Чешање на кожата

Дискусија во 'Тело' започната од patika19, 11 јуни 2012.

 1. patika19

  patika19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  54
  Сакав да ве прашам дали имате делови од телото кои често ве чешаат? Јас имам проблем со грбот. Постојано ме чеша и нема што да се прави. Едноставно е така од кога знам за себе.

  (ако има ваква тема или е глупа бришете ја.)
   
 2. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.496
  Допаѓања:
  4.989
  Пол:
  Женски
  Јас имав чешање на грбот и рацете, и одлучив да го сменам гелот за туширање, се префрлив на обична бекутан купка и од тогаш немам проблем.
   
 3. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.563
  Допаѓања:
  78.196
  Пол:
  Женски
  Прво прегледај си ја кожата на грбот.Ако не можеш сама побарај помош.Доколку ти е чиста,без акни,флеки,(а ако ги има тогаш ќе мораш на кожен лекар) можеби е до средството со кое се тушираш.Смени го па ќе видиш.Секако може да е и до детергентот/омекнувачот со кој ги переш алиштата.И на крај провери го квалитетот на истите.Зашто синтетиката не е баш за летен период.
   
 4. afrodita94

  afrodita94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  518
  Мој предлог е да отидеш на лекар бидејки е можно да си алергична на нешто.И јас бев исто како тебе па испадна дека сум алергична на прашина.
   
 5. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  567
  И ја го имам истиот проблем.Порано користев сапун,а сега гел за туширање и некако е подобро.А мој совет е после бањање да се намачкаш со млеко за тело.Проверено и помага.
   
 6. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  183
  Пол:
  Женски
  Кога го сменив гелот за туширање цело време ме чешаше меѓу градите малце погоре лелел е откорнав од чешање ама повторно го сменив и фала богу сега не ме чеша