1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Читачот (Бернхард Шлинк)

Дискусија во 'Книги' започната од Giovanna, 13 март 2012.

 1. Giovanna

  Giovanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  1.850
  Допаѓања:
  9.877
  [​IMG]

  Тука е малку повеќе раскажана книгата. Ништо страшно, но за секој случај ќе поставам само линк, во случај некој да не сака да почита. http://sakamknigi.mk/index.php?option=c ... &Itemid=62

  Ова дело доживеа и екранизација, а Кејт Винслет доби и оскар за улогата. Неверојатно дело, некои уште ја опишуваат книгата и како морално комплексна со што се согласувам. Додека ја читав се судирав со некои чудни емоции и искрено можам да кажам дека е една од подобрите книги што ми паднале во раце.
   
 2. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.760
  Допаѓања:
  47.632
  Пол:
  Женски
  Одлична книга ја прочитав во еден здив