1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Читање мисли

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од KejtiKaulitz, 27 ноември 2010.

 1. KejtiKaulitz

  KejtiKaulitz Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  42
  Дали верувате во тоа, јас верувам но не до тој степен дека можат да кажат на се што размислуваш, имам другар од Романија од Фоскани што кога го запознав ми викаше дека знаел до некаде да чита мисли и јас нормално не ми се веруваше ама детево ми погоди омилен број(8), омразен предмет(математика) дека ич не сакам школо и дека моментално носам на мене нешто розево а тоа беше маичката што ја носев под блузата, потоа ми рече замисли си 1 број од 1-5 и повторувај го во мислите и јас ќе ти го погодам, и многу пати ми го погоди, незнам дали е сето ова коинциденција али .. ептен ме воодушеви детево :D
   
  На emiiii му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
 3. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  нема врска сепак мислам дека е коициденција
   
 4. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.462
  Јас верувам дека има дека ми се има случено многу пати да ми погодат.
   
 5. I.Love.You

  I.Love.You Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2010
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  39
  не верувам. :)
   
 6. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Не знам дали верувам или не, ама искрено се надевам дека не можат да ми ги читаат мислите. :D
   
 7. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Ваљда не можат а ако можат да не го злоупотребуваат тоа.Замислете сите луѓе да можат меѓусебно да си ги читаат мислите,да бидеме еднакви.Интересно :)
   
 8. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.319
  Допаѓања:
  17.314
  Пол:
  Женски
  Како што знам од еднаш да мислам на многу работи или на моменти можам да си ги блокирам мислите, па и нај добрата гатачка ќе ја збунам, ќе и рикне софтверот. :lol:
   
  На Marossa, Bescheiden и Serafima им се допаѓа ова.
 9. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Тој што чита мисли да е згоден дечко, аууу какви мисли ќе се изначита :D :$
   
 10. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  468
  Јас го можам ова ]:) :)
   
  На blosson му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Ми се има случено неколку пати, ми ги читаат мислите, некои луѓе и ко нарачани ми се појавуваат :D ептен фино 8) интересно, а можеби и само станува збор за коинциденција :wasntme:
   
 12. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.645
  Абе на оние шо се постојано врткат околу мене, блиски или не можам да и ги предвидам потезите денови и денови уназад. Знам шо ќе помислат и пред да си ја уклучат сијаличката. Е сега некои и ќе изненадат, па ќе заборават да размислуваат, но веќе се е пресметано :D
   
 13. deedee0

  deedee0 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  364
  Навистина? Како? :o
   
 14. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Да и јас би сакала да знам,многу сакам да читам мисли...
   
  На AlanisM му/ѝ се допаѓа ова.
 15. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Јас несакам да читам ничии мисли. Тогаш животот би ми се променил за 360 степени што се вика и се', ама буквално се' би било различно. Мислењата не би ми биле исти, ставовите такоџе..
  Благо кажано би имала сосем други мислења од веќе постоечките за луѓето и општо за човечкиот род.

  Впрочем јас и не верувам во читање на мисли.
  Мислам дека е чиста коинциденција погодувањето на мислите што ни летаат низ глава. Ќе верувам во ова, се додека обратното не се поткрепи со факти.. А тоа тешко некако оди..
   
 16. laryla

  laryla Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  229
  Не верувам во читање мисли од проста причина.
  Сите се раѓаме исти.
  Ако беше така,тогаш сите ќе имавме различни дарби.Немаше да постои само читањето мисли.
  Тоа што викате ми се има случено,тоа е само коинциденција,или во краен случај,ако е многу блиска личност,ја знаете веќе и што размислува,каков став има...Тоа е. :)
   
 17. AlanisM

  AlanisM Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  590
  Јас многу сакам да ја имам оваа дарба. Некако ми е многу ... И ме потсеќа на Твајлајт хахаха
   
 18. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Неговите мисли многу често знам да му ги прочитам,без разлика дали сме во моментот заедно или не.Мислам дека тоа е поради голема приврзаност.И пред да направи нешто знам се однапред.
  Но ме чуди што во последно време не само на него туку и на многу луѓе им ги знам постапките однапред,можеби тоа е од искуство,сум ги научила луѓето или пак што знам. :^)
   
 19. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Како тоа исти? И јас мислам дека се работи за коинциденција, ама пак од друга страна мислам дека и не е баш така, можеби има нешто повеќе, а незнаеме.Мене ретко ми се случува пак со блиска личност, а почесто со луѓе кои и во краен случај и немора многу да ги познавам.

  Мене истото ми се случува, до сега неколку пати разоткрив :D и излегло точно :| :tmi: , пример како што спомнав погоре, обично знам и не коментирам, додека не видам дека е тоа што претчувствувам.Не може да ги читаме мислите на другите, а како тоа се случува незнам.Секако дека ако една личност ја знаеш долго време, дека ќе знаеш што мисли, како би постапил итн.Не дека нешто знам да прорекнувам :D ама кажувам вакви мали нешта кои што ми се случиле.

  Убава е темава и интересна за муабет.
   
 20. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  468
  Многу јако

  Само не можам тоа да го споделувам со никого :wasntme: