Четки за шминка

Дискусија во 'Лице' започната од nena2010, 2 јануари 2011.

 1. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Женски
 2. delevingne

  delevingne Популарен член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  523
  Допаѓања:
  1.003
  Avery и која марка е?
   
 3. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.997
  Допаѓања:
  11.868
  Пол:
  Женски
  Не знам... не сум гледала четки одамна. Ама верувам дека се наоѓаат за 300-400 ден.

  @delevingne оваа од сликата е на Кико, но ги нема кај нас.
   
  На delevingne му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.179
  Допаѓања:
  3.381
  Пол:
  Женски
  Предлог кружна четка за нанесување пудра? Да не остава линии и да не биде со нарачување. :)
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  587
  Тогаш во Anabelle City Mall ,Real Techniques buffing brush mislam bese?, малце е поскапа но се исплати за сите пари!
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Ги има и во Дм
   
  На ludamaja10 и Elence93 им се допаѓа ова.
 7. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.179
  Допаѓања:
  3.381
  Пол:
  Женски
  Која цена е? Доколку е голема разлика да си нарачам од iherb цел сет барем.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  587
  Ако си за нарачка , подобро порачај си, скапи се ама јас препорачав дека бараше без порачка
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  2.135
  Пол:
  Женски
  Za kolku stigaat od iherb?
   
 10. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.179
  Допаѓања:
  3.381
  Пол:
  Женски
  Јас еднаш само имам нарачано и ми стигна за 40тина дена.
   
  На Minci13 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. breakofdawn

  breakofdawn Нов член

  Се зачлени на:
  29 април 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Кај можам да најдам комплет сет четки за шминка? И на колку време се препорачува да се менуваат?
   
 12. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Четки не се менуваат. Во зависност од буџетот од алиекпрес,iherb,aura,golden rose...
   
  На breakofdawn и ludamaja10 им се допаѓа ова.
 13. breakofdawn

  breakofdawn Нов член

  Се зачлени на:
  29 април 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  А каде се продаваат никаде не сум налетала на сет четки освен на нет што се нарачуваат али така многу ми е покомплицирано.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Аура и Голден Роуз во продавници.
   
  На ludamaja10 и breakofdawn им се допаѓа ова.
 15. poker_face

  poker_face Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2017
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  3.410
  Пол:
  Женски
  Дали некој ги има користено четките за шминка на Фармаси и дали се добри?
   
 16. delevingne

  delevingne Популарен член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  523
  Допаѓања:
  1.003
  Screenshot_20190509-221752_Facebook.jpg
  Искуство и цена?
   
 17. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  koja cena se cetkite na real tech vo cosmo i anabela ?
   
 18. Ikickabebusce

  Ikickabebusce Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  3.143
  Пол:
  Женски
  Ги имате користено четките на аура? И како сте задоволни?
   
  На Ladygugche, Kjutche и ludamaja10 им се допаѓа ова.
 19. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  587
  Веќе втора година користам четки на Аура и се супер!
   
  На Ikickabebusce и Mishela им се допаѓа ова.
 20. Dora18

  Dora18 Активен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  na koja strana se?