1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Член кој прв ви остави впечаток

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Snow-Queen, 8 февруари 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Ајде малце враќање на филмчињата, и присетете се на вашите први денови од форумот. Кој член и со што ви го остави првиот впечаток.
  Враќам филмче....[​IMG]бззззззззз..........
  File >> Зачленет:13 Дек 2009, 11:35 (тогашна Snezna-Kralica)......член што прв ми оставил впечаток:
  Дефинитивно RainBow!!!
  Активна, фина, комуникативна се нај нај нај...таква е и сега :clap: :clap: :clap:


  Е сега .... пола 2010/2011 поради спортски план не бев тука-не бев активна, и кога се вратив неможев да го активирам стариот ник па се вратив како Snezna-Kralica но во англиска верзија Snow-Queen, е од кога се вратив повторно....прв голем впечаток ми остави Gordana10 која е толку искрена,стабилизирана,relax,комуникативна... :up:
   
  На IvanaMkd и Gordana10 им се допаѓа ова.
 2. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.989
  Пол:
  Женски
  Прв пат кога го посетив форумов, во очи ми падна Хипица.
  Ми остави впечаток на многу интересен и позитивен лик, а и беше доста активна.
  Ми стана асоцијација за црвена боја, а до ден денес немам поим зошто :)
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 3. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.638
  RainBow кога ми ја заклучи темата.
  А после, па не знам, едно време само мислења читав без да гледам кој го напишал тоа.
  Значи, Реин е првата.
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 4. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  Тамам јас за ова можам да кажам најдобро, уште сум тазе хехе ама секако и 12тина дена се многу малку за донесување на некаков заклучок за некоја личност. Па ќе се обидам да кажам нешто за првиот впечаток...
  Се зачленив во знак на благодарност кон темата која беше отворена на овој форум за мене. Ама се заборајф тука... ;)
  Прво што видов беа - Marilyn-Monroe, girl.23... после неколку поста ги приметив Snow-Queen, Hipica, Hipster, anabel-a и нивните постови кои беа насекаде... :)
  ...и аватарот на ludoto19. :)
  Исто така многу добар впечаток ми оставија Gordana10, Divinebutterfly и CIA.

  Snow-Queen ми остави впечаток од првиот ден и неколкуте часа поминати тука, и само неа ја запамтив. Насекаде ја имаше и аватарот и беше малку поразличен од останатите. И и и то. :P
   
  На Divinebutterfly, Hipster, Gordana10 и 4 други им се допаѓа ова.
 5. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Кога се зачленив најмногу ми падна во око Спаркс.
  Најмногу ги читав темите во Филм и ТВ а таа таму доста пишуваше и најмногу ја запамтив по Џорџинка од Госип Грл,дека и е омилен лик :) .Ми остави впечаток на голем љубител на амерички хит-серии а и многу интелигентни постови пишуваше.Сега мислам дека не е толку активна.
  Марама ја запамтив од Модните критики,имаше убави комбинации.БоаВиста во политика ја приметив и многу ме изнервира а сега ми е еден од омилените ликови :D.Старбакс,Пирамида и Трендафилка ги сретнував постојано по темите.
  Мислам дека тие отприлика ги приметив прво а откако повеќе почнав да пишувам и да читам по темите наидов и на многу други интересни и впечатливи ликови.
   
  На Sparks, marama, starbucks и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.792
  Охоо..... кога беше тоа, пред повеќе од 2 години. Поточно на 31ви Декември во раните утрински часови.
  Баш поради тоа што беше многу одамна ми е тешко да се сетам кој прв ми оставил впечаток.
  Најверојатно беа Реинбоу, Гоу, и Енца со својата сочна приказна :lol:
   
  На enca.69 и Go-Girl им се допаѓа ова.
 7. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.887
  Cе секавам кога почнав да го читам форумот,па потоа и се зачленив и се секавам на Hipica ми остави впечаток на позитивно,насмеано девојче и уште се секавам на нејзиниот аватар :D
  Enca,Lilit и Julie77,ете тие ми оставија впечаток на интересни личности и ден денес си ги читам со задоволство :lol:
   
  На enca.69, Hipica и julie77 им се допаѓа ова.
 8. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.671
  Не се сеќавам многу убаво,но знам дека Трендафилка,Пирамида,Марама ги среќавав често по темите,па ајде нека бидат тие,секако со тек на време си добив убаво мислење за нив :)
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 9. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.257
  Уф, ова беше одамна. Ако добро се сеќавам, мислам дека тоа беа Лилит, Шилеа и Хипица. :^)
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 10. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Meне први ми оставија впечаток marama и ljubam!
  Често ги среќавав низ темите и обожавав да ги читам, како и сега. :)
   
  На ljubam и marama им се допаѓа ова.
 11. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.644
  Прв впечаток ми остави Притица со Ј, со приказната за српскиот певец во џакузито. Ви текнува а, а?
  После Лилит со нејзиниот препознатлив стил на изразување. А другите си дојдоа потоа сами по себе.
   
