1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чипкани чорапи

Дискусија во 'Мода и стил' започната од crnamacka01, 2 ноември 2011.

 1. crnamacka01

  crnamacka01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2011
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  25
  дали некоја од вас има чипкани чорапи,од оние високите до горе што се ...секси...и како се викаат,како да побарам во продавница?и дали ги има во продавници за долен веш..или овие за чорапи?однапред тханкс..
   
 2. Gerberce

  Gerberce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  65
  чипкани чорапи

  Мислам дека секоја девојка има барем еден пар вакви. А ги има насекаде... ползела, калцедонија, на ќошето во ГТЦ имаш фини и не се скапи, изложени на онакви пластични нозе - не само таму туку и низ колку сакаш продавници низ градов, право чудо е да не си видела кога веќе бараш... |(
   
 3. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  чипкани чорапи

  Сегде има Лиска,Пенти,онаа во ќошето во ГТЦ,Калцедонија и во други продавници за долна облека
  :)
   
 4. crnamacka01

  crnamacka01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2011
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  25
  чипкани чорапи

  не сум од скопје јас...бев пред две недели али еве заборавив тоа да видам...а како се викаат тие чорапи?како да ги побарам..или само чипкани чорапи?...и плус тоа ме интересира оние што се зафаќаат за корсет како се викаат со штипки,,како да побарам во продавница?...до сега не сум купувала па не знам
   
 5. Gerberce

  Gerberce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  65
  чипкани чорапи

  Епа имаш самостоечки што се со силиконска лентичка од внатре и ти се лепат без држачи. Држачите. т.е. Халтерите се тие што имаат штипки и ги држат чорапите кои не се самостоечки - т.е. немаат леплив силикон. Некои погрешно ги викаат подвезици, ама сепак е усвоен назив. Чорапите без силикон вообичаено ги викаат најлонки, најлон чорапи, долги чорапи за халтери... немаат некој универзален назив.
  Ти само влези во продавница и не се секирај, си знаат се продавачките.
   
 6. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  чипкани чорапи

  И јас сакам вакви да купам,и не знаев како се викаат.Во скоро време ке си се подновам,многу ми е мерак.Само незнам дали во мојов град ке најдам нема некој избро за долна облека и такви работи.
   
  На Zgoden_30sk му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  чипкани чорапи

  Кога одам во продавница си ги барам како подвезици , продавачката ме прашува со силикон или без , си земам со силикон и ајде чао , засега имам 2 пари како бојата на кожата и црни :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  На nicky_fashion му/ѝ се допаѓа ова.
 8. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.086
  Пол:
  Женски
  Неколку пати имам спомнато дека мразам хулахопки.Естетски ми се одвратни и крајно неудобни.Кога има потреба носам високи чорапи, некогаш со силикон а за посебни прилики со подвезици :$ Ги обожавам ептен ми се ретро,секси,женствени,заводливи.И покрај ова претпочирам долната облека да ми е комплет.Најчесто ги купувам од Сара Фешн,цените им се прифатливи а квалитетот одличен.И по многу пати носење и перење во машина силиконот си ја брка работата.Ги има во сите бои и дезени, и секако класичите месо боја и црни.Битно ми е да се со чипка горе,ептен секси шмек имаат така..а да се биде секси за мене е битно.
  Достапни се и по-секојдневна верзија од истите и доста се популарни деновиве.Со висина над колено.Само да смислам како и ќе си ги носам оваа есен сигурно :)
  По секси нешто за жена уште не измислиле :inlove:
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Draganax01 и 1209 им се допаѓа ова.
 9. Berguzar

  Berguzar Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  7.314
  Многу се моќни :D
   
  На Sunnny му/ѝ се допаѓа ова.
 10. marijaneta

  marijaneta Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2014
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  42
  Точно е дека посекси нешто за жена немаат смислено.
  Ги обожавам!
   
 11. DivineFM

  DivineFM Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2014
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам чипканите чорапи :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На Draganax01, zekzeki и draganaxx0 им се допаѓа ова.
 12. marijaneta

  marijaneta Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2014
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  42
  Редовно ги носам. Преубави
   
  На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. draganaxx0

  draganaxx0 Активен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2015
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.957
  Допаѓања:
  75.630
  Пол:
  Женски
  Јас имам од тие што се лепат
  [​IMG]
  но сакам и едни од другите.
  [​IMG]
   
  На zekzeki му/ѝ се допаѓа ова.
 15. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.906
  Пол:
  Женски
  Gi obozavam,gi imam od oni so silikon sto se gore kaj cipkata
   
  На Sunnny, marijaneta и Роберт 7 им се допаѓа ова.