиот ми беше како збркан, само се вртка лево десно, се нешто му паѓа од раце :D
     
  20. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Хахахахаах ме насмеа...Онака барам некоја добра серија и читам 4 сезони :lol: