1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Членка за која сте имале погрешно мислење

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од maca99, 30 ноември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    ^ Добро,може да не ги полните страниве само со вашите мислења? Па имате лп
    **
    Иначе јас погрешно мислење имав за Summerlover ја мислев за дрска и кавгаџика али не сум била во право :) сега ја запознав подобро и видов дека е многу мила и духовита девојка :)
    поздрав до неа :hug:
     
    На Summerlover и ariela09 им се допаѓа ова.
  2. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    Imelda - Само што се зачленив се судрив со неа .Мислеше дека познавам некој доктор Сашко вмешан во криминален случај и ме прозва да си признаам дека сум дел од нивната банда и тоа со извичници ,а јас зачудена гуглав да видам за што се работи :drunk: .Си реков Боже женава |( Не можев да ја смислам .

    Тогаш имаше аватар некоја штикла , а јас на почетокот така ве разликував :D

    И по некое време си читам смешни мислења од некоја членка со аватар од бабче , се смеам ,се газам ...
    Без да воочам дека се работи за истата личност :rofl:
    Касно разбрав дека е истата личност ,и така ми стана една од омилените , и задолжително се расположувам кога ја читам .
     
    На imelda и LittlePinky им се допаѓа ова.
  3. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.477
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    tessie :$

    Сега дури и незгодно ми доаѓа што имав лошо мислење за неа. :worried:hock:

    Причина беше што она искоментира во една тема, а јас во моментот нешто филозофирав и објаснував и ми се причини дека против мене коментира.
    А немаше врска. Тоа беше моја замисла само :fubar:
    А и да коментирала, секогаш е реална.

    Многу, многу, многу реална личност. Една од најретките!!!

    Без предрасуди, реалена и искрена.
    Голема почит имам према неа!

    Со секое нејзино мислење се ми е помила.

    Поздрав теси и не ми се лути :*
     
    На Espadrila и tessie им се допаѓа ова.
  4. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Трендафилка :tmi:

    Од неутрално кон многу подобро.

    На почетокот бев многу воздржана кон тебе, зошто многу ми гледаше принципиелна, паметна, но понекогаш малку и натмена. :P

    За потоа да увидам дека со право имаш висок статус на форумов. :)
    Почитуваш граматика, кај тебе се знае точка, запирка, постовите ти се убаво подредено напишани, затоа си лесна за читање, со мерак те читам. На темите убаво образложуваш преку твоите постови. И секогаш си фина и коректна, досега не сум видела некултура, навредувања, многу убаво знаеш да се носиш во сите дебати, а најмногу впечаток ми остави во темата за дали би облекле бел фустан на туѓа свадба.
    Колумните многу ми се допаѓаат..

    И така од мене се најдобро. :P :)
     
    На Trendafilka, LittlePinky и Daydream им се допаѓа ова.
  5. Feodora

    Feodora Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2013
    Пораки:
    920
    Допаѓања:
    4.343
    srcekrsacka

    Ме нервираат нејзините мислења бидејќи цело време само за партија зборува, значи ко животот да и е ВМРО. Цел пост за тоа како си поминала во штаб. Ама па од друга страна и смешни ми се нејзините мислења, на пример тоа што симпатијата/дечко/мувач што ти ја знам си го нарекува Духче. :D

    Се надевам ќе го сменам мислењето за нејзе. :)
     
    На sofijanoka, LittlePinky и Dvolicen им се допаѓа ова.
  6. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485
    Мислам дека треба да и се отоври посебна тема ,
    "Што се му кажала Срцекршачка " :lol: (толку мн му има изнакажано што човек да се запрепасти од постовите ]:) )
     
    На sofijanoka, Barbie20 и LittlePinky им се допаѓа ова.
  7. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    За Summerlover од полошо кон подобро,мислев дека мисли дека е најдобра во се,дека сака само да критикува али сум погрешила :)
    И за swrcii од подобро кон полошо,се подрска и побезобразна е во секоја тема. :x
     
    На iloveyou29, Emotional123, Kaylie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Еве јас ќе прокоментирам за КвинЕлена.
    Мислењето полека ми се менува од полошо кон подобро.
    Времето ќе покаже дали сум во право или не. :)
     
