Чистење

Дискусија во 'Дом' започната од magic, 12 декември 2009.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски

  Енца треба да почнеш да се распргавиш, бидејќи сега снаа кога ќе отидеш, ќе мора да се покажеш :) ( Ти се мажеше или грешам :^) )
   
 2. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.413
  јас сум :$ ...ама исто ко ништо да не дешава...ама сами ќе живееме, а идниот ми сопруг е поише по чистењето.... :$ :rofl: (нема избор кутриот, аждаја сум ти јас) :rofl:
   
 3. Wind

  Wind Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2010
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  27
  Мене искрено многууу си мена нечистотата. Не ми е толку битно за останатиот дел од куќата ама мојата собаа МОРА да ми биде чиста инаку ептен се нервирам :)
   
 4. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  140
  зашто да се чисти кога на крај се ќе биде расфрлано ;) :rofl:
   
 5. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  Живеам во куќа со три мажи .Мојот сопруг и два сина ,и да се утепам од чистење пак ми се гледа нечисто .Ех само мене така ми се гледа, другите ми велат тоа било болест .Мојата сестра ми вели ти си луда тебе ти е апотека, незнам што му значи тоа но често кога се жалам дека расфрлаат знае да ми го каже ова.
  Многу сакам да ми е онака под конец се наместено ,средено ,чисто како ќе наместам така да си најдам , има денови кога тоа им е во глава па внимаваат на хигената и си го потсредуваат својот неред околу себе сто го направиле, но некогаш ги мрзи и постелата да си ја наместат но тоа е тоа .А често се со друштво до касно и знаат да направат неред кој мене ми дене очи и ми е потребно време да го средами Понекогаш во недостик на време и кога сум подолго отсутна од дома и одредувам термин на една жена која подолго време ја знам и таа си ја знае работата и сум задоволна од неа а богами и таа од мене . Сакам чистота ,хигена на завидно ниво , посебно во бањата ,кујната ,дневниот простор ,и се околу мене :)
   
 6. Tabby

  Tabby Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  22
  :lol: :lol: :lol: Исто ;)
   
 7. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.700
  Допаѓања:
  59.501
  Пол:
  Женски
  Сакам да чистам и да ми биде чисто и многу се нервирам баш кога ќе ми биде најнечисто (барем јас така мислам ) ќе ми дојде некој. Инаку купатилото ми е слаба точка па го гланцам секој ден.
   
 8. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  исто и јас :D
   
 9. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  92
  Мразам да чистам.......мразам да работам.Едноствано не го може секој тоа
   
 10. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
  Мразам нечисто и расурено и немиено ама мразам и да чистам и да спастирам и да мијам. :lol:
   
 11. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Ме фаќаат моменти кога морам да средам се , не смее нешто да не е на свое место .. ретки се тие моменти ама битно ги има :!: За миење садови , морам .. порано не сакав , мислам ни сега не сакам ама како да ме јаде нешто од внатре ако не ги измијам :D
   
 12. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.876
  Допаѓања:
  3.899
  Пол:
  Женски
  Како и секоја девица хаха..сакам се да ми биде под конец.Станувам и попат кон купатилото потфаќам се што е растурено околу мене.Садови миење обавезно,кога не се измиени мислам целата кујна е растурена.Секојдневно бришење на прашината исто така задолжително. :) На крај освежување со спрејче.Прекрасно се чувствувам кога се ми е под конец. :lol:
   
 13. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  исто и јас, мислам дека еднаш го објавив истото :)
   
 14. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  489
  Со оглед на тоа дека сум перфекционист и доста педантна, ми пречи ако нешто е растурено. Едноставно ми боде очи и ако видам дека папучата е на криво наместена, абе ќе станам и ќе ја наместам. Сакам да ми е се средено и затоа во секое време ако имам потреба од нешто - знам точно каде се наоѓа. Велат дека колку ти се средени фиоките - толку ти е среден животот, па ако е точно, тогаш се ми е под конец. ;)
   
 15. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
  Зошто да го местиме креветот наутро кога навечер пак ќе легниме во него? Зошто да ја креваме масата кога јадеме кога три пати во денот се јаде? И зошто алиштата да ни се спастрени в шкафче кога пак ќе ги носиме? :rofl: :rofl: :rofl: Се шалам. Инаку девојки над мојов пост што сте вредни домаќинки ме потсетивте на монк :D незнам дали сте го гледале филмот
   
 16. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  70
  аууу ја неможам да трпам неред, па нема да можам да заспијам ако собата ми е хаос :lol: мн пати кога ми била лом, а сум легнала сум станувала одма да ја раскренам прво и после како бебе сум спиела :rofl: а за разлика од мене на сестра ми собата и е лом и ја незнам како може да опстанува во неа :^) и постојано се карам со неа за тоа зашто каде и да помине мора да фрли нешто на земја, а ја морам да го тргнам :@ сакам педантни луѓе ( у граници нормално), не како Монк хахаххахаха :*
   
 17. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.876
  Допаѓања:
  3.899
  Пол:
  Женски

  Хахаха да да,серијата монк,многу интересна серија беше,не знам дали уште ја даваат. :lol: :D Тој па ептен голем перфекционист :rofl:
   
 18. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  92
  Кандидати за чистење да не има ?
   
 19. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  625
  да јас обожавам да чистам во друга куќа,дечко ми вика сум имала симптоми на чистачка!!! :D :D :D
   
 20. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  84
  Па сакам секогаш да ми биде средена мојата соба! Но не е секогаш така...
  а да ! Плакарот со алиштата, цел живот го прередувам и пак не ми се на место алиштата :@