1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чешново лебче

Дискусија во 'Рецепти' започната од Dashing:), 22 јуни 2018.

 1. Dashing:)

  Dashing:) Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.056
  Пол:
  Женски
  Незнам од вас колку го имаат пробано ова лебче ама можам да кажам дека е едно од највкусното. Многу пати сум се обидела да го направам од рецептите на нет ама никако не го погодувам. Го има во Бугарија овде кај нас незнам не сум се распрашала. А, и во ресторан да седнам со друштво сигурно нема да јадам лебче со лук нели ахахахха. Вака за домашна атмосфера е многу вкусно. Внатре во тесто мислам дека ставаат зејтин, кашкавал и лук. Ама тоа како го изведуваат незнам.Се обидов неколку пати на тесто готово од пица, ама го нема тој шмек. Некој го има правено, пробано да ми каже тоа рецептот?

  Ова на нашки ќе му дојде одприлика како фурнаринките со лук што се ама пак не е исто.
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.