1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чистач на пареа

Дискусија во 'Дом' започната од ZojaP, 8 јануари 2015.

  1. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.418
    Допаѓања:
    4.980
    Го меркам откако го пиша, впечатоци?
    Сакам да намалам на средства, посебно во купатило.
    Ходникот и кујната би ја чистела, за паркетот не би, но не е проблем. Имам и стаклена тераса, која е издадена и ми е проблем, зошто често знаат и гулаби да дојдат да завршат работа, па со доместос ја чистам и неа, па вријам крпи, фрлам.. сега за сега ми е ново, и дома сум, но ќе тргнам на работа наскоро, сакам да убрзам чистење.
     
  2. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.830
    Пол:
    Женски
    Задоволна сум. За плочки е одлична, исто и за тоалетот. Лавабоата и шолјата прво ги попорскувам со средство, лавабоата најчесто со алкохолен оцет да омекне бигорот, само парочистачот не го вади така. Во шолјата си ставам соодветно средство, а околу поминувам со парочистачот и соодветната четка. За прозори и плочки е одличен, не ти треба екстра средство, вади се' и ги светнува. Ми се допаѓа што не останува многу вода после чистењето, со претходниот парочистач морав после и водата да ја собирам. Ако има нечистотија, прашина, прво пребришувам со крпа или правосмукалка, после со парочистачот. Баш сега го исчистив тоалетот, за пола саат го светнав, а голем е, фудбал да играш во него.
     
    На drugarka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.389
    Допаѓања:
    32.797
    Пол:
    Женски
    Дали се користи за чистење на гарнитури?
     
  4. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.830
    Пол:
    Женски
    Нема ништо такво наведено во упатството. Мислам дека е само за тврди површини.
     
  5. mara popara

    mara popara Нов член

    Се зачлени на:
    26 мај 2020
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво, ако може инфо од каде го купи ? Благодарам.
     
  6. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.830
    Пол:
    Женски

    http://www.ivbiskarcher.mk/
    Локацијата им е на излезот од Маџари према Автокоманда, до плацот за половни автомобили.
     
    На mara popara му/ѝ се допаѓа ова.
  7. mara popara

    mara popara Нов член

    Се зачлени на:
    26 мај 2020
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ги прашав дали го имаат овој модел, ми одговорија: Немаме аматерски парочистачи, само профи :) Нешто не ми е јасно, изгледа ќе треба да барам некој друг модел или да се обратам на друго место.
     
  8. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.830
    Пол:
    Женски
    Ние отидовме директно таму. Долу им се профи апаратите, на спрат има мала продавница со апарати за домашна употреба, не само парочистачи, туку и правосмукалки, како и резервни делови, додатоци и ќеси за апаратите.
     
  9. mara popara

    mara popara Нов член

    Се зачлени на:
    26 мај 2020
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Најдов на друго место, се надевам дека се работи за истиот модел само што е малку поскапа цената https://klintek.com.mk/product/sc-2-deluxe-easyfix/
     
  10. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.598
    Допаѓања:
    23.108
    Пол:
    Женски
    Вчера ни стигна Ровусот и го пробав за прв пат и прв впечаток ми е дека сум задоволна.
    Посебно во собата каде што ни седи песокот од мачката, плочките таму беа тешки за чистење ( кој има мачка ќе знае ) со ова се што беше тврдокорно навлезено на плочките излезе супер. И добро е што има неколку крпи и во секоја соба ќе поминувам со различна, посебно во неговата.
    Знам дека не се става средство ништо, хемикалии, парфеми, ама една другарка става само неколку капки есенцијално масло за да остави мирис добар, па следно ќе пробам и така.
     
    На simonka93 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.830
    Пол:
    Женски
    Не е истиот, мојот нема делукс во името :D Сличен е, секако, верувам дека е доста ефикасен. Мене ми се допаѓа што не остава многу влага, т.е нема толку течност после пареата како што беше случај со претходниот од ТопШоп што го имав, псоле него морав вода да собирам. А со овој не е така.
     
    На mara popara му/ѝ се допаѓа ова.
  12. simonka93

    simonka93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    3.243
    Допаѓања:
    72.624
    И јас го земав и го пробав, од еднаш сум презадоволна. И баш се мислев и јас што би ставала за да мириса убаво. Ми даде идеа :D

    Ќе реновираме дома, па за тогаш го чувам за повеќе впечатоци.
     
    На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.
  13. simona_baby

    simona_baby Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2017
    Пораки:
    3.161
    Допаѓања:
    16.436
    Пол:
    Женски
    Дали некој го користи парочистачот за стаклена површина,кој,и дали сте задоволни?Значи баш највеќе ми треба за таа намена.Имам еден цел огромен ѕид само со стакло и ми е смачено цело време да ги бришам.Читав искуства некои викаа супер некои викаат дека им шмрља.
     
  14. ginger

    ginger Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2010
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    121
    Девојки, дали имате некој предлог за парочистач, кој покрај основните функцуи, плочки санитатии, би можеле да се чистат гарнитури, душеци и теписони?
    Од друга страна што мислите колку се безбедни за паркет, слушам спротивставени мидлења, едни дека се супер, други дека фаќа мувла, се крева паркетот и сл.
     
  15. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.111
    Допаѓања:
    18.299
    Пол:
    Женски
  16. S94

    S94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2020
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Дсли некој го има овој модел на чистач на пареа ISKRA JC-208C, и ако го има колку сте задоволни од него?
     
  17. Ninna1

    Ninna1 Активен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2020
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Dali nekoj gi ima ovie i kako ste zadovolni?
     

    Прикачени фајлови:

    На Acika12 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. ginger

    ginger Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2010
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    121
    Покрај сите разгледани понуди, се одлучив за парочистач Karcher SC 2 deluxe easyfix premuim.
    Доаѓа со џогер и две крпи за него,
    Прскалка за пареа, две кружни четки (малечка и поголема) и уште една поголема четка со додаток крпа за мебел и теписони.

    Презадоволна сум.
     
    На S94 и Annath им се допаѓа ова.
  19. Little Sparkle✨

    Little Sparkle✨ Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2018
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки
    Ми треба мислење
    https://m.tehnomarket.com.mk/product/29288738/colossus-css4100c-chistach-so-parea
    За фирмата не сум слушнала ама ми се допаѓаат перформансите дали некој го користел или користел производ од Colossus па да ми кажете мислење?
    Благодарам , убај ден.
     
  20. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.579
    Допаѓања:
    171.541
    Пол:
    Женски
    Не си ги давајте парите за вакви ноу нејм работи:x
    Ако веќе давате пари купете на karcher или некои од тој ранг
     
    На g8lQQk му/ѝ се допаѓа ова.