1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чипичан

Дискусија во 'Слободно време' започната од vasilbadminton, 16 февруари 2012.

  1. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    Леле бе, зашо вака во доцниве ноќни часови ја видов темава. Сеа цела вечер ќе си мечтаам по чипичан :rofl:
    Мислам дека ми беше најомилена играчка, зараза беше еј. И да, кога ќе одев негде и не можев да го земам и го оставав обавезно на баба ми да ми го игра, ама секад забораваше и плачев коа ќе ми го умреше :D
    Инаку еве ви сигурен линк на али, без шипинг до МК.
     
    На theowndemon, Antolinaa, Erika.greeneyes и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Erika.greeneyes

    Erika.greeneyes Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2016
    Пораки:
    3.778
    Допаѓања:
    7.042
    Пол:
    Женски
    Има и на play store да ја симнете играта.
    Јас ја спуштив и ја играв пред неколку месеци како дете мало, се потсетив на детството. Потоа ми умре диносаурусчето и ја избришав.
     
  3. Ivo Na

    Ivo Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2016
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    како се вика?
     
  4. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.804
    Пол:
    Женски
    :hug::hug::hug:
    Си нарачав две. :lol:
    Јас уште БТ повремено си врвам кај жената шо ми вели дека ќе ѝ донесат следната недела, секоја недела.
     
    На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
  5. LegallyBlonde13

    LegallyBlonde13 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2017
    Пораки:
    444
    Допаѓања:
    1.961
    Култната играчка на 90-тите години позната како Чипичан или оригиналниот јапонски назив „Тамагочи“ ќе оживее како апликација за iPhone и Android.

    Наскоро се очекува да се појави електронски вид на популарната играчка Чипичан. Станува збор за апликацијата Tamagotchi L.I.F.E која ќе биде достапна за гаџетите кои поседуваат iOs и Android оперативни системи.

    Создавачот на апликацијата е всушност таткото на овој изум, Jапонецот Намко Бандаи, кој ја измисли играчката која се засноваше на грижа на црно-белото милениче и тоа со помош на само три копчиња и која функционираше на батерии.

    Класичната верзија на апликацијата вклучува цел сет на мини игри, на пример секојдневно вашето виртуелно милениче ќе треба да го храните, пресоблекувате и грижите за неговото здравје, а неговите потреби ќе ги препознавате според изразите на лицето кои се запаметени како ретро моменти.

    Апликацијата Tamagotchi L.I.F.E веќе е достапна за Google Play, а во App Store ќе се појави наскоро.

    Првата ваква играчка на пазарот се појави во 1996 година и направи вистински бум на пазарот. Основната задача и тогаш и денес ќе биде грижата за миленичето бидејќи во спротивно тоа умира.

    Друго е електронски, а друго е вистински во рака, меѓутоа за оние кои толку многу сакаат, но не можат да најдат да купат.
    Линк до апликацијата.

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mawges.wildagotchi
     
    На Ivo Na и theowndemon им се допаѓа ова.