    На QueenElena му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    anuskaNESTLE.
    Некој да ми каже зошто? :D Навистина не знам зошто ги одбегнував нејзините мислења. Дали ради тоа што најверојатно биле долги... не знам.
    Ама затоа сега со душа чекам да пише нешто во СДК. Не пропуштам. Многу е интересна. :rofl:
     
    На sofijanoka, Dvolicen и anuskaNESTLE им се допаѓа ова.
  10. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    Јас за Daydream имав лошо мислење откако се закачивме во темата за дрога. Ми идеше страшно на нерви, али грешка сум била.. :$

    Океј е девојчето, си има свој став и не го гази за да му удоволи на некој. Тоа ми се допаѓа. И за почит е. Поздрав до неа. :hai:
     
    На Daydream му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Срамота колку имав лошо мислење за Мими.
    И јас како имелда, помислив дека е некоја опасна лекарка/докторка, дека е од тој клан лекари мафијаши, што се зачлениле на форумов да се правдаат и да глумат потпароли и јавни бранители на својата докторска благородна фела.
    Сега тоа што немаме исти мислења по таа тема за лекарите немаме, ама тоа не значи дека е у тој клан и плански зачленета како војниче за правдање.

    Мислам општо многу ми се допаѓаат нејзините мислења, начинот на изразување, знае да се носи во секоја дебата и дискусија на ниво, знае да прифати критика и да откачи со некој блесав коментар.

    Мимче јас со задоволство те читам 8)
     
    На mimiiiii му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Westlife

    Westlife Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    642
    Допаѓања:
    617
    Мхм,интересна тема сега ја открив.
    Најнеутрално мислење имам за хипстер,лилит,теси. Некако кога ќе ги прочитам нивните мислења неможам да добијам некоја слика за самите нив.Не дека ми пречат и слично.Напротив.
    Ви се воодушевувам на мислењата на начинот на пишување и пренесување. Но некако како великани бре ве гледам, кога ве читам како господ да го читам,незнам зошто искрено.(во позитивен смисол) Но некако многу ладно ве чувствувам,сигурно дека немам со вас пишувано лп и слично .Со некои феминки имам пишувано ако не на чет во ЛП и имам некое си мислење за нив но некако многу ве сметам за недопирливи,како главни на форумов.



    Многу ми е страв од вас. :tmi:
     
    На Lella, LittlePinky, tessie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Не се секирај, не касаме ни јадеме луѓе :D
    До сега сите се живи и здрави, никого не сме попапале.
    А за тоа главни на форумов, искрено ми е многу тапа тема за муабет, јас никако не се доживувам така, и оупште не знам што е тоа главни на некоја виртуелна мрежа, социјална, не е во наша сопственост за да бидеме главни, или да бидам главна.

    Авторитет поголем може да имаат администраторите и креаторите на форумов, ама некој да е најјачи во мало не знам за такво нешто.

    Али фала богу тое е твое мислење, сега конкретно не знам како да го сфатам, али се додека не сакаш да ми удриш бокс, добро е :D
     
    На LittleFairy, LittlePinky, tessie и 3 други им се допаѓа ова.
  14. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    ^^ Аман бре. :D Ja толку време главна сум била а не сум знаела? Ќе одговараат некои луѓе вака работи што ми скриваат. :rofl:

    A Хипстер извини, ти вака си мало вечи фраер од мене, не се вади сеа. :P :D

    Нејсе, Westlife, твоето мислење си е твое, of course, не дека секој мора да не` сака или слично, ама за недопирливи навистина не сме. Не знам за Лилит, не сум развила некоја близина со неа на форумов иако ја почитувам како лик, али за Хипо дефинитивно си грешка. Баш убав и опуштен муабет знае да направи.

