1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чет

Дискусија во 'За форумот' започната од Hipica, 6 април 2010.

 1. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Ете по толку време нашиве администратори ни се смилуваа и ни ставија чат на форумов.
  Јас во однос на тоа имам едно прашање: како ќе знаеме (а да не мора да одиме директно на чатот и да проверуваме) дека некој пишал?

  И пошто кажавте дека и тука ќе има правила, ако може да ни ги кажете истите.

  Хипица ;)
   
 2. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.700
  Допаѓања:
  130.192
  А каде е четот? Не го видов ниту на насловната страна на сајтот, ниту на насловната на форумот, ниту пак по категориите во кои мислев дека може да го има.
   
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Горе десно кај што пишува одјави се :D
   
 4. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.700
  Допаѓања:
  130.192
  Фала Ирена, видов сега.

  Претходно бев најавена преку интернет експолрер 6, и тие горе воопшто ги нема, ама ми текна дека може да е нешто такво, па влегов со гугл хром, и ги најдов.

  Значи администраторки, имајте во предвид дека ако се користи интернет експлорер 6 не се гледааат сите работи. Може не е лошо негде да го пишува тоа.
   
 5. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Супер е чатот :up:
  Одлично е изработен и ми се допаѓа,само мислам дека единствена мана е тоа што можат да читаат и тие што не се членови... и малце ми е без врска да правам муабет со 5 - 6 членови,а да знам дека од страна ме читаат уште други 100 души :|
  Ама ајде :) Кај ни го овозмочивте чатов да не барам и јас преку леб погача :)
   
 6. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  no coment za catot :up: , bas ova ni trebase :D . :clap: za adminite
   
 7. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
 8. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Добро е што конечно се направи чат, за да престане веќе бунтот за темата која на повеќето им сметаше. Само уште да ги знаеме и правилата кои се, нема да биде лошо :D
   
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.703
  Допаѓања:
  65.025
  Пол:
  Женски
  Четот е топ :) браво за админс што ни ги исполнуваат желбите :clap: :)
   
 10. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  јас сакам да кажам :clap: за чатот и фала што ни ја исполнија желбата да си чатуваме :)

  само имам и уште некој предлог како би ни било подобро и полесно да пишуваме т.е. да стават анимации (смајлиња) од страна кај чатот и ако може да се направи да можат да го читаат само регистрираните корисници.
  ете тоа би било од прилика нешто што верувам дека не само јас туку и останатите членови на форумов би сакале :)
   
 11. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Потполно се согласувам со Гоу :)
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  ^^ Ја поддржувам идејата на Гоу. Дефинитивно ни требаат смајлиња. Ај што треба да ги учиме (само ВајлдЧајлд успева некако сите да ги погоди :lol: :lol: ) треба и фонт да менуваме.
  Администратори ве молииииииииме (и еве тука фали смајли кое моли со рачињата, а јас си барам и едно кое трепка со очињата, по можност :lol: :lol: ).

  Хипица
   
 13. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
  Beќе добивме и чет и смајлиња и затоа сакам да изразам едно големо БЛАГОДАРАМ до администраторките :)
   
 14. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Абе Хипи,таман ги научив ги има од страна :D Ама нема врска побрзо оди кога ги пишувам.
  Едно големо фала до Администраторите за смајлињата,за звучниот сигнал на нова порака (птицата Џивџи :D ) и за тоа што гостите повеќе не го читаат чатот. :*
   
 15. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Супер супер :clap:
   
 16. tanje.love

  tanje.love Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  7
 17. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  ЕЕЕЕ,одвај чекам да чатувам и јас со вас-брзо да ја исполнам квотата на испишани мислења :lol: :lol: :lol:
   
 18. nake-mirce

  nake-mirce Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  4
  јас не мозам да се фклуцам на чет...ниту прасајне да поставам....
   
 19. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  76
  мислам дека треба да имаш 50 мислења
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 20. nake-mirce

  nake-mirce Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  4
  да да еве веке имам 50 и веке мозам да сум на чет... :D :)