1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Четки за шминка

Дискусија во 'Лице' започната од nena2010, 2 јануари 2011.

 1. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.475
  Допаѓања:
  102.644
  Пол:
  Женски
  Каде можам да купам комплет четки за шминка?? Каде четките се најквалитетни и кои им се цените. Препорачајте некои четки за шминкање.

  Фала
   
 2. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.087
  Пол:
  Женски
  Мене ми се допаѓаат оние на авон ...на поскапите мислам :)
   
  На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  АУРА :inlove: и јас барав, барав, купував од пазарџискине, од Гош се поскапи, од други фирми во ПП не ни има, благодарение на Сеси, купив, меки, убаво нанесуваат, има две четки за сенка, потенка и подебелка и една голема четка. Нежни и плус што ми се допаѓа е што имаат футролче и убави рачки :D околу 400 се :)
   
  На gnr-Forever му/ѝ се допаѓа ова.
 4. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.087
  Пол:
  Женски

  цел комплет ?! :?:
   
 5. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.116
  Допаѓања:
  56.375
  Пол:
  Женски
  Аура се навистина убави. Комплет од три четки е околу 400 денари.
  Гош ги немам пробано, но ми изгледаат добри. Орифлејм се убави повеќето. Од Авон не сум воодушевена.
  Артдеко се одлични.
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Да, да, три четки, две за сенка и една голема, плус футрола. За парите се одлични, оти еве Гош се убави, ама од 220 нагоре се, една по една, значи нема шанси за 400 денари три четки :) а меки се, еве ги испробав, од природно влакно се, прва лига :)
   
 7. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  155
  јас си порачав од oriflame цел комплет четки од visions беа намалени на 220 ден и мислам дека ги има за последен пат во каталог
   
 8. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Јас имам неколку четки купено ама од странство, минатото лето.
  Можам да ја издвојам една на Мах Фактор исто од надвор ја земав али гледам дека и во јуник има. Ајшедоу браш иначе е и доста е добра :)
   
 9. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Ги имам видено четките од Аура за кои пиша Кате..стварно се преубави..

  Јас си ги порачав од Авон комплет со футрола што се..5 четки во комплетот..Убави се али замерка имам што се со премали рачки(ако можам така да кажам :^) )

  Инаку ја меркам една четка од Gosh...220 денари е...
  Мислам дека ваква беше.. :wasntme:
  [​IMG]
   
 10. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.087
  Пол:
  Женски
  [​IMG]


  мммммм повеќе сакав да прашам за нешто вакво :D нескромно нели ? :tmi:
   
  На anamarija..xD, acvamarin и Name им се допаѓа ова.
 11. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  аууууу соннн..бегај ова е за да се онесвестиш :x :lol:
  но сепак ја би земала 2-3 од овие, не се, ипак цел комплет е за професионални шминкери..што ке ни е нас :)
   
 12. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2.549
  Допаѓања:
  2.435
  јас си нарачав преку интернет четки.. сеа пишува дека се MAC ама многу многу не ми се верува оти чинат цели 2$ :rofl: :rofl:

  oвие четки си ги нарачав и нестрпливо чекам да ми стасаат :)
   

  Прикачени фајлови:

  • четки.jpg
   четки.jpg
   Големина на фајлот:
   40,2 KB
   Прегледи:
   799
  На waRRioR.Zina и XstrongerX им се допаѓа ова.
 13. gossip-girl

  gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  218
  Користам едне сет од Авон, четката за руменило не ми се допаѓа, премногу е мала :worried: другите се добри, има две за сенки и една за веѓи (во сетот има плус чупалка, ноктарица, турпија и стапче за кутикули)
  Последниов пат кога бев во Џамбо начекав четки за сенка и прекрасни се :)

  Велешанка, дај линк од која страна нарачуваше ?
  На сликава четкиве се перфектни, а и ценава е феноменална... како оди тоа со царини при нарачки преку интернет ? Ти благодарам и се извинувам за офф :)
   
 14. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2.549
  Допаѓања:
  2.435
  www.ebay.com за царини и такви работи обично не се доплаќа, освен ако не нарачаш некоја поголема работа.. мене само еднаш ми имаа земено и тоа 100 денари :)
  а нз баш како се нарачува, не нарачувам јас туку преку еден братучед, што ми се свиѓа му пракам линк и он ми нарачува :)
   
  На gossip-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 15. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.087
  Пол:
  Женски
  Една типка , професионалец , одамна работеше кај мајками имаше вакви слични , ама од "немукает" не ја прашав кај ги најде. Инаку сакам и јас вакви , ептен ме бидува за шминкање , ама само ако не ме мрзи :D .Во последно време стварно се заинтересирав, мислам во слободно време да си зимам еден курс и да почнам да работам кај мама :) Така да стварно ми треба нешто вакво.Шминката поинаку изгледа кога е нанесена со убава четка.
   
 16. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  за очи и веѓи
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]

  Avon
  [​IMG]

  Gosh
  [​IMG] [​IMG]

  за руменило
  Studio Basics
  [​IMG]

  не се нешто баш но вршат работа, на Гош четката суѓерчето не е многу цврсто па затоа не сум нешто задоволна, од Авон двојната четка сум задоволна само од гумицата но не и од самата четка, ја измив еднаш и тоа со нежен шампон и се стврдна, не е тоа што беше.
   
  На waRRioR.Zina му/ѝ се допаѓа ова.
 17. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Пред некое време ги купив овие четки за шминкање од аура, доаѓаат во комплет. 3 четки сите од природни влакна, 2 се за очи и една четка за руменило. Презадоволна сум а и не беа воопшто скапи само 400 ден :)
  [​IMG]
   
  На Sunchineforever, Kate505, interesna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.475
  Допаѓања:
  102.644
  Пол:
  Женски
  А од овде ти ги нарачува??
   
 19. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2.549
  Допаѓања:
  2.435
  не, он е во странство.. ама мене тука ми стигнуваат :)
   
 20. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.475
  Допаѓања:
  102.644
  Пол:
  Женски
  Претпоставував ;)