Чипичан

Дискусија во 'Слободно време' започната од vasilbadminton, 16 февруари 2012.

 1. vasilbadminton

  vasilbadminton Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Може ли некој да ми каже каде можам да купам чипичан во Скопје?
   
 2. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  4.988
  Пол:
  Женски
  Мислам дека има во Веро. Јас купив од Веро од Битола. Штом има таму би требало и во Ск да има :)
   
 3. vasilbadminton

  vasilbadminton Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Nema u vero proveriv.. Mozda ima u novoto.. Moram da najdam :) Vikaat na Bit Pazar imalo ali sakam da bidam siguren pred da idam do tamu..
   
 4. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.347
  Допаѓања:
  18.389
  Пол:
  Женски
  Леее колку имав како помала...ко ќе најдеш во Ск пиши каде си го купил :lol:
   
 5. bubemconia

  bubemconia Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2010
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  233
  И јас сакааам. Штом најде некој во Скопје нека пише каде има .
   
 6. vasilbadminton

  vasilbadminton Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Nema problem.. Ako najdam :)

  Pa ajde angazirajte se i vie.. Prasajte nekoj :) Ako najdete odma tuka pisete poso se nerviram.. Nemozam da najdam! :D
   
 7. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Леле колку бев тажна како мала кога ми умре животинчето :(
   
 8. rozy

  rozy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  120
  оооооо и на менеее! и јас сакаааам но немам оима каде да барааам
   
 9. the-dark-angel

  the-dark-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  37
  најмалата братучетка моја си купи чипичанче во веро го имало не е класичен изглед ко начето што беше на времето малце е изменето.. ќе идам и јас да си купам.:D
   
 10. Pirana

  Pirana Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  612
  Допаѓања:
  1.499
  И јас сакамммммммммм :)
   
 11. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  И јас имам, другарка ми ми го купи зошто цело време и зборев. Многу си го сакам :inlove: Иначе ми го зела од некоја продавница од Кав после 2 месеци пекање дека сакам Чипичан :lol:
   
 12. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.866
  Пол:
  Женски
  Јас си знам плачев когга видов крст на екранот на чудово
   
 13. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.776
  Допаѓања:
  4.835
  Пол:
  Женски
  Слушнав некаде дека се продавале во Џамбо :)
   
 14. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  426
  Баш мислев пред некое време да отворам ваква тема, ама ете за среќа имало. Елее ептен сакам ваквоо да си купам, многу е интересно :Д
  Мора од некаде да најдам , морам!
   
 15. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  аааааааа сакам пак да си имам едно чипичанче само незнам каде да набавам ;/
   
 16. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  752
  хаха и јас многу сакам,планирав да одам на панагироот и да си купам од таму .Но времето не ми се погоди и ништо од работата.Стварно кај се продават на друго место :worried:
   
 17. kitty.lover

  kitty.lover Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  346
  :D се сеќавам порано два кога ми умреа ги закопав во градината на другарка ми
   
 18. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.837
  Јас имав три, од кои два сочувани со човече и куче. Лани му ставив нови батерии и пак си играв, го ранев, го шетав и на крај ми умре :D . Инаку на пазариве некаде имам видено.
   
 19. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.346
  Пол:
  Женски
  Леле колку го сакав ова чудово. Играв многу, имав и маче и куче и пиле и ги ранев, ги играв, ги капев.
  Ах колку ми беа убави и интересни, пак би си играла со чипичан. Само ја го викав чиБичан. :)
   
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.777
  Допаѓања:
  76.513
  Пол:
  Женски
  ^ Aj твоето една буква, ами јас додека да сконтам (како мала нели) го викав чипичипс, па после го мешав со тие кроасаните Чипикао. :rofl:
  Просперитетна плавуша од мали нозе. :!: :rofl:
  Инаку, имав 3 - сега ми ги нема, не можам да си го најдам за жива глава единственото што остана, бидејќи на другите две брат ми од нервоза им ги искина копченцата. |(
  Би си купила пак, омилено нешто ми е што ме потсетува на детството и на времето кога бев единственото пуфче на татЕ. :sun:
  Многу бев смешна кога ќе ми умреше животинчето, диносаурус беше и секогаш му се јавував на татко ми целата испаничена - татоооооооооо (пак) умре Дино, да му го пикнам чепот да се рестартира чипичипсот? :D