Чисто лице без пеги

Дискусија во 'Лице' започната од anagjorgjievska1, 5 април 2016.

 1. anagjorgjievska1

  anagjorgjievska1 Активен член

  Се зачлени на:
  31 март 2014
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Не видов ваква тема а ме интересира некоја крема или домашна маска за пегите кои ги имам изразито по носот и јаболчниците кога е лето многу ги има повеќе и грозно изгледаат некаква помош...
   
 2. ЈеленаЏиш

  ЈеленаЏиш Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  1.882
  Пол:
  Женски
  Жалам што не знам ни еден начин за ублажување/отстранување на пегите, но сметам дека девојките со пеги се многу слатки. :f:
   
  На Elena69221, LivingGlam, Minnie15 и 2 други им се допаѓа ова.
 3. zuto

  zuto Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  3.265
  Допаѓања:
  21.659
  Јас сум со многу пеги и порано многу се мразев заради тоа, пробував триста креми и чуда, па дури ми рекоа и јајце од страчка.
  Сега имам пеги, ама немам веќе проблем со нив. Едноставно се дел од мене, ген, и тоа е тоа.
  Мислам дека единствено решение ти е пудра.
   
 4. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.794
  Пол:
  Женски
  Пробај со крема против пеги, само немој од Леа таа не помага, Ова чудото мене ми помогна и ми ги исчисти. Пробај во аптеки да го најдеш сигурно го има :) images.jpg
   
 5. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.348
  Допаѓања:
  6.665
  Пол:
  Женски
  Мене исто штом почне пролета ми се појавуваат преги, а преку зима ги снемува. Јас користев крема од фармаси, еден период ставав редовно и скоро ми се исчистија ама не продолжив да ја ставам редовно. Редовно ако се става сигурно ќе ги избели скроз.
  [​IMG]
   
 6. sweetie.girl

  sweetie.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  80
  Цена?
   
 7. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.348
  Допаѓања:
  6.665
  Пол:
  Женски
  Незнам, одамна ми е земена, прашај некој претставник на фармаси.
   
 8. merida

  merida Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  264
  каде може да се најде ова?
   
 9. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.348
  Допаѓања:
  6.665
  Пол:
  Женски
  @merida побарај некој претставник на фармаси, за да си порачаш ако сеуште ја има.
   
 10. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.990
  Пол:
  Женски
  Кога бев помала , кога ми се појавија на носот и образите , си ги мразев! Се живо пробав , до скоро со Лала последен обид и кренав раце.. Мислам дека нема трајно решение . Преку зима скоро и ги снемува ,лето ете ти ги пак :D
  Некако си се навикнав на нив ,преку лето па кога се по интензивни дури и интересни ми се :D
  Ми се појавуваат и на чело по некоја , баш ми се слатки. :) Засакајте си ги , друго чаре нема мислам ...
  Башка сите латиноамериканки се пегави , па за мене се најубавите жени на свет , Не само на лице , по цело тело имаат :D
   
  На sweetie.girl и zuto им се допаѓа ова.
 11. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.572
  Допаѓања:
  13.357
  Пол:
  Женски
  Менеее ми претставуваат голем проблем, на зима колку толку исчезнуваат, ама баш налето кога треба да носиш летни алишта, маички шорцеви тогаш испаѓаат, и ми испаѓаат и на рацете ситни, планирам да ги купам овие апчиња, скапи е 1691 се, ама ќе пробам.
  [​IMG]
  Исто планирам да ги земам овие од дм - за лицето.
  Untitled.jpg
   
  На Askopje му/ѝ се допаѓа ова.
 12. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.348
  Допаѓања:
  6.665
  Пол:
  Женски
  Ги проба ли апчињата и кремата?