  На Fearless му/ѝ се допаѓа ова.
 12. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.770
  Први кои ми оставија впечаток и кои редовно ми паѓаа во очи беа: СЕСИЛИЈА и ЕНЦА.

  Сесилија, по нејзиниот аватар, и по тоа што секогаш имавме различни мислења (ама никогаш не се здечкавме :lol: ). :)
  Енца.69, по тоа што беше поразлична, директна, имаше свое јас, свој став и се гледаше тоа. :)

  Жал ми е што дветте многу слабо ги читам низ форумов. Во последниов месец-два, скоро ич. :worried:
   
  На enca.69 и maca99 им се допаѓа ова.
 13. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  5.459
  Допаѓања:
  85.931
  Иако беше одамна, многу убаво се сеќавам дека прва ми остави впечаток Лилит.
  Прво со никот, имам другарка која секаде се потпишува како Лилит, па мислев дека е таа. Прочитав 2-3 реда да видам дали навистина е таа, но веднаш сфатив дека не е.
  Како и да е, откако прочитав 2-3 нејзини поста, ми стана ептен интересна, и од тогаш редовно со задоволство ја читам. Првото мислење се сеќавам дека беше за опаѓање на косата, каде што Лилит кажуваше како си става чичково масло и си смрди по дома :D . Тоа е прво мислење што го имам прочитано на форумов, зошто тој период имав голем проблем со опаѓање на косата. Исто така и во диети, целулит, а набрзо и една тема - жените како митски суштества, која ми остави голем впечаток.

  Во истиот период и ми оставија впечаток и многу други членки - Шилеа, Виножитка, Енца, Хипи, Гоу, Анат, Горде, Ла Фиј, Бејбикети... сигурна сум дека заборавам некоја. Некои беа зачленети пред мене, некои се зачленија набрзо после мене, ама ги памтам како девојки кои беа тука од почетокот на форумот.
   
  На enca.69, Go-Girl, Hipica и 4 други им се допаѓа ова.
 14. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.534
  Прва ја забележав Ариел :P
  Не по друго, туку по сликата на аватарот, имаше во тоа време ставено прашок за перење Ариел.
  [​IMG]
  :D

  И си реков - зошто некој би ставил слика од прашок за перење?
  А пази кој збори - јас имав гербери на аватарот. |(

  :headbang:
  :hai:
   
  На mims-89, Hiii, ljubam и 8 други им се допаѓа ова.
 15. Justice

  Justice Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2011
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  90
  Уффф...Дефинитивно Хипица.....Некако го прескокнував секое мислење од некоја тема и само кога ќе налетав на нејзе читав :D ....А малку подоцна и Росоњерка,постојано ја читав кога имаше пишувано нешто за мода,некои совети,за Милан бидејќи и јас навивам за тој клуб... :lol:
   
  На Hipica и rossonerka им се допаѓа ова.
 16. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.031
  Сајтов го разгледував често, ама форумот го немав приметено ни дека постои, се дотогаш кога го приметив, па се уклучив да видам што има општо и прво само темата „Како побрзо да ми порасне косата“ ја читав со посебен осврт на мислењата на Лилит, исто и во други теми неа ја читав зошто само таа ми остави впечаток на прв поглед. Понатаму не ми текнува како одеа останатите :)
   
  На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
 17. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  Monna.Monna прва ми остави впечаток, уште во времето кога не бев регистрирана, а го читав форумот од како гост. Интересна ми беше, бидејќи и таа го сакаше Енрике, па поради тоа веројатно и прва ми остави впечаток.
   
  На Monna.Monna му/ѝ се допаѓа ова.
 18. soco

  soco Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  183
  :inlove: amene girl23 ! :inlove: interesno se izrazuvat !
   
  На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. laryla

  laryla Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  228
  Затоа што сум нова,веднаш ќе си пишам дека многу добар впечаток ми остави rossonerka. Некако ми се поклопуваат мислењата со неа. :) ;)
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.232
  Допаѓања:
  2.356
  Пол:
  Женски
  Добро се сеќавам дека при моето зачленување прва ја забележав Hipica.
  Имаше еден така шарен аватар и мислења во кои се забележуваше дека е многу позитивна и весела личност. :angel:
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.