1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Член кој прв ви остави впечаток

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Snow-Queen, 8 февруари 2012.

  1. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    Најпрво ја заприметив bluberry, поради потписот со сликичка на жена во црно бело фотографија што ми беше некако многу воочлива.
    Па marama, затоа што имаше стаено сликичка од нејзе и ми беше малку чудно тогаш, дека воопшто не е анонимна.
    Sephora, ја запаметив како членката што прави видеа за шминка на мак. јазик и воопшто не става смајлиња, т.е. дека е мн „сериозна“ личност :geek:
    И уште мн други од оние поактивните членови JoxyTheFreak, Rainbow, Hipica, Ariel, Annath итн.
     
    На Annath, JoxyTheFreak и marama им се допаѓа ова.
  2. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Offspring, maramа, RainBow, Lilit. :)
     
    На Lilit и marama им се допаѓа ова.
  3. L-enna

    L-enna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    1.793
    Bright, Lilit и Teddybear. :)
     
    На teddybear, Lilit и Bright им се допаѓа ова.
  4. Serafima

    Serafima Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 октомври 2010
    Пораки:
    1.229
    Допаѓања:
    21.266
    Annath- која прва ми подаде рака и секогаш безрезервно помагаше на секој :inlove: . Личност полна со добрина.
    Wild.Child - за нејзиното големо познавање на верата од која пре, премногу позитивно се изненадив и израдував :angel: . Мило ми е :) .
    Потоа: tanja6, LivingGlam, Gordana10, Hipica, Bright, Go-Girl, kate21, Trendafilka...
    и многу други.
     
    На Annath, Bright, Trendafilka и 4 други им се допаѓа ова.
  5. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Прв најпрв член што го забележав беше БејбиКети :) Па Ариел, Горде, Гоу и Хипи, ЛаФиј, Тања6, Лилит, Енца, па све остало. Домородците на форумов :D Упс, и Анат, ама ич не ми текнува кое и беше првото име :^) :shake: :headbang: И така, повеќето фала богу тука се :D
     
    На Lilit, Annath, Ariel и 2 други им се допаѓа ова.
  6. senjorita.lombardi

    senjorita.lombardi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    755
    Rainbow, уште првата ден ме искара оти пишував латиница :D
     
  7. potterholic

    potterholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2012
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    419
    Trendafilka,Hipica и Theodora.
    Секое мислење интересно,посебно,единствено.
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  8. MaCa-J

    MaCa-J Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    135
    Hipica дефинитивно. :)
    поздравче до неа и до сите вас. ;)
     
  9. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    RainBow, кога првпат дојдов на форумов и незнаев како одат работите, па лупнав нова тема за орбитрек нешто, и ми ја заклучи и незнаев после како да поставам :rofl: :D

    После Лилит по нејзиниот специфичен начин на пишување, Трендафилка која многу сакав (и уште сакам) да ја читам.. Тие ми оставија први впечаток. :)
     
    На Lilit и Trendafilka им се допаѓа ова.
  10. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Па бидејќи се зачленав уште кога формов беше бебе, први впечаток ми оставија: Марама, Лилит, Реинбоу, Трендафилка, Гордана10 и Хипица нормално бидејќи си се знаеме :)
     
    На Lilit, Trendafilka, Gordana10 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. awee

    awee Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    117
    Реинбоу. :$
     
  12. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Тоа беше пред две години кога не беа многу членови на број како сега ... Во очи ми паднаа Бејби Кети нај мудрата и нај совршена :emo: , Енца со нејзините афери :lol: , Лилит па кога се зачленив се судривме добро :wasntme: , Бројчето, Лижалка, Гоу ... Ла фиј, Рејнбоу итн. Добар дел веќе не не дружат и баш ми е криво. :(
     
    На enca.69, Go-Girl, Lilit и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Членови кои први ми остави ја впечаток: Lilit и Trendafilka !
     
    На Trendafilka и Lilit им се допаѓа ова.
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.499
    Пол:
    Женски
    Енца со нејзината афера, баш сега ме потсети Џули како го разбранува форумот тогаш. :lol:
    Со Лилит се спречкавме за нешто, Ла Фиј беше тогаш активна, Ариел исто, Џули, Гоу... :)
     
    На Annath, Ariel, Lilit и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Wild.Woman

    Wild.Woman Активен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    3
    Дефинитивно Wild.Child :) Навистина е премногу интересна и забавна, па според тоа може да се каже и оптимистичка. :D
     
    На Wild.Child му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Cence

    Cence Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    756
    Пол:
    Женски
    Откако се приклучив во семејството на Фемина, првите коментари што ги прочитав беа на Snow-Queen па можам да кажам дека таа ми остави впечаток дека секогаш е присутна за во било кој момент да помогне. А да, и ептен ми беше срцка кога објаснуваше со скица за тезгата на Битпазар :D А инаку ги следам и Lilit, Trendafilka, Offspring, RainBow, najubava2010, Beauchamp, Wild.Child, marama сега не да испадне дека ги силувам нивните коментари, туку имаат интересни и зрели мислења. Иако сум реално сеуште нова, сега за сега тие ми се на листата на позитивни личности. Поздрав до нив :)
     
    На najubava2010, Trendafilka, Beauchamp и 3 други им се допаѓа ова.
  17. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Роси, поради интересното кориснико име, а и аватарот ми беше исто интересен со девојката што чита списание, а нозете и се прекрстени. :D А и модата ја сака многу како мене, па си најдов заеднички теми.
    Потоа Лилит ми остави впечаток со нејзините долги мислења. Навидум долги и примамувачки за превртување очи, но од др. страна можеби должината на мислењата ме мамеа да ги читам.
    Марама е тука, која ја читав уште пред да се зачленам на форумов. Најубава поради специфичното корисничко име ... :?:
    То би било то.


    Ми мириса дека некое мислење во СДК ќе ја стави и оваа тема како една од темите за собирање лајкови ( |( ) или лижење на г'зови. Аууууу, и тоа би го имало боже ме сачувај, ништо чудно. :)
     
    На najubava2010, rossonerka и marama им се допаѓа ова.
  18. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно Срцекршачка :*
     
  19. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Кога се зачленивпрв впечаток ми оставија Хипица, Реинбоу, Ариел, Лафиј и можеби некого заборавив да спомнам али овие ги паметам.
     
  20. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    *охриаѓанчето Хипица-многу ми беше своја,искрена и позитивна, и сеуште ги пронаоѓам овие карактеристики низ нејзините постови;

    * мама Ариел- искусни и зрели мислења за различни теми и аспекти од животот;

    *Дафне- дефинитивно бр.1 девојка и жалам што не е повеќе активна како порано, тотално реална, урбана, во тек со нештата без да глуми некој паметњакович и да соли памет и гнев, ги обожавав нејзините постови.