Четки за шминка

Дискусија во 'Лице' започната од nena2010, 2 јануари 2011.

 1. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.995
  Допаѓања:
  73.905
  Пол:
  Женски
  Не да се супер, на четкиве за тие пари им нема рамни.
  Моите се од 2014-та најстарите, "најновите" од 2015-та некаде.
  Немаат мрднато, како нови се. :)
   
  На koritsaki, Rose96, Fatalnata и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  587
  Точно така , влакно не им фали и брзо / лесно се мијат
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 3. vogue.and.vogue

  vogue.and.vogue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  177
  За колку време стига пратката од iHerb?
  Дали ти се јавуваат од пошта или стига на домашна адреса?
  Првпат нарачувам четки и затоа незнам ви благодарам
   
 4. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.179
  Допаѓања:
  3.382
  Пол:
  Женски
  Мене ми стигна за 40тина дена. Ми дојде картонче во сандаче и си го подигнав пакетот во пошта.
   
  На vogue.and.vogue му/ѝ се допаѓа ова.
 5. vogue.and.vogue

  vogue.and.vogue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  177
  Ти благодарам многу за одговорот
   
 6. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  480
  Пол:
  Женски
  Ќе можи линк од четките?
   
 7. vogue.and.vogue

  vogue.and.vogue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  177
  На Polsko му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.215
  Допаѓања:
  8.028
  Пол:
  Женски
  Даа супер се
   
  На Kjutche му/ѝ се допаѓа ова.
 9. delevingne

  delevingne Популарен член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  523
  Допаѓања:
  1.003
  Да ми препорачате добра четка за течна пудра само да не е рамна издолжена?
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  587
  Real techniques buffing brush
   
  На delevingne му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Женски
  So kakva cetka nanesuvate senka na ocnite kapaci?
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Cvekence789

  Cvekence789 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2018
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Со четка или со сунѓерче на пример на аура се добива поголема покривна моќ? И со четка или сунѓерче се добива по природен изглед? Во дилема сум |(
   
 13. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.179
  Допаѓања:
  3.382
  Пол:
  Женски
  Со четка се добива поголема покривност, а со сунѓерче поприроден изглед :) иако и со четка може да се добие природен изглед доколку убаво се избленда.
   
  На ludamaja10 и Cvekence789 им се допаѓа ова.
 14. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  11.885
  Пол:
  Женски
  која цена се Real techniques четките?
  во анабела ги има само?
   
 15. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.754
  Пол:
  Женски
  И Дм
   
 16. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Женски
  Devojki vie so razbirate vakvi raboti Koja cetka e za tecna pudra..?
   

  Прикачени фајлови:

 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.995
  Допаѓања:
  73.905
  Пол:
  Женски
  Претпоследната, кога броиш од лево кон десно. Таа со рамен врв.
   
  На Leo-nora му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Женски
  Ti blagodaram mila
   
 19. vogue.and.vogue

  vogue.and.vogue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  177
  @LunaGrey
  19$ од iherb
  1890 во Дм
   
 20. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.264
  Допаѓања:
  8.978
  Пол:
  Женски
  Користите ли четка за нанесување на пудра? Ако да, ве молам препорачајте ми некоја четка да не е многу скапа по можност.