1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Читање мисли

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од KejtiKaulitz, 27 ноември 2010.

  1. Little-Mk

    Little-Mk Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    327
    Леле во последно сите ми ги читаат мислите : мајками , брат ми ,и соучениците па се до учители :x .
    Јас ќе помислам на нешто тие ќе го кажат.Или нема да сакам да и кажам нешто на мајка ми а она од прва ќе погоди што е |(
    Сега не знам дали јас им ги читам милите или тие мене :drunk:
     
  2. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски

    Ме насмеа :D мене порано ми се случуваше, ама не често, ама сега во последно време често ми се дешава, незнам како :D А ми текне нешто, на другиот истото му текнува, е ај сеа :D А и ко ќе се деси, се бунам дека знаев предвреме :D Најарно да не мислам ништо, оти се ќе читаат :rofl: :wasntme: Разбирам коинциденција, ама ова е пречесто да не изгледа само како коинциденција.
     
  3. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    многу често ми се случува :D :D :D
     
  4. gentle.girl

    gentle.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    250
    незнам дали да верувам или не.
    но на татко ми му имаат погодено еднашка..
     
  5. tikvi4ka992

    tikvi4ka992 Активен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    6
    Често ми се случува, со мајка ми....Ептен си сме поврзани.

    Многу често ми кажува некои работи, онака низ муабет, а после тоа истите ми се случуваат онака ко шо ми кажала под ист редослед (ова треба да оди во предвидувања хахахахахахаха... :) )
     
  6. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    омилениот број е среќа ако ти кажал од 1-10 има голема шанса да ти го погоди , логички не би бирала 1 или 10 па така шансата е 1:8 да ти погоди , што погодил , за математика на 90% од луѓето им е омразен предмет така да нема тука нешто посебна магија а за 1-5 број пак , 1:5 е сепак мала шанса да ти го утне особено ако го истренирал трикот.

    Ја читам мисли , т.е ако се рачунаат тие мисли на другарите , знам што ќе помислат и кажат во одредени ситуации пред тоа да го направат ,исто и они мене ... ако некој знае што мислите , тоа значи дека имате потециална опасност или многу добар пријател покрај вас :D


    Човечкиот мозок кај повеќето е едноставен и лесен да го прочиташ .... како за кого ....
     
  7. kathy-style

    kathy-style Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2012
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    191
    Во последно време многу често ми се случува.Понекогаш ќе си помислам дека имам натприродни моќи :lol: . Со мојата најверна другарка често се случува да кажеме нешто со потполни исти зборови во исто време и се заќудуваме што ли ни се случува.Исто и со учениците од класот.Кажам нешто и ми рече некој аман ма сега јас ќе го кажував тоа како ми ги читаш мислите. Понекогаш знам и да ги изнервирам така :devil:
     
    На Witchy-style му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Bescheiden

    Bescheiden Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2012
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    193
    Не верувам во читање мисли од проста причина дека ми се нема случено. Дали мозокот ми е толку комплициран, па луѓето не можат да одгатнат што мислам. А и.. подобро. Не сакате да знаете што се поминува низ мојата глава :D
    А инаку, погоре прочитав коментари како блиски луѓе можат да ви ги читаат мислите. Според мене тоа е нормално... Мене ми е доволно да го забележам погледот на мајка ми/татко ми/брат ми и да знам на што мислат. Или пак, има една друга варијанта - премногу сте отворени.
    Мене порано баба ми вака ми правеше. Ама ете сега како што потпораснав се научив да не бидам толку отворена... бади ленгвиџ енд стаф :geek:
     
  9. Anxe

    Anxe Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1
    e aj neka kaze nekoj taktiki vakvi neznam ::D
     
  10. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.070
    Допаѓања:
    44.097
    Пол:
    Женски
    Ми се има случено со другаркиве нешто во исто време заедно истото да го кажеме,или пак пред да каже таа нешто,јас да "предвидам" што ќе каже таа,но јас мислам дека тоа е поради блискоста и долгото другарство,сепак со неа се знам скоро цел живот.А пак некој друг да ми чита мисли,ми се нема случено.Не знам дали да верувам во ова или не. :D
     
  11. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Јас знам понекогаш што мислат друагките и преку 100 пати имаме изговорено исти работи во исто време :)
     
    На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Хахаа..абе ме изнасмеавте јас читам мисли ,мајка ми ми чита мисли итн.. хахах не го може тоа секој брее тоа се надарени луѓе од бога што може и да ти ја предвиде иднината (тоа е веќе длабоко читање)а има случаеви каде што има предосеќање на пример имаш некое предчуство дека нешто ќе се деси,тоа барем на секој човек му се има десено но е само едно предчуство,но кога станува збор за поозбилни нешта тоа е веќе дарба..:)
     
    На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. 123.Maki-first

    123.Maki-first Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека мислите можат да се читаат само при телепатија, значи ако сакаш или несвесно му пратиш мисла некому. Ако мислиш нешто што не планираш никој да го претпостави, тогаш не може. Ама, ако мислиш нешто за некого, тој ќе осети дека го мислиш тоа, односно ќе ти ги прочита мислите.
     
  14. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.584
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека секоја мисла што некој ќе ти ја погоди е всушност случајност или производ на некаков трик, но дека стварно некој чита мисли тоа дефинитивно, барем за мене, не е веројатно.
     
  15. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Постои веќе и таква технологија, ама мислам дека не е доусовршена.
     
  16. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.152
    Допаѓања:
    14.398
    Пол:
    Женски
    Не знам дали е ова читање мисли...
    Понекогаш, кога некој клиент се јавува за да го отворам веќе постоечкиот акаунт на некој корисник, како пред време знам точно за кој ќе ми каже, секундарно очите ми се вперуваат во името и презимето на корисникот, уште пред да ги изговори зборовите, клиентот.
     
  17. Aнонимус_

    Aнонимус_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2022
    Пораки:
    486
    Допаѓања:
    1.455
    Пол:
    Машки
    Profesionalna deformacija, znam da procitam nameri, misli...
     
    На sino.o.oka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Гладиоли

    Гладиоли Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2021
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    585
    Не верувам во вакво нешто