    Ја лично досега никого не сум одбила за совет, другарство или на кој било начин да ми се довери по лп.
    А за chat, не сум ја за таа работа, пробав едно 2 пати и не се снајдов у муабетот. Oдеднаш толку луѓе пишуваат... џа бу, шо рекол шо не дорекол и така а ја од постовиве научена километарски муабети и дур пишам пораката, отиде темата на муабет, ај сУздравје. :D

    Поздрав. :)
     
    На LittlePinky, Hipster и Westlife им се допаѓа ова.
  15. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Мислам дека темата е нај соодветна да пишам за smiley22

    Ако не се лажам мислам дека едно време прашуваше колку пари бил отровот затоа што сакала да се труе, или некого да труе |( уште тогаш си реков дека девојката не е нормална..
    Подоцна ја читав и имаше некои добри мислења, си реков добро е на девојкава и дошол паметот, се променила..
    но во последно време пак сменив мислење од добро кон лошо и тоа многу лошо..
    значи девојкава не бира кои зборови ќе ги напише, нема мислење кое не е навредиливо или во кое не проколнала некој, себична е и безобразна, дрска, нема почит кон никого..
     
    На LittlePinky, Kaylie и lana.del-rey им се допаѓа ова.
  16. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350

    Ах,само да можеше да разбереш.
    Не сум ниту дрска,ни безобразна,ни себична.Само живовотот убаво си поигра со мене.
    Сепак,ти го почитувам мислењево..

    Инаку никогш не сум помислила некого да трујам,туку многу пати се обидував да се самоубијам.
     
  17. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Смајли.. Животот со сите нас си поигрува, верувај дека не си единствена.. ама работите не се средуваат вреѓајќи и колнејќи луѓе кои ништо не ти згрешиле.. нема смисла тоа, не е фер...
     
    На EMoonlight, Someonespecial, LittlePinky и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. summer-lover

    summer-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Женски
    Се согласувам..не и е прв пат да каже "Не пишувам веќе на форумов" ,а пак продолжува..
    Имаш 18 години колку може да ти е тежок животот? :o
    Уживај,животот е краток! :*
     
    На Umbrella22 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Срам да ви е на сите,што го пишувате тоа за смајли,јас сум била во иста состојба како нејзината,само не сакам да пишувам на форумот,одма сите ќе ме нападнат,а по толку грижи,немам време за тука да се објаснувам,јас имам пишувано со неа ЛП и може и е навистина тешко,од каде знаете вие?
    И јас имам 12 години па ми е тежок животот,а не па она што има 18 години.
    Мислите лесно дека е да немате друштво,да бидете исмејувани,сите да шетаат вие дома да седите затоа што сам не се шета или пак ако ве види некој одма ве озборува,види ја оваа сама шета ко утка некоја, и да мора да седите затворени во 4 ѕида.Епа не е лесно. :!:
    Кој не го осетил тоа на своја кожа,нека не коментира подобро.
    Јас скоро имам исто детство како смајли што го имала,затоа и ја разбирам.
    И јас имам проблеми,само ете поради вакви напаѓања не пишувам тука,наместо да ми биде фемина како дневник,не можам одма ќе ме напаѓаат и подобро ми е да си преќутам.
    И не ме напаѓајте после ова ве молам,секој има право на мислење,некој мисли смајли дека е лоша,некој дека е добра,така и за нас,некој мисли дека сме добри,некој дека сме лоши итн... :)
    Ајде смајли,да се надеваме дека се ќе биде подобро,тоа ни преостанува. :)
     
  20. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.477
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    И мене животот не ме мазел девојче, па не ги колнам луѓето околу мене само затоа што сум имала таква судбина.
    Не само мене, никој од форумов. Вака илу онака сите пателе.
    Сите сме искусиле тешки удари од животот и другите не ни се криви за тоа.
    Нека побара совет, мислење било што. Она е полна со омраза и бес и осуди.
    Не е здраво прво за неа, а никој не е должен нејзините испади да ги трпи заради тоа.

    И јас до пред месец- два сум била како темпирана бомба, не сум можела да издржам како од секоја страна нешто удира, почнувајќи од роден татко, а завршувајќи со најсаканата личност во животот.
    Ме болела и болката на мајка ми и што, другите ми се криви за тоа па да ме трпат?
    Не и она мора да го научи тоа, да научи да се контролира.
     
    На EMoonlight и Marossa им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.