1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чистач на пареа

Дискусија во 'Дом' започната од ZojaP, 8 јануари 2015.

 1. ZojaP

  ZojaP Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2014
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  Здраво ..Сакам да купа,м чистач на пареа, ве молам за препорака, сакам да има повеќе функции не само за подови,, за прозори , купатило , лабавоа..
  http://marketkonekt.com/macedonia/h...g/chistach-na-parea-clatronic-dr-2930/_06.htm
  Овој е доста ефтин но не знам колку ефикасен.
   
 2. martinameli

  martinameli Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2015
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Се продава чистач на пареа од Цептер CleanSy
   
 3. sunshine2015

  sunshine2015 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2015
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  4.488
  Пол:
  Женски
  Некој чистач на пареа да ми препорачА?
   
 4. mona22

  mona22 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.858
  Јас го имам од топшоп новиот ровус добар е чисти и флеки ако има на плочки или паркет само мислам дека му е маана што неможе некое средство да се ставии во него туку само со вода чисти
   
 5. sunshine2015

  sunshine2015 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2015
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  4.488
  Пол:
  Женски
  Што може да се чисти со него?
  Ми треба нешто практично за да можам повеќе работи одеднаш да исчистам.
   
 6. TIGARCE86

  TIGARCE86 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2012
  Пораки:
  1.424
  Допаѓања:
  2.587
  Пол:
  Женски
  Исто и јас го имам ровусот чистачот на пареа од топ шоп сега брзо мм ми го купи,супер е многу убаво и темелно чисти,наменет е за плочки ламинат паркет и теписи работи само со дестилирана вода
   
 7. mona22

  mona22 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.858
  Јас ставам обична вода од чешма , а средство некакво ставаш ли ? И мене мм го купи
   
 8. sunshine2015

  sunshine2015 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2015
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  4.488
  Пол:
  Женски
  Јас барам нешто што ќе има додаток и за чешма, када, шпорет. Мислам видов едно на горење такво, баш ке проверам.
   
 9. ZAHRA

  ZAHRA Популарен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2016
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  16.901
  Пол:
  Женски
  Моја роднина има купено два чистача на пареа од Setec еден помал и поголем,со нив се чисти и бањата ја чисти имаше некои додатоци,но не сум запомнила :(
   
 10. sunshine2015

  sunshine2015 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2015
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  4.488
  Пол:
  Женски
  Баш ќе проверам на сајтот кај нив.
   
 11. TIGARCE86

  TIGARCE86 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2012
  Пораки:
  1.424
  Допаѓања:
  2.587
  Пол:
  Женски
  Јас работев долги години во топшоп и познати ми се сите чистачи на пареа,никако немој да го користиш со обична вода може да ти направи бигор,и да ти се расипе само со дестилирана вода употребувај го имаше некои есенцијални масла што можат да се користат,ќе видам кој беа ќе ти кажам за сигурно
   
  На mona22 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sunshine2015

  sunshine2015 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2015
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  4.488
  Пол:
  Женски
  Извини да те прашам за тој чистачот што го имаа порано Х2О моп Х5 дали е добар?
   
 13. TIGARCE86

  TIGARCE86 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2012
  Пораки:
  1.424
  Допаѓања:
  2.587
  Пол:
  Женски
  Немој да ризикуваш никако со X2O или X5 јас лично примав многу рекламации на тој производ од незадоволни купувачи,неколку од нивната серија стварно се погодија,ама повеќето не баш,ако ти е за чистач на пареа шаркот се многу добри и квалитетни,исто и ровусот јас ја имам поодамна правосмукалката ровус од свекрва ми може 10 г супер си работи,и се распрашував баш за чистачот на пареа ровус сите ми го испофалија бидејќи ровус како марка знам дека се добри му трубев на мм еден месец,на крај сам ми го купи и вреди за парите топ брка работа :D
   
 14. sunshine2015

  sunshine2015 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2015
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  4.488
  Пол:
  Женски
  Ама сега ги немаат тие
   
 15. TIGARCE86

  TIGARCE86 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2012
  Пораки:
  1.424
  Допаѓања:
  2.587
  Пол:
  Женски
  Imaat seuste X5 cistac na parea,moze da se najde po nekoja od prodavnicite
   
 16. sunshine2015

  sunshine2015 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2015
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  4.488
  Пол:
  Женски
  А која цена е отприлика? Баш ќе побарам.
   
 17. TIGARCE86

  TIGARCE86 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2012
  Пораки:
  1.424
  Допаѓања:
  2.587
  Пол:
  Женски
  Okolu 5990-6290 bea na vremeto pred 2,3 godini mislam deka i sega se tolku samo kaj ima tocno neznam,kontaktiraj gi na fb ili odi vo nekoja prodavnica nivna imas nasekade topshop saloni,prasaj gi kaj mozes da najdes X2O
   
 18. Ti19943

  Ti19943 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2017
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Имате некакви искуства со овој чистач на пареа?
   

  Прикачени фајлови:

 19. anita123

  anita123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2013
  Пораки:
  637
  Допаѓања:
  292
  Пол:
  Женски
  дали некој има искуство за чистачите има на фб многу убави на изгледа од искра ?
   
 20. Slow18184

  Slow18184 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2015
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  914
  Пол:
  Женски
  Од кој чистач на пареа сте задоволни?Јас зедов Silver Crest супер чисти ама 2 пати до сега ми се расипува па сакам да земам некој нов