Четки за шминка

Дискусија во 'Лице' започната од nena2010, 2 јануари 2011.

 1. MarigoldA

  MarigoldA Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  712
  Допаѓања:
  6.948
  Пол:
  Женски
  Кај можам да најдам ефтино сунѓерче од тие во форма на јајце за нанесување на пудра?
  Во дм и во голден роуз гледав ама 200-300 денари се. Не ми се дава толку за сунѓер. :^)
   
  На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.721
  Допаѓања:
  61.085
  Пол:
  Женски
  На зелено пазарче околу 60-80 денари. Имам неколку и ептен сум задоволна.
   
  На MarigoldA и ludamaja10 им се допаѓа ова.
 3. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.997
  Допаѓања:
  11.868
  Пол:
  Женски
  Јас имам од локален маркет земено копија на Huda, чини околу 80 ден. Сигурно го има и на Битпазар дури и поевтино. Супер се покажа.
   
  На MarigoldA и ludamaja10 им се допаѓа ова.
 4. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  180 ден е на аура. Пак е околу 200, ама вреди.
   
  На Harper, MarigoldA и ludamaja10 им се допаѓа ова.
 5. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.172
  Допаѓања:
  145.384
  Дали некоја користи четки на Сигма и Зоева?
  Кои се подобри? И зошто? :)
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  587
  Сигма имам една ПРОБАНО, многу е погуста ( погусти влакна ) од Зоева , но и Зоева се премеки и убави.
   
  На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
 7. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.359
  Допаѓања:
  67.626
  Пол:
  Женски
  Не да се испозанеле, денес бев во дм, баш ги видов. Скоро дупло поскапи испаѓаат така. А си ја пробала стиплинг четката на Ебелин профешнл? Се мислам неа да ја земам за течна пудра.
   
 8. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.995
  Допаѓања:
  73.905
  Пол:
  Женски
  Новата ја немам пробано, но старата ми беше сосема супер за таа цена што ја имаше (околу 300-400 денари мислам, не се сеќавам).

  Најслична на неа од поновите на Ебелин е оваа и мислам дека ја има и кај нас, не сум баш најсигурна ама како да ја имам видено.
  Јас преферирам некои со пократки и погусти влакна, најубаво ми ја нанесуваат пудрата. Со меките некако немам фат и ми ја ушлакуваат пудрата, па другиве ми се далеку подобри зашто не можам да утнам со нив.
  [​IMG]
   
  На NarCis@ му/ѝ се допаѓа ова.
 9. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.359
  Допаѓања:
  67.626
  Пол:
  Женски
  Ја има, ја меркав и оваа. Фала ти на мислењето, најверојатно оваа ќе ја земам :)
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.981
  Допаѓања:
  20.275
  Пол:
  Женски
  Дали за течна пудра е подобро четка или сунѓерче? Досега со прсти нанесувам.
   
  На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.212
  Допаѓања:
  69.736
  Пол:
  Женски

  Зависи каква покривност ти треба. Со сунѓерче ако нанесуваш пудра добиваш некоја минимална покривност. Со четка , поголема. :)
   
  На Tan4ence му/ѝ се допаѓа ова.
 12. S.W.A.G

  S.W.A.G Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  491
  Допаѓања:
  1.764
  Пол:
  Женски
  Јас ретко кога нанесувам пудра со сунѓерче или четка секогаш со прсти :D Сунѓерчето го користам за коректор само.. Инаку на бит пазар се по 60 ден. сунѓерчињата а сет четки има за 400 ден. Не ги менувам за ништо :P
   
 13. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Женски
  Dali koga nanesuvate pudra so cetka na liceto vibse znae kaj pominala cetkata kaj ne.... mene mi se poznava a poveke imam probano, razvlekuvam pa tqpkam i pak se znae.. i pos nema care pa so sungerce tapkam da se izednaci. Nea pogreska praam ili so e rabotata nez
   
 14. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.997
  Допаѓања:
  11.868
  Пол:
  Женски
  Каква четка имаш? Плосната или округла? Мене ми се правеа линии со плоснатата. На Аура мислам дека беше. Сега имам округа од Кико и супер ми ја бленда пудрата.
   
 15. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Женски
  Plosnata e da, site 3 mi se plosnati
   
 16. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.610
  Допаѓања:
  44.481
  Плосната четка не е за влечење на пудрата туку е за тапкање. Се добива помала покривсност отколку со кружна, ама е поубава за BB креми нанесување.
   
  На Avery му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.997
  Допаѓања:
  11.868
  Пол:
  Женски
  Ако не сакаш да ја смениш четката, пробај како што пишала @DAngel , со тапкање. Јас немав трпение за тоа, па преминав на кружна. Плоснатата си ја користам за маски за лице.
   
 18. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.133
  Допаѓања:
  68.370
  Пол:
  Женски
  Имам нови четки за шминка, си ги поклонив. Претходните ги киснев во вода и сјај и ги миев. Како ги чистете вие вашите четки?
   
 19. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Женски
  Moze slika da ja vidam formata na kruznata cetka? :)
   
 20. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.997
  Допаѓања:
  11.868
  Пол:
  Женски
  Повели.
  6F1F3AB4-90FA-4ED7-8E66-109A2941983A.jpeg

  Со антибактериски течен сапун и масажерот за лице на Ебелин.
  16BE0B6C-4C30-444B-8AD1-A030CBF3CBDB.jpeg
   
  На Pocahontas9, Sexybaby86 и Alishan30 им се допаѓа ова.