Чипка

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Lovely, 9 јануари 2011.

 1. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.055
  Пол:
  Женски
  Што мислите за чипката?
  Дали ја обожавате или ја мразите?
  Носите ли чипка?
  Дали мислите дека чипката е добра само за долна облека?
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Name му/ѝ се допаѓа ова.
 2. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.101
  Па чипката е во моментов вистински ХИТ во светот на модата, секако дека ја обожаваме... Не само на долна облека, туку и на фустанчиња, маички, па дури и чевли има со чипка... Ми се допаѓа, женствена е, елегантна и нежна :)
   
  На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
 3. PinkPanterka

  PinkPanterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  113
  Многу сакам чипка и си носам,преубаво стои :*
   

  Прикачени фајлови:

  • prissy.png
   prissy.png
   Големина на фајлот:
   169,3 KB
   Прегледи:
   2.219
  • 205104_300.jpg
   205104_300.jpg
   Големина на фајлот:
   14,1 KB
   Прегледи:
   2.219
  • 3056456420_1b1e01732f.jpg
   3056456420_1b1e01732f.jpg
   Големина на фајлот:
   105,9 KB
   Прегледи:
   2.219
  • image1xl.jpg
   image1xl.jpg
   Големина на фајлот:
   40,1 KB
   Прегледи:
   2.219
 4. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  527
  Ја сакам чипката но исклучиво ако се работи за некаков детал од чипка. Дали ќе биде машничка, дел од ракавчињата на некоја маичка и сл. Не сакам на пр. комплетна чипкана маичка. Долен веш да, но и тоа да биде умерено. На пример гакичките нека се цели чипкани но градникот само со чипнани детали на него.
  Не сум љубител ниту на чипкани хулахопки. Чипката ја прави гардеробата секси, но кога ја има повеќе одошто треба не ми се допаѓа. :)

  Имам чипкани гакички и получипкани прслучуња дури и венче со чипкана машничка ги сакам но баш заради тоа што се "дискретно" чипкани. :)
   
 5. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  191
  Во последно време ептен ми се уврте у глава, само чипки купувам
   

  Прикачени фајлови:

 6. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Ми се допаѓа многу , но како што кажаа погоре умерено да е . Имам многу од долната облека со чипка , имам шноли со машна и на нив има чипка . Друго мислам дека ништо немам :D
   
 7. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.688
  Допаѓања:
  3.656
  Пол:
  Женски
  Па чипката се врати во мода и сега секаде ја има.
  Обожавам чипка на долна облека, многу ми е секси :lol:
  А на облека само умерано, на пример дел од облеката кој ќе го има овој елемент, без разлика дали е на чевли,ракавици, маичка, фустанче, ташна и сл.
  Како што гледав слики од нова година многу девојчиња се облекле од глава до петици се чипкано :?:
  Мене ми е малку ефтино така,просто!!
  Без навреда
   
 8. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  Сакам онака умерено ништо посебно. Зашто чипката е новата униформа кај нас, а ме нервира да искочам и јас и 100 девојчиња да сме чипкани. Неќам. Така да ништо чипкано не си имам купено во последно време.
  Сакам долна облека, хулахопки, а најмалку сакам чевли и ташни чипкани.
  Иначе до лани чипката важеше за смешен материјал на кој му поминал одамна модата. А одеднаш голем COME BACK имаше :)
  Чипката треба умерено да се носи, внимавајте.
  Претерано чипкасто е кичесто.
   
  На annnni му/ѝ се допаѓа ова.
 9. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  490
  Па вака кога ќе подразмислам, освен долна облека, немам ниту едно парче што е чипкано. Знам дека е ин, ама кога бев да славам нова година преку 70% од девојките носеа чипка. Чипкани кошули, блузи, фустанчиња, чевли со чипкани машнички... Убаво изгледа, ама ако не се претерува, како на пример една што беше со цела блуза чипкана, а одоздола само градникот. Невкусно ми изгледа.
   
 10. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  Јас имам долна облека од чипка и две болерца со чипкенки ракави. Значи немам многу чипкени работи и се согласувам дека многу поубаво стојат умерено, и нормално кога не се носат само врз долна облека :D

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 11. Youlen

  Youlen Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  194
  Mногу модерно и носено во последно време, според мене ептен женствено, елегантно и секси и многу ми се допаѓа како стои, а највеќе ми се допаѓаат чевлите со чипка или некои чипкани детали за во коса..мх мх
   

  Прикачени фајлови:

  • cl1.jpg
   cl1.jpg
   Големина на фајлот:
   49,6 KB
   Прегледи:
   950
 12. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.351
  Допаѓања:
  4.902
  Ми се допаѓа али ме нервира те едно исто што се слушува кај нас - сите се како униформирани во чипка периодов! Фустани со чипка, болеро со чипка, ракавици..... аман бе луѓе не се следат трендовите слепо, внесете нешто свое во тоа, а не треди е па ќе го носам макар и да не ми стои.....а баш сакав да имам нешто чипкено сезонава. Ќе си почекам да стивне еуфоријата па може ќе си најдам идеално чипкено парче. :)
   
 13. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.407
  Допаѓања:
  9.090
  Ми се лоши веќе од толку чипка. Мислам дека цел женски род ја дочека новата година во чипка. На излегување сите ко униформа се со тие фустаните од чипка, и деталите со чипка. Има преубави фустани, блузички, штикли, се и свашта со чипка, стварно се убави и убаво стоат, ама коа ќе ги видам истите модели и истата чипка на секоја 2ра девојка ми се губи убавината. Ионака не е мој стил да носам такви ствари али во моментов пари да ми даваат не ставам чипка за мене. Освен за долна облека, тоа е сосема друго :) класика
   
 14. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Ако не е претерано и ако добро се искомбинира ми се допаѓа.Посебно ми се допаѓаат некои детали за во коса или накит што е со чипка..
  Си немам ништо ново купено туку носам некои парчиња чипка што ги имам,претежно се од мајка ми..
  Многу ми е секси чипкан долен веш.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Tinushka и budala.sum-pa.sto им се допаѓа ова.
 15. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.407
  Допаѓања:
  9.090
  Е ваков има пола Македонија (горе-долу сличен) :puke:
   
  На pink4ever му/ѝ се допаѓа ова.
 16. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  191
  Многу сакам чипкан долен веш ама дечко ми гледам не го пали баш повеќе сака латекс :tmi: :$ , ама јас пак си носам убаво си се осеќам така :P
   

  Прикачени фајлови:

 17. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Фустанчето е убаво,а тоа што се копираат сите едни со други тоа е друго.. ;)
   
 18. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.206
  Допаѓања:
  74.736
  Пол:
  Женски
 19. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.542
  Фустанчето е преубаво па и затоа не е ни чудно што го толку мн носат прекрасен склоп на нежност и елеганција па и назада да е вакво
   

  Прикачени фајлови:

  На viki44e му/ѝ се допаѓа ова.
 20. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.101
  И јас многу сакав вакво фустанче да купам, ама се откажав откако за Нова година кај што бев, видов 10тина девојчиња вака облечени :lol: