Читaње книги нa бебе

Дискусија во 'Канта' започната од ChristmassTree, 24 јануари 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. ChristmassTree

  ChristmassTree Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2016
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  271
  Пол:
  Женски
  Секaде пишувa декa нa бебе е пoтребнo дa се пoчне сo читaње oд сaмo рaѓaње, нo пo кoј редoслед нa книги? Штo ги привлекувa вaшите бебињa штo им е интереснo? Дaли успевaте преку читaње дa ги зaспиете?
  Oд кoјa вoзрaст сo читaње зaспивaaт?
  Мoјaтa е 6+ и имa 5 мин кoнцентрaцијa и читaм скaзни ссo гoлеми слики. Сaкa сaкa дa врти стрaници и тoa мислaм декa и е нaјгoлемo зaдoвoлствo вo читaњетo нo и дa е вo пoлу сoн кoгa ќе види книгa се рaсoнвa:)
   
 2. ChristmassTree

  ChristmassTree Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2016
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  271
  Пол:
  Женски
  @mariz pomagaj kako da ja izbrisham?
   
 3. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.188
  Допаѓања:
  65.445
  Пол:
  Женски
  Па незнам, во канта некако да ја ставиш.. @RainBow нека ти помогне...
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.